Skocz do zawartości

grzejnik łazienkowy drabinka a rozstaw przyłączy 50 mm


Recommended Posts

Witam serdecznie chciałbym się poradzić odnośnie grzejników łazienkowych tzw. drabinek ,w łazience mam przygotowane dwie rurki powrót i zasilanie obok siebie w odległości 50mm . Podoba mi się grzejnik Terma Dexter rozumiem że można by go było podłączyć za pomocą zaworu termostatycznego jak na zdjęciu, ten zawór to koszt 500 zł możecie polecić inne dobre jakościowo zawory termostatyczne jakie firmy polecacie?

Taniej pewnie byłoby przerobić rurki pex ale mamy już płytki, a drzwi obok nie pozwalają zamontować grzejnika z podejściem na środku.

 

2.jpg

 

22.png

Edytowano przez Arris5
nowe zdjęcie (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

To tzw. zawory z rurką zanurzeniową. Ich wybór jest obecnie duży. Przy zakupie trzeba uważać na to czy zawór jest kątowy (przyłącza ze ściany), czy prosty (przyłącza od dołu), czy rozstaw się zgadza (typowo 50 mm), oraz czy zawór jest lewy, czy prawy (ustawienie zasilania i powrotu) oraz z której strony jest głowica termostatyczna.

W przypadku typowego grzejnika drabinkowego nie powinno być problemów z podłączeniem i działaniem. U góry, na jednym z króćców, trzeba założyć odpowietrznik.

Pozostały dolny króciec grzejnika można zaślepić korkiem. Chociaż polecam  umieszczenie tam grzałki elektrycznej. Sposoby podłączenia opisano tu:

https://budujemydom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/porady/6061-wodny-grzejnik-z-grzalka-elektryczna

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...