Skocz do zawartości

Ocieplenie poddasza.


marcinek310

Recommended Posts

Witam, jestem na etapie ciągnięcia wody w domu. Za miesiąc robię tynki cementowo wapienne. Później z kolei wracają fachowcy by położyć podłogowe ogrzewanie (rurki itp) następnie będę wykonywał wylewkę. Pytam co wykonać w pierwszej kolejności płyty kartonowo gipsowe na skosach na piętrze oraz płyty OSB na poddaszu tj podłoga,na jętki  i później ocieplić pianą Pur czy jaka to ma być nalezyta kolejność? Proszę o pomoc.

Link do komentarza

Dokładnie, jak radzi mateusz_oleksy, roboty mokre oddają do pomieszczeń ogromne ilości wody. Teraz wilgotność powietrza na zewnątrz dodatkowo wzrosła. Przy zamkniętych oknach potrafi woda ściekać po oknach od środka. karton-gipsy nie lubią wody :). Pytanie - ta pianka gdzie pójdzie? Nie nadążam. Może dlatego, ze jeszcze porannej kawy nie dopiłem :)

Link do komentarza

I z pianą bym się nie spieszył po robotach mokrych. Warto odczekać chociaż ze 2 tygodnie. Wody do odparowania z tynków i wylewek będzie naprawdę dużo. Trzeba bardzo intensywnie wietrzyć pomieszczenia, a przy takiej pogodzie jak teraz i jakieś ogrzewanie będzie bardzo wskazane.

Link do komentarza

Cyrkulacja powietrza i usuwanie nadmiaru wilgoci musi być, tu jednak nie chodzi o mielenie dla mielenia powietrza a o nawiew i wywiew. Ten osuszacz - nie jestem przekonany odpowiednia ilość wody w tynkach i wylewkach musi być zachowana dla prawidłowych reakcji. Wylewki cementowe "schną" czyli w zasadzie reagują do max 28 dni, te modyfikowane - zgodnie z instrukcjami producenta. Tynki cementowo-wapienne - również mają swój czas na reakcję: tak dobry miesiąc. Tu się nic nie podgoni.

Link do komentarza
7 godzin temu, marcinek310 napisał:

Zastanawiam się nad wylewką anhydrytową ale to będzie późny grudzień a z tego co wiem to do tej wylewki musi być około 2 dni plus pięć. Więc nie wiem czy czekać do wiosny że zrobić wylewkę cementową z domieszką zimową. Istnieje taka możliwość rozumiem?

Jeżeli zapewnisz sobie w pomieszczeniach dostateczną temperaturę, czemu nie? Co zmieni, że zalejesz teraz? Masz podłogówkę i rozprowadzone centralne i źródło ciepła? Jeśli nie i się boisz o "przymrozki" nocne, poczekaj do wiosny.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • niezłe wygibasy zanim jednak zamartwimy się na śmierć linią SN, kilka wątpliwości: 1. działka była jedna, 2 ha o numerze pierwotnym 1 (tak to rozumiem) 2. właściciel dostał pozwolenie na 4 domki na te 2 ha (j.w.) 3. właściciel podzielił na 5 działek (nota bene oznaczenie 1 (po podziale) przy takim podziale jest błędne, powinno być 1/5, ale to detal) zgadza się? jeżeli tak to teoretyzując mamy 5 działek i 4 domy :), więc jedna teoretycznie nie ma przypisanego sobie domku , ale wz dotyczyła działki nr 1 przed podziałem i tych 4 domków, po podziale niekoniecznie może się okazać, że wszystkie da radę zabudować, nie znamy detali wydanej WZ (i wniosku)   i teraz czemu słup izolować, jeżeli stoi na, która Cię nie interesuje? osobiście wiele razy szukałem i nie ma oczywistych obostrzeń dotyczących "strefy" ochronnej, co najwyżej prowadzenia robót pod linią, ale elektroenergetykiem nie jestem, więc ręki sobie uciąć nie dam narysuj sobie tę sytuację w skali na papierze w kratkę i zobacz gdzie wlazła by ci chałupa spełniająca Twe marzenia i nawet te wymogi odległości i oceń czy dalej Ci to się może podobać możesz wystąpić o WZ dla takiej działeczki, urząd zapewne będzie uzgadniał ją z ZE i Ci się wyjają, na jaką skalę będą chcieli wydoić z kasy przyszłego inwestora, z kupnem bym się tak nie spieszył
    • A po co telewizor? Jest przecież taki wynalazek jak PROJEKTOR!!! Za nieduże pieniądze można kupić na takie okazjonalne projekcje (można i za duże pieniądze ) projektor, zabudować tę wnękę, jak radzi retrofood, pod sufitem na tej zabudowie podwiesić nie rzucający się w oczy (na przykład za drewnianą listwą pod belką), rozwijany pilotem na czas projekcji  ekran... nawet o szerokości ponad 2 metry... Po projekcji zwijasz ekran i nie ma po nim wielkiego śladu... To dawałoby obraz do 100"... oto przykład:   https://allegro.pl/oferta/ekran-do-projektora-polautomatyczny-scienny-sufitowy-matowy-bialy-100-229-15142624748?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw7-SvBhB6EiwAwYdCAT6MuOD7Q1n_xd3_y0bWpy6DugRqb1X2D5zsx6qprZCpIXwDOpGiCBoCYwEQAvD_BwE     I PRZYKŁADOWE projektory z WiFi, BT, z obsługą HDMI... Za 2000 masz stucalowy "telewizor"    
    • a fizyczny podział spadku jest możliwy? jeżeli nie - tylko porozumienie obu stron lub sąd, który może stanąć po Twojej stronie, jeżeli siostra robi co chce, nie pytając współwłaściciela
    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...