Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Jestem tu nowa na forum, wraz z narzeczonym szukamy solidnej firmy która wybuduje nasz dom marzeń pod klucz. W okolicach Warszawy.

Zależy nam aby dom był energooszczędny, parterowy, w granicy 120-150m2 i mieścił się w cenie 400000zł (bez wyposażenia) 

Chciałabym aby mój dom posiadał duże okna, drewniane elementy i duży drewniany taras. 

Chce uniknąć sytuacji gdzie muszę znaleźć osobno elektryka, tynkarza itd, chce się wprowadzić i wyposażyć dom w meble. 

Będę bardzo wdzięczna za komentarze zwrotne oraz polecone firmy budowlane, które spełnią moje wymagania :)

Edytowano przez Dad dag (zobacz historię edycji)
  • Dad dag changed the title to Dom pod klucz, gotowy dom
1 godzinę temu, Dad dag napisał:

Dzień dobry, 

Jestem tu nowa na forum, wraz z narzeczonym szukamy solidnej firmy która wybuduje nasz dom marzeń pod klucz. W okolicach Warszawy.

Zależy nam aby dom był energooszczędny, parterowy, w granicy 120-150m2 i mieścił się w cenie 400000zł (bez wyposażenia) 

Chciałabym aby mój dom posiadał duże okna, drewniane elementy i duży drewniany taras. 

Chce uniknąć sytuacji gdzie muszę znaleźć osobno elektryka, tynkarza itd, chce się wprowadzić i wyposażyć dom w meble. 

Będę bardzo wdzięczna za komentarze zwrotne oraz polecone firmy budowlane, które spełnią moje wymagania :)

Podwój kwotę i może się uda za 400k to pozostaje ci kawalerka w Warszawie. 

z Tobą jako inwestor zastępczy? stawiam na 600kPLN

gdzież tam, to taki dżołk urealniający rzeczywistość

4 minuty temu, gawel napisał:

No ba z guru nie będę sie spierał, jak piszesz to "masz słusznego"

Dziękuje za wszystkie wiadomości. Natomiast do końca się nie zgodzę, do tego czasu znalazłam kilka firm, mieszczących się w Warszawie który oferowały mi budowę domu pod klucz w okolicy 500 000zł.

Nie zależy mi żeby dom był murowany, może być szkieletowy. Wiem że są firmy które dojeżdżają z z różnych miast i cenią się jeszcze mniej. Robię spory research i myślałam że tu uzyskam pomoc, a nie zbędne komentarze. :13_upside_down:

Przed chwilą, Dad dag napisał:

Dziękuje za wszystkie wiadomości. Natomiast do końca się nie zgodzę, do tego czasu znalazłam kilka firm, mieszczących się w Warszawie który oferowały mi budowę domu pod klucz w okolicy 500 000zł.

Nie zależy mi żeby dom był murowany, może być szkieletowy. Wiem że są firmy które dojeżdżają z z różnych miast i cenią się jeszcze mniej. Robię spory research i myślałam że tu uzyskam pomoc, a nie zbędne komentarze. :13_upside_down:

To jest czas przeszły dokonany radzę zejść na ziemię. 

3 minuty temu, gawel napisał:

To jest czas przeszły dokonany radzę zejść na ziemię. 

Rozumiem że jesteś doświadczony w tym temacie że tak się zapierasz komentując a w Internecie kłamią?  -https://www.homebook.pl/artykuly/3570/10-domow-ktorych-budowa-kosztuje-od-230-do-350-tys-zl
https://www.tooba.pl/projekt-domu-Hary-I-TIN-494

Rozmawiałam już z kilkoma firmami z polecenia i oferowały mi dom pod klucz w okolicy 500 000zł. 

Z jakiego powodu te złośliwe komentarze? Chyba jestem na nieodpowiedniej grupie.. :icon_rolleyes:

13 godzin temu, Dad dag napisał:

Rozmawiałam już z kilkoma firmami z polecenia i oferowały mi dom pod klucz w okolicy 500 000zł. 

Z jakiego powodu te złośliwe komentarze? Chyba jestem na nieodpowiedniej grupie.. :icon_rolleyes:

Wydaje mi się, że najpierw trzeba się zdecydować na jakiś projekt domu, bo przecież to jest najważniejsze. Żeby wam najpierw odpowiadało wnętrze, program - potem zewnętrze. I żeby pasowało do działki, stron świata. 

Może znajdziesz projekt typowy, może indywidualny.

Potem jest kwestia szukania wykonawcy.

I wtedy jest na czym oprzeć bilans kosztów - na projekcie!

Chyba ze znajdziesz firmę, która zaprojektuje i wykona. Solidnie.

Natomiast koszt zależy jest również od jakości materiałów, standardu wykończenia i różnych jego elementów.

Więc bardzo starannie trzeba ocenić, co dana firma oferuje za daną cenę.

Jeśli są firmy z ofertami za 500 tys - trzeba sprawdzić, co wykonały za ta cenę - czyli realizacje. Zapytać użytkowników, co dostały w tej cenie, czy były kłopoty z wykonawcami, czy są usterki, co z gwarancją. 

Jeśli chcecie bezproblemowe wykonawstwo - to niestety trzeba znaleźć sprawdzoną taką właśnie firmę.

Z drugiej strony - co tanio - to drogo.

Nie wiem, czy znajdziesz godną zaufania firmę budującą solidnie i w miarę tanio. To b.trudne.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
13 godzin temu, Dad dag napisał:

Rozumiem że jesteś doświadczony w tym temacie że tak się zapierasz komentując a w Internecie kłamią?  -https://www.homebook.pl/artykuly/3570/10-domow-ktorych-budowa-kosztuje-od-230-do-350-tys-zl
https://www.tooba.pl/projekt-domu-Hary-I-TIN-494

akurat w tym jednym masz rację, to nie temat i forum wykonawców

pierwszy link z czerwca 2018, drugi nie wiadomo z kiedy, moim zdaniem obecnie niedoszacowany min 25%

jest taka zasada, masz trzy "punkty" i tylko jedną prostą którą możesz połączyć wybrane 2 punkty z tych trzech, to co pozostanie - zeneguj, jako awykonalne

pkt 1 dobrze

pkt 2 szybko

pkt 3 tanio

7 godzin temu, zenek napisał:

Wydaje mi się, że najpierw trzeba się zdecydować na jakiś projekt domu, bo przecież to jest najważniejsze. Żeby wam najpierw odpowiadało wnętrze, program - potem zewnętrze. I żeby pasowało do działki, stron świata. 

Może znajdziesz projekt typowy, może indywidualny.

Potem jest kwestia szukania wykonawcy.

I wtedy jest na czym oprzeć bilans kosztów - na projekcie!

Chyba ze znajdziesz firmę, która zaprojektuje i wykona. Solidnie.

Natomiast koszt zależy jest również od jakości materiałów, standardu wykończenia i różnych jego elementów.

Więc bardzo starannie trzeba ocenić, co dana firma oferuje za daną cenę.

Jeśli są firmy z ofertami za 500 tys - trzeba sprawdzić, co wykonały za ta cenę - czyli realizacje. Zapytać użytkowników, co dostały w tej cenie, czy były kłopoty z wykonawcami, czy są usterki, co z gwarancją. 

Jeśli chcecie bezproblemowe wykonawstwo - to niestety trzeba znaleźć sprawdzoną taką właśnie firmę.

Z drugiej strony - co tanio - to drogo.

Nie wiem, czy znajdziesz godną zaufania firmę budującą solidnie i w miarę tanio. To b.trudne.

Dziękuje za wiadomość. Mamy już wybrane dwa projekty, jeszcze rozważamy za i przeciw. Teraz jestem w trakcie szukania wykonawcy, zgłosiłam projekt do 3 firm budowlanych i czekam na wycene, jedna z tych firm z okolic Warszawy zaoferowała mi realizacje projektu pod klucz w okolicy 500 000zł. Oczywiście zrobiłam research tych firm, ich prace i opinie klientów. Nadal poszukuje, udzielam się na forum, aby zebrać cenne uwagi, podpowiedzi, polecenia, także bardzo dziękuje za cenne wskazówki :1_grinning:

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Tomek
      Tak samo u nas. Po kilku latach plastikowe kratki popękały, całość nadaje się do wymiany. Nie polecam.
    • Jakoś tak .... wierzę w ludzi, dlatego nie sądzę, żeby tym kierował się Animus Raczej tak, jak wszystkim tutaj, zależy Mu na spoko atmosferze Jednak atmosfera atmosferą - może być fajna nawet pomimo różnic poglądów. Przecież na wątkach budowlanych też formumowicze ścierają się, i to nierzadko
    • Gość sarah
      Dobre wiesci!!! Czesc wszystkim. Nazywam sie Sarah Woods. Mam nadzieje, ze wszyscy mieli dobry dzien, jestem z tego bardzo zadowolony, wiec chce, aby wszyscy wiedzieli, co Prophet Solution (prophetsolutiontemple@gmail.com) zrobil dla mnie i mojej rodziny. Mialam szczesliwe i spokojne malzenstwo z dwójka dzieci powyzej 5 roku zycia. Mój maz byl zbyt czarujacy i opiekunczy. Ale zrobilo sie gorzko, kiedy mój maz zaczal go odkladac i wracac do domu pózno w nocy. Nigdy nie wiedzialem, ze ma romans z inna kobieta, przestal zwracac uwage na mnie i dzieci. Widok milosci oddalajacy sie od naszej rodziny byl naprawde druzgocacy i bolesny. Poskarzylem sie mojej przyjaciólce, która przedstawila mi Rozwiazanie Proroka, które w pewnym momencie jej pomoglo, ale watpilem w to, poniewaz nigdy nie wierzylem w voodoo ani rzucanie zaklec, ale poniewaz bylem zdesperowany, dalo mi to szanse. Skontaktowalam sie z nim, powiedzialam mu wszystko, powiedzialam, ze pomoze uratowac mojego meza i moje malzenstwo. Zrobilem to i zapewniam to, czego potrzebuje do tego i to wszystko !!!!!! Mój maz pewnego wieczoru wrócil do domu placzac i przepraszajac. To bylo jak cud, jakby czarowal wczesniej. Bardzo sie ciesze, ze dzieki rozwiazaniu proroka pomógl uratowac moje malzenstwo. Nie cierp, gdy jest rozwiazanie. Mozesz sie z nim skontaktowac poprzez: prophetsolutiontemple@gmail.com Mozesz równiez pomóc w nastepujacych kwestiach: (1) JESLI CHCESZ, ABY TWÓJ EX dziewczyna / CHLOPAK WRÓCIL DO CIEBIE (2) Jesli chcesz, aby twój malzonek ZWRÓCIL (3) JESLI CHCESZ BYC PROMOCJA W BIURZE (4) Jesli chcesz, aby twój mezczyzna lub kobieta kochali tylko ciebie (5) JESLI CHCESZ DZIECKO (sterylne/sterylne) (6) JESLI CHCESZ BYC BOGATY (7) Jesli chcesz, aby twój maz/zona byl twój na zawsze (8) Opóznione zawarcie malzenstwa (9) JESLI CHCESZ WYGRAC SPRAWE SADOWA (10) Zobowiazanie malzenskie (11) JESLI NIE MOZESZ impregnowac KOBIETY (sterylne) (12) leczyc wszystkie rodzaje chorób (13) calkowite wyleczenie HIV/AIDS I wiecej... Skontaktuj sie z nim teraz pod adresem: prophetsolutiontemple@gmail.com. mozesz równiez wyslac mu SMS z tym numerem WhatsApp .. +2348073001706.
    • W trakcie małżeństwa dostałam w spadku dom. Obecnie rozwiodłam się z mężem, który chce złożyć do sądu wniosek o podział naszego majątku. Mąż żąda, abym spłaciła mu połowę wartości tego domu. Czy ma do tego prawo? Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/poradnik-prawny/porady/25963-czy-po-rozwodzie-maz-ma-prawo-do-polowy-wartosci-mojego-domu
    • Witam, proszę o pomoc! Na dniach kierownik miał odebrać pozwolenie na budowę ( adaptacja, przyłącza, wykonawcy, wszystko załatwione). Nagle okazało się, ze urzędnik znalazł zapis, który mówi, ze dach ma być dwuspadowy, a nasz jest wielospadowy. Teraz tak. Nasz zapis szczegółowy mówi, ze: ”dach stromy o połaciach symetrycznych, o kątach[…]” Definicja na początku w zapisach ogólnych to: „Dach o połaciach symetrycznych to dach dwuspadowy założony na zasadniczej bryle budynku o jednakowych katach nachylenia głównych połaci dachowych, zbiegających się w jednej kalenicy” Wiekszosc „stref” w wiosce ma zapisy typu: „Dach stromy, dwuspadowy lub wielospadowy o połaciach symetrycznych[…]” 1. To się kompletnie nie trzyma kupy, zapisy w większości maja możliwość dachu dwu lub wielospadowego z dopiskiem o połaciach symetrycznych, a te wg definicji z początku są tylko w dachu dwuspadowym, a to znaczy, ze jedno z drugim się wyklucza. 2. Czy taka definicja dachu symetrycznego jest wgl dopuszczalna?W ogólnym pojęciu i znaczeniu tego słowa symetryczny znaczy przecież nie tylko dwuspadowy, ale tez wielospadowy, po prostu musi być symetryczny. 3. Nie ma żadnych przesłanek, ze dach wielospadowy miałby zaburzyć ład architektoniczny. Sąsiedzi w tej samej strefie maja dachy płaskie, dwuspadowe, wielospadowe. 4. Znalazłam kilka wyroków sądowych, gdzie były zapiski typu: - zapisy szczegółowe są najważniejsze ( definicja jest w zapiskach ogólnych), - „rada gminy nie może zawrzeć w uchwale własnej definicji jakiegoś pojęcia, które zostało już zdefiniowane w obowiązujących przepisach- pytanie, czy dach o połaciach symetrycznych jest zdefiniowany w ogólnym prawie budowlanych? - powinno stosować się zasadę „złotego środka”, a w przypadku sporów rozstrzygać w miarę możliwości na korzyść inwestora, - gmina nie może ograniczać właściciela działki warunkami bardziej niż to konieczne, - prawo do interpretacji ma starostwo( a wiec naczelnik wg mojego rozumowania może cos zinterpretować i to jest prawidłowe). Macie jakieś rady, jak ugryźć temat? Jakie podjąć kroki?      
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...