Skocz do zawartości

Skropliny po nowej elewacji


Recommended Posts

Napisano

Witam

 

Co moze być przyczyną:

Elewacja położona miesiąc temu i pojawiają się skropliny na ścianach szczytowych i na podbitce spływające po krokwiach w dół.

*Na pierwszej ścianie  (południowej) tam gdzie woda znalazła miejsce powstały trzy zacieki 

*Druga północna wygląda katastrofalnie  kumuluje się wszystko na samym szczycie i spływa krokwiami i podbitką do dołu ( u samego szczytu tynk jest juz napęczniały i ściana do położenia jeszcze raz na wiosnę ).

Po zrobieniu zdjęcia termowizją widać ze na samym szczycie powstaje mostek termiczny lub jakieś Objawienia Maryjne.

*Dach nie ma pełnego deskowania jest membrana.

*Strych i dach są ocieplone wełną 2x15 

 

 

 

 

 

IMG_20221211_105318.jpg

IMG_20221211_104818.jpg

IMG_20221211_105120.jpg

IMG_20221128_213113.jpg

IMG_20221208_065858.jpg

Napisano

Według kamery ktoś zostawił tam nieocieploną dziurę i efekt by się zgadzał z tym co opisujesz. Jakby ta dziura miał z metr wysokość, nie byłoby takiej kumulacji ciepła w tak małej przestrzeni i tak duże wykraplanie by nie wystąpiło. Poddasze jest zamieszkałe?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Napisano
  Dnia 11.12.2022 o 11:41, Piotr Dominik napisał:

Od środka wygląda to tak ytong dojechany do  szpica delikatna szczelina i jest membrana ale wszystko to zakrywa wełna. Czuć delikatne przewiewy miedzy pustakami.

IMG_20221211_122426.jpg

Rozwiń  

Trzeba zniwelować  mostki.

Czy szczyt od góry jest obłożony izolacją, czyli wełna z dachu łączy się ze styropianem szczytu,  czy dotyka do membrany.  

Napisano

Z zewnątrz szczyt jest dojechany styro do samego końca. Od wewnątrz mam na całym dachu membrana ,sznurki miedzy krokwiami na 2,3cm dyletacja i wełna.

Wełna nie styka sie z membraną.Membrana od środka jest sucha

Wczesniej jeszcze na ścianie szczytowej od środka był położony na tym trójkącie styro 10 i był dojechany do samej membrany i skropliny na zewnątrz też były (zerwałem bo myślałem ze tam miedzy styro od zewnątrz i od środka jakiś kocioł powstaje)

IMG_20221211_130049.jpg

Napisano
  Dnia 11.12.2022 o 15:33, Piotr Dominik napisał:

Mam zrobione to tak, tam gdzie są linie czerwone  ytong został ścięty 10 cm i podłożono styrodur 10 cm tam gdzie sa linie żółte mam zrobione dokłdnie jak twoim rysunku.

Rozwiń  

To teraz trzeba ciąć od środka szczyty obniżyć ściany  i zrobić to samo, co niżej.

Musi być ciągłość izolacji.

 

Napisano
  Dnia 11.12.2022 o 16:35, animus napisał:
To teraz trzeba ciąć od środka szczyty obniżyć ściany  i zrobić to samo, co niżej.
Musi być ciągłość izolacji.
 
Dobrze zrozumiałem, że na miejsce Ytonga jest wsadzony styropian?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Napisano

Jak dobrze widzę, nad stropem jest izolacja, wyrzucone pieniądze, jakby tam nic nie było tylko folia, problemu by też nie było.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Napisano

To teraz co panowie bo teraz sie gubie.

Kratki wentylacyjne 

Czy ścinam  ściany szczytowe na stryszku na 10 cm  wsadzam styropian?

  Dnia 11.12.2022 o 17:06, vlad1431 napisał:

Dobrze zrozumiałem, że na miejsce Ytonga jest wsadzony styropian?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

Rozwiń  

Tak dobrze tylko jest do momentu gdzie jest część mieszkalna (czerwone linie)tam gdzie zaczyna sie stryszek nie zostalo to zrobione

Napisano

Ja się pogubiłem już na samym początku. To zdjęcie jest jeszcze przed zrobieniem elewacji? Tak, kratki wentylacyjne powinny zrobić robotę. Normalnie cyrkulacja powietrza odbywa się w kalenicy, ale u Ciebie ktoś to szczelnie pozatykał.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Napisano

No dobra ale mam przecież dachówki wentylacyjne. I co ocieplając stryszek zamknąłem wełną dostęp powietrza?

Poza tym na drugiej stronie budynku  zaciek powstał nieco poniżej (zdjScreenshot_2022-12-13-19-18-35-577_com_miui.gallery.thumb.jpg.bb46a4a398da4313d3a1f0420fcb8525.jpg

)

Sorry za taki mix zdjęciowy ale dużo sniegu u mnie naj...bało. wiec wrzucam stare zdjęcia. Sytuacja która sie dzieje jest juz po ociepleniu budynku po tynkowaniu

Napisano
  Dnia 14.12.2022 o 17:12, Piotr Dominik napisał:

No dobra ale mam przecież dachówki wentylacyjne.

Rozwiń  

Dachówki wentylują przestrzeń wstępnego krycia.

  Dnia 14.12.2022 o 17:12, Piotr Dominik napisał:

 I co ocieplając stryszek zamknąłem wełną dostęp powietrza?

Rozwiń  

Ocieplając z błędami masz "niedomkniętą lodówkę". 

  Dnia 14.12.2022 o 17:12, Piotr Dominik napisał:

Sytuacja która sie dzieje jest juz po ociepleniu budynku po tynkowaniu

Rozwiń  

A przy większych mrozach będzie bardziej intensywna.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...