Skocz do zawartości

Czym jest wentylacja decentralna i jakie ma zalety?


Recommended Posts

Większość osób zna tylko dwa rodzaje wentylacji - tradycyjną grawitacyjną oraz z rekuperatorem, czyli z centralą i odzyskiem ciepła. Jednak możliwych wariantów jest o wiele więcej. Jednym z nich jest tzw. wentylacja decentralna. Dzięki niej mamy kontrolowaną mechaniczną wentylację z funkcją odzysku ciepła, ale bez konieczności rozprowadzania kanałów powietrznych w budynku.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/a/98812-czym-jest-wentylacja-decentralna-i-jakie-ma-zalety

Link do komentarza
6 godzin temu, gawel napisał:

Ma to jak najbardziej sens można zdemontować i wyczyścić , Nie da się togo zrobić w sieci rur po kilku latach to syf i siedlisko brudu. 

skąd miałby się wziąc ten brud?
Bo na muratorze chyba arturo pokazywał stan swojej instalacji z rekuparatorem zrobiony kamerą inspekcyjną, gdzie było sterylnie czysto

 

Link do komentarza
Dnia 19.10.2022 o 19:19, Gość Jarek napisał:

Ach tak, czyli przemysłowe kanały mogą, a tamte nie. To głupki, robili kanały przemysłowe zamiast zrobić mieszkaniowe, te by nie zarastały.

Najpierw może poznaj różnice między klimatyzacją a wentylacją.

Dnia 19.10.2022 o 18:41, gawel napisał:

z otoczenia

Ok, mamy wentylację mechaniczną. Przy nawiewie jest filtr, który zatrzymuje zanieczyszczenia z zewnątrz. To z jakiego otoczenia ma się nagle pojawić brud?

Przy wywiewie wszystko, co mogło by być brudne w rurach i tak wylatuje poza dom. 

Link do komentarza
Gość Jan Polakowszki
Przez 20 lat zarządzałem infrastrukturą w bardzo dużym biurowcu i wiem jak często trzeba czyścić wentylację mechaniczną i ją dezynfekować. Jeżeli ktoś zadaje pytanie czym mają się brudzić, to chyba ta osoba wczoraj się urodziła🤭
Link do komentarza
5 godzin temu, Gość Jan Polakowszki napisał:

Przez 20 lat zarządzałem infrastrukturą w bardzo dużym biurowcu i wiem jak często trzeba czyścić wentylację mechaniczną i ją dezynfekować. Jeżeli ktoś zadaje pytanie czym mają się brudzić, to chyba ta osoba wczoraj się urodziła🤭

To wyjaśnij skąd się tam brud lęgnie?  Teoria samorództwa?

Link do komentarza
Dnia 20.10.2022 o 20:20, Elfir napisał:

Najpierw może poznaj różnice między klimatyzacją a wentylacją.

Ok, mamy wentylację mechaniczną. Przy nawiewie jest filtr, który zatrzymuje zanieczyszczenia z zewnątrz. To z jakiego otoczenia ma się nagle pojawić brud?

Przy wywiewie wszystko, co mogło by być brudne w rurach i tak wylatuje poza dom. 

Macie chyba wyjątkową instalację.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...