Skocz do zawartości

Teodor Wawrzyn

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Teodor Wawrzyn's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Dziękuję! Planowałem sam się tym zająć, ale chyba rzeczywiście w takim przypadku dużo lepiej sprawdzi się wykwalifikowana ekipa. Mam nadzieję, że stan ścian nie jest na tyle poważny, aby skuwać tynki Łazienka jest nie duża, ok. 9 m2, z prysznice. Planowałem standardowo całość wykończyć płytkami ceramicznymi. Niesprawna wentylacja to tak naprawdę pierwsze czym powinienem się zająć?
  2. Czeka mnie gruntowny remont mieszkania w bloku. Nowe budownictwo, jednak na ścianach pokoju sąsiadującego z łazienką i łazienki pojawił się grzyb. Wydaje mi się, ze problem może leżeć w wentylacji. Czytałem trochę na ten temat i chciałbym od podstaw wyremontować łazienkę. Ściany są i tak do oczyszczenia. Co polecicie do hydroizolacji łazienki? Myślałem o foli w płynie pod płytki, dokładnie o tej https://www.sanier.pl/produkt/nanodefense-eco-kerakoll/ jednka nie wiem czy przy wyborze materiałów budowlanych sugerować się artykułem z internetu. Co polecacie? Ja jestem zielony w tej materii!
  3. W tym wypadku do hydroizolacji nie sprawdzi się najlepiej folia w płynie? Możecie coś polecić?
  4. Niestety tego typu problemy lubią wracać. Miałam tak w poprzednim mieszkaniu (nowe budownictwo), po pięciu latach od wybudowania bloku pleśń zaczęła mi atakować łazienkę (sufit i łączenia ściana-sufit) oraz przylegający do niej pokój. Szczególnie przestrzenie za meblami i przy oknach. Próbowałem kilku różnych środków, niestety problem zawsze wracał. Ostatecznie zmieniłem mieszkanie właśnie z tego powodu.
  5. Folie w płynie to chyba najwygodniejsze rozwiązanie do łazienki. Mogę polecić Nanodefense z Kerakolla lub Mapegum WPS.
  6. W tym wypadku nie obejdzie się bez odpowiedniej hydroizolacji. Tak jak wspomniał kolega wyżej, najlepszym rozwiązaniem będzie porządna membrana, jednak materiały dobierz w zależności od tego na jaki rodzaj wykończenia balkonu się zdecydujesz ponieważ inne produkty sprawdzą się lepiej pod płytki (dobrze w tym wypadku się sprawdzą hydroizolacje mineralne lub hybrydowe), natomiast pod płytki na dystansach powinieneś użyć materiałów odpornych na promieniowanie UV jak np. Turbotec 2K+ lub Aquafin 2K/M-Plus membrany PVC, TPO lub EPDM (najlepsze, ale też najdroższe). Zawsze też możesz zrobić wykończenie tarasu z żywicy poliuretanowej i wtedy masz dwa w jednym (czyli hydroizolacje i wykończenie w postaci żywicy).
×
×
  • Utwórz nowe...