Skocz do zawartości

Problem z płytami gipsowymi


Recommended Posts

Napisano

Witam.

Mam problem ze skosami na poddaszu wykończonymi płytami gipsowymi jak na załączonych zdjeciach.

Płyty były zamontowane jakieś 4 lata temu i pomalowane farbą dulux kuchnia wtedy nie było żadnych problemów. W tym roku ściany zostały pomalowane farbą beckers kuchnia i wtedy zaczrły się problemy jak na zdjeciach. Dodam iż płyty od wewnętrzne strony są suche(wkładana była kamera). Moje pytanie skąd mogą brać się te zacieki? Są one po wierzchu płyty można je zmyć.

20220412_182710.jpg

20220412_182715.jpg

Napisano

No właśnie nic tam się nie działo i  to jest najdziwniejsze. Jakby to była jakaś wilgoć to płyta by napęczniała a ona jest w porządku.

Napisano

Ja malarzem z wykształcenia nie jestem, ale moim skromnym  zdaniem, pod spodem było czymś zachlapane, może nawet na starej farbie nie było widać, a przez nową farbę to przebija i "wyciąga"

Ja bym pomalował farbą podkładową/ gruntującą a na to kolorek

Napisano
53 minuty temu, drzanudz napisał:

A przed malowaniem było gruntowane? Jeśli tak, to jakim gruntem i wałkiem, pyndzlem, czy natryskowo? 

 

Też pomyślałem o gruncie. Bo to tak wygląda jak zacieki nadmiarem brudnego gruntu. 

Napisano

Po zmyciu tych zacieków na początek spróbowałbym intensywniejszego wietrzenia tego pomieszczenia przez otwieranie okien. Wtedy będzie widać czy to kwestia wentylacji, czy podłoża.

Przy okazji warto zmierzyć, czy temperatura ścian w miejscach gdzie są zacieki nie jest niższa niż w pozostałych miejscach, gdzie zacieków nie ma.

Napisano
17 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Po zmyciu tych zacieków  

 

Chyba się nie da zmyć. Jeśli to grunt, to "zaciek" jest wchłonięty głęboko.

Napisano
24 minuty temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Przypominam pierwszy post z opisem sytuacji. Wynika z niego, że to coś jest tylko powierzchniowe. Nie może więc przebijać z podłoża.

 

Ale Autorowi tak się może wydawać. Bo niby zmyje, a to i tak zaraz wyłazi. Zastrzegam, że nie jestem tego pewien, ale taka możliwość istnieje.

Napisano
37 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Przypominam pierwszy post z opisem sytuacji. Wynika z niego, że to coś jest tylko powierzchniowe. Nie może więc przebijać z podłoża.

Od wewnętrznej strony była wkładana kamera i jest sucho. A pozatym wydaje mi sie że jakby płyta naciągła wilgoci to powinna spuchnąć.

Napisano
1 godzinę temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

No właśnie, jeżeli wilgoć skrapla się na powierzchni, bo farba tworzy warstwę nieprzepuszczalną, to pyta nie nasiąka.

Jak temu zapobiec?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...