Skocz do zawartości

Co na brzydkie parapety?


Skimona

Recommended Posts

14 godzin temu, Skimona napisał:

Po poprzednim właścicielu zostały okna i parapety. Niestety parapety (plastik jak na moje oko) są porysowane, bo prostu wyglądają jak zniszczone, szczególnie w kuchni. Co dać na te parapety - okleinę?

Daj kwiatki w doniczkach :) Tak całkiem serio - polakieruj/pomaluj farba akrylową lub ewentualnie są takie okleiny/laminaty na gorąco. To najtańsze opcje.

Link do komentarza
18 godzin temu, Skimona napisał:

Po poprzednim właścicielu zostały okna i parapety. Niestety parapety (plastik jak na moje oko) są porysowane, bo prostu wyglądają jak zniszczone, szczególnie w kuchni. Co dać na te parapety - okleinę?

Można kupić cienkie nakładki parapetowe z PVC w różnym kolorze. Na pewno będą wyglądały lepiej niż pomalowany plastik lub okleina.

np. takie

1mb kosztuje 50-60 zł

Można je kupić np. w markecie budowlanym.

 

Przechwytywanie.JPG

2.JPG

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Mysle, ze zeby ktos mogl cos sensownie doradzic, to przydalaby sie ogolna fotka tego parapetu, cos w tym rodzaju:

 

 

parapety-top-mob-1694036665.jpg.2b23d838fc1ee3bc5599000c965f32a4.jpg

Zdj. Perfekt Design

 

Po prostu stan przed oknem i zrob mu portret, tak od polowy :)

 

Przydaloby sie rowniez troche szczegolow - jak parapet jest osadzony, wykonczenie przy scianach, oknie, itp.

 

images.jpg.4b644fe49be4c46cd4148b559d481bd3.jpg

Zdj. dom.wp.pl

 

Moze rowniez jakas fotka od spodu, nie wiem, o to i inne szczegoly juz moga pytac osoby radzace.

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza

Ogólnie jest na forum problem pytaczy...

 

Zada taki pytanie, ogólne, bez "ujawniania" szczegółów "drażliwych", acz istotnych. my tu próbujemy coś więcej od pytacza wyciągnąć, on skąpi nam informacji - niekiedy kluczowych... "Dyskusja" się rozwija, często w absurdalnych kierunkach... Skromnie pytam o fotkę, wiem, że w tym momencie jest to mało możliwe, ale po jakimś czasie... sami widzieliście :zalamka:

 

BARDZO rzadko trafia się pytacz, który zreferuje problem, zada pytanie - wystarczą dwie, trzy rady i problem rozwiązany... albo i nie...

 

Tak sobie pomarudziłem...

Link do komentarza
Dnia 8.12.2021 o 17:35, Skimona napisał:

jak komuś przeszkadza wystarczy nie odpowiadać, a nie wylewać swoich marudzeń

Ale też zastanów się, czy nie mam trochę racji...

Skoro odpowiadamy, to - przeważnie - po to, żeby pomóc, rozwiać wątpliwości pytacza, coś podpowiedzieć z racji naszego doświadczenia, naszej praktyki w zakresie naszej wiedzy...

Ale czasem aż chce się "pomarudzić"...

Link do komentarza

Dobrze, nie kwestionuję odpowiedzi udzielonych na postawione przeze mnie pytania. Każdą odpowiedź czytam uważnie i wybieram. To, że już coś tam kupiłam (np[. tapetę) nie znaczy, ze nie mogę zadać pytanie co by lepiej pasowało. Człowiek wiele razy cos kupi a potem się okazuję, ze to nie pasuję. Ja się nie znam na urządzaniu wnętrz, więc zadaje pytania. 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
1 minutę temu, Katarzyna Michocka napisał:

noszę się z zamiarem przemalowania.

A z czego masz ten parapet wykonany?

 

Cyknij fotkę teraz, zachowaj ją, powtórz cyknięcie po przemalowaniu, zachowaj ją również, potem cyknij za jakiś rok - i porównaj te fotki...

Ewentualne możesz efektami pochwalić się tutaj...

Co Ci szkodzi...

Przecież nie będzie danych wrażliwych...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • U mnie też taki w piwnicy na krzywej podłodze stoi, ale wypoziomowane od wagi i też już parę lat jest ok. Też miałem problem z tymi blaszko-języczkami, ale o dziwo się trzyma kupy, ale nie pomyślałem żeby je zagiąć. Choć 120kg to raczej bałbym się tam położyć. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Mam trzy takie regały i bardzo je sobie chwalę. Owszem, przy składaniu pierwszego popełniłem błąd, wierząc bezkrytycznie w instrukcje sprzedawcy i nie zaginałem "języczków" wsuwanych w wycięcia kątowników, no i regał mi się rozsypał już pod koniec montowania. Ale gdy wszystkie zagiąłem (łatwe to nie jest, ale da się). regał jest lekki i nie do zdarcia. Nośność jednej półki to 125 kg, więc w warunkach domowych spokojnie wystarcza do niemal wszystkiego. Nawet w garażu.   Regałów niczym nie mocuję do ścian. Nie ma potrzeby. Oczywiście, jeśli stoją na wyrównanym i pewnym podłożu.  Da się je kupić w cenie poniżej 80,00 PLN, więc uważam, że naprawdę warto.   PS. To się nie chwieje, zapewniam!
    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...