Skocz do zawartości

Przeciek przy montażu okien dachowych


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Adaptacji poddasza ciąg dalszy. Jedna strona dachu pozostaje bez zmian w konstrukcji, są tylko wstawione okna dachowe. Fachowiec skończył montaż w piątek, przez weekend przyszły obfite opady deszczu (na szczęście) i niestety okazało się, że przy wszystkich oknach dachowych zamontowanych w tej części dachu, pojawił się wyciek z boku na krokwie od strony okucia/kołnierza okna. Jutro wraca na kolejny etap prac i chciałbym być jak najlepiej przygotowany do rozmowy, tak aby z naprawą nie poszedł na łatwiznę. Poniżej załączam zdjęcia problemu. Dodatkowo ostatnie ze zdjęć pokazuje zamontowaną membranę w nowej/przebudowanej części dachu. Przy opadach trzeba było robić podpórki i zaklejać taśmą żeby nie lało się do środka. Wiadomo, że na górę pójdzie blacha i nie wiem czy to jest normalne zjawisko czy też np. zbyt słabo naciągnięta membrana ? 

299299830_1649294192138665_7845606300325002305_n.jpg

299999682_1192870188160314_6844445023171542569_n.jpg

300094130_1121727688424503_4728346533385004896_n.jpg

300250293_595398595637272_8262952960394652154_n.jpg

299958675_1103235717240252_3559063516511208462_n.jpg

Link do komentarza
Dnia 21.08.2022 o 12:23, Tomsven napisał:

Dzień dobry,

Fachowiec skończył montaż w piątek, przez weekend przyszły obfite opady deszczu (na szczęście) i niestety okazało się, że przy wszystkich oknach dachowych zamontowanych w tej części dachu, pojawił się wyciek z boku na krokwie od strony okucia/kołnierza okna. 

Ten montaż okien to jakiś żart, a fachman z łapanki. :takaemotka:  

Zmarnowane pokrycie dachowe.

Link do komentarza

Jest to przykład tzw. montażu na wcinkę. Problemem dla wykonawcy okazało się prawidłowe wykonanie zakładu w dolnej części okna. Wymaga to precyzyjnego nacięcia blachy oraz poluzowania modułów pokrycia, aby umożliwić prawidłowe wejście dolnego elementu kołnierza uszczelniającego w odpowiednie miejsce przygotowanego wcześniej otworu w pokryciu. Rysunkowa instrukcja takiego montażu znajduje się na stronie internetowej www.fakro.pl , strony 8 i 9 w tej instrukcji:
https://www.fakro.pl/att/COMMON/prof/roofer/fitting_instructions/flashings/EH_EZ_FAKRO.pdf
Jak najbardziej montaż tego okna jest możliwy, a wręcz konieczny, do poprawienia.
Odpowiadając na pytanie o membranę to w przypadku obfitych opadów deszczu przemakanie folii bez pokrycia właściwego jest normalnym zjawiskiem. Taka sytuacja może się zdarzyć,  należy jednak jak najszybciej wykonać właściwe pokrycie dachu.

Link do komentarza
13 godzin temu, Tomsven napisał:

Fachowiec nie był z łapanki. Sugerowałem się opiniami zarówno internetowymi jak i wśród znajomych osób, sprzęt mają konkretny, na terminy trzeba długo czekać. Byłem pewny, że będzie przyzwoicie, ale niestety takie kwiatki wychodzą. 

 

Jest szansa to uratować ? 

 

Bez zainwestowania w nowe kołnierze dolne raczej nie.

4iGiB5P.jpeg

Trudno jest też określić z tych zdjąć co jeszcze zostało tam pocięte, trzeba by zdemontować ocenić stan, dokupić i zamontować je prawidłowo.

Taki montaż spowoduje degradację konstrukcji dachowej, a o ocieplaniu wełną trzeba zapomnieć.

Ten fachman przyjdzie, dowali więcej silikonu i będzie się modlił. żeby przetrwało okres gwarancyjny, a co dalej.:bezradny:    

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Takie spalanie ma plusy i minusy, na plus to bezpieczniejsze spalanie drewna, na minus niestety z dużą stratą kominową, powietrze niebiorące udziału w procesie spalania wychładza kominek.     Szyber na kominie trzeba usunąć dla własnego bezpieczeństwa.   Procesy spalania paliwa reguluje się doprowadzaniem powietrza do komory spalania, a nie zmniejszaniem przekroju kanału odprowadzającym spaliny.    Powietrze pierwotne w palenisku powinno być podawane  u dołu z „pleców”  kominka.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku).    Powietrze wtórne powinno być podawane od wnętrza paleniska  na szybę wkładu.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku, czasami z pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, zależne od budowy kominka).   Powietrze do paleniska nie powinno być podawane z wnętrza pomieszczenia to spora strata na ogrzewaniu.   Dno kominka powinno być pełne wyłożone szamotem, ściany boczne również, u góry  nad paleniskiem powinien wisieć  deflektor. Proszę sobie kupić i postawić.   Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD (10 lat bateria)    https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-kidde-k10lldco-z-wyswietlaczem-lcd-12171431511?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=YzQxNjE1ZmItNGYxNS00Njk4LWE0MzUtYjYwNzA0YzNkMTExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bf605530-0a24-4b81-946b-75cf2d5cd1b8    
    • Napotkałem artykuł https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/. To pierwszy raz, kiedy dowiedziałem się, że nie jest obowiązkowe posiadanie JDG, aby wystawiać fakturę. Czy ktoś już korzysta z takiego rozwiązania? Mój budowlaniec zaproponował i nie wiem jak na to reagować
    • To dokładanie powinno wyglądać inaczej, żar przesuwasz na bok i układasz drewno, następnie masz dwa wyjścia, albo szufelką wsypujesz żar na górę wsadu bardziej od tylnej ścianki, drugi sposób to przysuwasz żar z boku drewna i spalasz go sposobem kroczącym.  Jak położysz polano na żar, to gaz drzewny się nie spali, tylko ucieknie kominem, a to spora strata w opale.  Ruszt jest zbędny, powoduje stratę w trakcie spalania drewna.
    • Ja mam piec kaflowy, ale zasady palenia są takie same. Tylko szybra nie ruszam, a reguluję jedynie dopływ powietrza. I zauważyłem, ze wyznacznikiem dobrego palenia są dwie rzeczy. Brak sadzy, o czym wspominaliśmy, oraz obecność popiołu na drugi dzień. Przy czym tu jest dokładnie odwrotnie niż z sadzą. Im więcej popiołu (czystego popiołu) w popielniku, tym lepsze było spalanie. Ekonomiczniejsze. Bo ciąg powietrza ani nie wywiewał ciepła, ani popiołu. Bo nie czarujmy się, duży ciąg oznacza wywiewanie popiołu przez komin. A wraz z nim ucieka i ciepło.    A szybra nie ruszam, bo go zwyczajnie nie mam.  Kanał z pieca do komina jest wykonany na stałe. Z tego też powodu nie kupuję czujnika czadu, bo nie ma racji bytu. Jeśli rozpalam i nie ma ciągu (bardzo rzadko, ale to się zdarza), to po prostu nie palę, bo się nie da. A jak już rozpalę i ciąg kominowy jest, to nie ma siły, wszystkie produkty spalania pójdą w komin, bo nie ma jak tej drogi zamknąć. Chyba, że ktoś zatkałby wylot komina na dachu.   Kiedyś tak bywało, w wieczór wigilijny złym sąsiadom kładziono na kominie szybę. Żeby światło prześwitywało, gdy będą szukać przyczyny.
    • I takowe falujące powietrze właśnie u mnie występuje👍. Tylko przy rozpalaniu pojawia się troszkę dymu a później już tylko czyste fale😁
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...