Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Proszę zaproponować konkretny kocioł elektryczny


Recommended Posts

Dzień dobry, jestem w trakcie remontu domu parterowego pow ok 90 mkw. Wybrane ogrzewanie - podłogowe -wodne, rezygnuję z gazu w domu, chcę ogrzewać dom kotłem elektrycznym. Dom będzie miał wymienione okna i będzie dobrze docieplony. Proszę zaproponować jakiś konkretny kocioł elektryczny oraz czy istnieją kotły które są jakby dwubiegowe, czyli służą jednocześnie do grzania wody użytkowej, ale bez zasobnika/zbiornika - tylko grzanie wody bieżącej. Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Link to postu

Skoro woda ma być podgrzewana przepływowo (bez zasobnika) to potrzebny będzie kocioł ze zintegrowanym podgrzewaczem przepływowym. Na przykład:

https://www.elterm.pl/produkty/elektryczne-kotly-wodne-seria-podstawowa-led/elektryczny-kociol-wodny-chorazy

https://www.elterm.pl/produkty/elektryczne-kotly-wodne-seria-zaawansowana-lcd/elektryczny-kociol-wodny-porucznik

Jednak takie rozwiązanie wymaga dużego przydziału mocy i odpowiedniego przyłącza. Po prostu chwilowo, w momencie korzystania z ciepłej wody potrzebna będzie moc znacznie wyższa od tej wystarczającej do ogrzewania pomieszczeń. 

Szczerze mówiąc zastanowiłbym się, czy zasobnik c.w.u. nie będzie lepszy. Tym bardziej, że w takim domu najpewniej uzasadnione będzie przejście na taryfę G12 lub G12W z tańszym prądem w nocy, a droższym w dzień. 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...