Skocz do zawartości

Proszę zaproponować konkretny kocioł elektryczny


Recommended Posts

Dzień dobry, jestem w trakcie remontu domu parterowego pow ok 90 mkw. Wybrane ogrzewanie - podłogowe -wodne, rezygnuję z gazu w domu, chcę ogrzewać dom kotłem elektrycznym. Dom będzie miał wymienione okna i będzie dobrze docieplony. Proszę zaproponować jakiś konkretny kocioł elektryczny oraz czy istnieją kotły które są jakby dwubiegowe, czyli służą jednocześnie do grzania wody użytkowej, ale bez zasobnika/zbiornika - tylko grzanie wody bieżącej. Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Link do komentarza

Skoro woda ma być podgrzewana przepływowo (bez zasobnika) to potrzebny będzie kocioł ze zintegrowanym podgrzewaczem przepływowym. Na przykład:

https://www.elterm.pl/produkty/elektryczne-kotly-wodne-seria-podstawowa-led/elektryczny-kociol-wodny-chorazy

https://www.elterm.pl/produkty/elektryczne-kotly-wodne-seria-zaawansowana-lcd/elektryczny-kociol-wodny-porucznik

Jednak takie rozwiązanie wymaga dużego przydziału mocy i odpowiedniego przyłącza. Po prostu chwilowo, w momencie korzystania z ciepłej wody potrzebna będzie moc znacznie wyższa od tej wystarczającej do ogrzewania pomieszczeń. 

Szczerze mówiąc zastanowiłbym się, czy zasobnik c.w.u. nie będzie lepszy. Tym bardziej, że w takim domu najpewniej uzasadnione będzie przejście na taryfę G12 lub G12W z tańszym prądem w nocy, a droższym w dzień. 

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Przy obecnych cenach prądu ogrzewanie prądem COP=1 będzie naprawdę drogie. Rozumiem niską cenę samego serca systemu grzewczego ale to i tak się nie zepnie finansowo. Na taki metraż proponuję sensowny klimatyzator i w połączeniu z elektryczną podłogówką może mieć to sens.

Link do komentarza
Dnia 18.01.2023 o 09:15, Pomocnik napisał:

Wybrane ogrzewanie - podłogowe -wodne

Nie wiem, czy jest sens wprowadzać jeszcze jedno medium, pośredniczące w wymianie ciepła... włączne z nietanią instalacją wodną...

Dom niewielki, dobrze docieplony - jak piszesz - i wystarczyłoby

9 minut temu, Swierol napisał:

sensowny klimatyzator i w połączeniu z elektryczną podłogówką

No, chyba że podłogówka wodna już istnieje i podłogi wykończone :bezradny:

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zgadzam się z przedmówcami, pompy ciepła do istniejących skansenów, bo nie ma wyboru, ze względów ekonomicznych. Wyburzenie i budowa nowego domu jest droga. Do nowych domów nawet ogrzewanie elektryczne ale przy zapotzrezbowaniu na ciepło na poziomie 15-30 kWh/M2/rok

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...