Skocz do zawartości

Fotel twardszy niż w sklepie


moloox

Recommended Posts

Dzień dobry,

sporo czasu szukaliśmy dla żony dopasowanego do niej wygodnego fotela, niekoniecznie ładnego. Przymierzyliśmy ich wiele, uznaliśmy, że musi w nim po prostu usiąść i poczuć czy jej odpowiada, w związku z tym braliśmy pod uwagę tylko sklepy stacjonarne i dostępne, możliwe do wypróbowania meble. Nie było łatwo, ale znaleźliśmy, dobraliśmy odpowiednią dla nas tkaninę i kolor nóżek. Po dłuższym oczekiwaniu wymarzony fotel dotarł, wygląd ok - jesteśmy zadowoleni , niestety okazało się, że jest sporo twardszy i niewygodny, Siedzisko wypycha powodując ból kręgosłupa. Do tego siadając głęboko stopy nie dotykają podłogi :zalamka:  . Pojechaliśmy ponownie do sklepu sprawdzić czy nas pamięć nie myli. Niestety nie - w sklepie miękko , fotel jakby otulał - czuć bardzo wyraźną różnice miedzy naszym a sklepowym.

Czy uprawnionym jest domagać się takich właściwości fotela jak w sklepie. Jak do tego podejść - podejrzewamy tradycyjną odmowę reklamacji z tłumaczeniem typu - często przysiadany przez klientów itp.  , a przecież wygoda siedzenia była dla nas głównym powodem zakupu. Uprzedzając - obok fotela jest sofa z tej samej kolekcji równie miękka i wygodna. Od pierwszej przymiarki do dotarcia do naszego mieszkania  minęło 11 miesięcy i ilekroć byliśmy w tym sklepie siadaliśmy sobie w nim - jego właściwości nie zmieniły się na przestrzeni prawie roku, 

Proszę o porady.

 

Edytowano przez moloox (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Nie wiem , ta sieciówka pewnie ma wielu różnych producentów . Poczekać mogę to nie problem, ale nie sądzę, że wykonają mi ponownie mebel, który po zmianie tkaniny jest droższy o 25% . Jakie są w ogóle szanse uznania takiej reklamacji, i co robić dalej w przypadku jej odrzucenia. 

6 minut temu, Elfir napisał:

może w sklepie jest wysiedziany?

Cytat

Uprzedzając - obok fotela jest sofa z tej samej kolekcji równie miękka i wygodna. Od pierwszej przymiarki do dotarcia do naszego mieszkania  minęło 11 miesięcy i ilekroć byliśmy w tym sklepie siadaliśmy sobie w nim - jego właściwości nie zmieniły się na przestrzeni prawie roku,

 

Link do komentarza
3 minuty temu, moloox napisał:

Jakie są w ogóle szanse uznania takiej reklamacji,

Nie zgłaszaj tego jako reklamacji, - bo fotel nie ma wad produkcyjnych, tylko zgłoś jako niezgodny z umową sprzedaży...MIAŁ BYĆ MIĘKKI I WYGODNY, A NIE JEST TAKI!

 

https://www.aplikuj.pl/porady-dla-pracownikow/2343/reklamacja-i-niezgodnosc-towaru-z-umowa-gwarancja-rekojmia-czy-zwrot-ktory-sposob-reklamacji-towaru-jest-lepszy

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...