Skocz do zawartości

Jakie meble do takich paneli?


Lhu

Recommended Posts

Dzień dobry, kupiłam do salonu panele Swiss Krono, odcień Jesion Kalimera (połączenie ciepłego kremu i chłodnego szarego; bardzo jasne - kolor trudny do uchwycenia). Zamierzałam dobrać do nich białą szafę, komodę, regał i ocieplić np. stolikiem w ciepłym, jasnym odcieniu drewna (w stylu koloru askersund z Ikea), stojąca rattanową lampą czy doniczkami, jednakże nie wiem czy te dwa kolory "drewna" nie będą się gryzły. Planowałam jasnobeżowy dywan z lekkim czarnym wzorem, i teraz w jakim odcieniu narożnik, fotel, ściany? Chciałabym aby było ciepło i przytulnie. Drzwi są białe. Może ktoś z Państwa ma taką podłogę lub może coś poradzić. Pozdrawiam. 

received_1247467742821851.jpeg

received_720189566415942.jpeg

received_840660897172794.jpeg

Link do komentarza
11 godzin temu, Lhu napisał:

Dzień dobry, kupiłam do salonu panele Swiss Krono, odcień Jesion Kalimera (połączenie ciepłego kremu i chłodnego szarego; bardzo jasne - kolor trudny do uchwycenia). Zamierzałam dobrać do nich białą szafę, komodę, regał i ocieplić np. stolikiem w ciepłym, jasnym odcieniu drewna (w stylu koloru askersund z Ikea), stojąca rattanową lampą czy doniczkami, jednakże nie wiem czy te dwa kolory "drewna" nie będą się gryzły. Planowałam jasnobeżowy dywan z lekkim czarnym wzorem, i teraz w jakim odcieniu narożnik, fotel, ściany? Chciałabym aby było ciepło i przytulnie. Drzwi są białe. Może ktoś z Państwa ma taką podłogę lub może coś poradzić. Pozdrawiam. 

received_1247467742821851.jpeg

received_720189566415942.jpeg

received_840660897172794.jpeg

Do takich paneli będą pasowały meble i dodatki zarówno białe, jak i w odcieniach brązu, zbliżonego do tego z paneli. Ale... generalnie nie wszystko musi być z jednej "bajki". Dodatki w ciemniejszym drewnie też będą ocieplały wnętrze.

To co planujesz brzmi bardzo sensownie. Zwłaszcza, że drzwi też są białe.

Wiklina, rattan i różne plecionki są bardzo modne, np. jako osłonki na doniczki, podkładki na stół, oprawa lustra, etc. Dużo jest takiego asortymentu.

Dywan w beżu będzie ok. Jeśli będzie on miał czarny wzór, możesz też dodać np. czarną lampę, doniczki z czarnymi elementami lub meble z dekoracją w takim kolorze.

Narożnik może w bezpiecznej szarości alb bardzo modnej zieleni butelkowej, ściany białe/beżowe/szare w delikatnych odcieniach. Przy tak neutralnych kolorach można poszaleć z bardziej wyrazistymi dodatkami lub jedną ze ścian pomalować na ciemniejszy kolor (białe meble na tle ciemniejszych kolorów wyglądają fajnie).

Poniżej kilka inspiracji.

 

fot. sinsay, allegro, tartak meble

sinsay.jpg

sinsay2.jpg

allegro2.jpg

allegro.jpg

piekna-biala-komoda.jpg

komoda-do-bialego-pokoju.jpg

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dziękuję serdecznie za Państwa odpowiedzi. Czy wobec tego stolik w jasnym odcieniu drewna lecz z pomarańczowymi tonami, np. Brzoza, jasny dąb nie będzie źle wyglądał? Biorąc pod uwagę Państwa odpowiedzi, planuję:

- wspomniany stolik

- jasnobeżowy/jasnokremowy dywan z lekkim czarnym wzorem

- welurowy narożnik w jasnej/średniej szarości

- białe meble, w tym 2 duże regały na książki

- białe firany lekko zaciągnięte na podłogę (mam dwa okna) 

- stojącą oraz wiszącą rattanowa lampę

- rattanowe dodatki nad komodę, ew. Jakieś obrazy w szałwiowej zieleni

 

Co Państwo sądzą o jasnokarmelowych zasłonach i fotelu w tymże kolorze? Czy białe ściany byłyby dobrym wyborem, czy lepiej jaśniutki beż bądź jasnoszara ściana za komodą i regałami? Załączam jeszcze zdjęcie panelu z plecioną lampą oraz planowany stolik z Ikei. Dziękuję. 

 

 

received_714729963395223.jpeg

Screenshot_2023-01-27-23-25-53-617_com.android.chrome.jpg

Edytowano przez Lhu (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 28.01.2023 o 13:13, Lhu napisał:

Ewentualnie stolik w takim kolorze? 

Screenshot_2023-01-28-11-47-39-977_pl.allegro.jpg

Osobiście bardziej podoba mi się stolik prostokątny w ciemniejszym kolorze, ale pierwsza propozycja też jest ok.

Biały kolor ścian będzie dobrze wyglądał, pod warunkiem, wybierze Pani biel w ciepłym odcieniu. Jeśli białych mebli będzie dużo to korzystniej będzie jednak pomalować ściany na jakiś delikatny jasny inny kolor (szarość jest ok).

To tylko sugestie.

Przede wszystkim proszę kierować się tym, co się Pani podoba.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam też w salonie takie jasne panele i do nich mam troszke ciemniejsze meble. Aczkolwiek jakby teraz miała cokolwiek zmieniać itd, to panele jasne, ale też i jasne meble. Nie chciałabym już takich ciemnych mebli jak mam teraz. Ewentualnie narożnik żeby nadać wrazistości tak jak pisał Elfir, jakiś granat czy butelkowa zieleń. 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...