Skocz do zawartości

Dom pod klucz, gotowy dom


Recommended Posts

Dzień dobry, 

 

Jestem tu nowa na forum, wraz z narzeczonym szukamy solidnej firmy która wybuduje nasz dom marzeń pod klucz. W okolicach Warszawy.

Zależy nam aby dom był energooszczędny, parterowy, w granicy 120-150m2 i mieścił się w cenie 400000zł (bez wyposażenia) 

Chciałabym aby mój dom posiadał duże okna, drewniane elementy i duży drewniany taras. 

Chce uniknąć sytuacji gdzie muszę znaleźć osobno elektryka, tynkarza itd, chce się wprowadzić i wyposażyć dom w meble. 

 

Będę bardzo wdzięczna za komentarze zwrotne oraz polecone firmy budowlane, które spełnią moje wymagania :)

 

Edytowano przez Dad dag (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • Dad dag changed the title to Dom pod klucz, gotowy dom
1 godzinę temu, Dad dag napisał:

Dzień dobry, 

 

Jestem tu nowa na forum, wraz z narzeczonym szukamy solidnej firmy która wybuduje nasz dom marzeń pod klucz. W okolicach Warszawy.

Zależy nam aby dom był energooszczędny, parterowy, w granicy 120-150m2 i mieścił się w cenie 400000zł (bez wyposażenia) 

Chciałabym aby mój dom posiadał duże okna, drewniane elementy i duży drewniany taras. 

Chce uniknąć sytuacji gdzie muszę znaleźć osobno elektryka, tynkarza itd, chce się wprowadzić i wyposażyć dom w meble. 

 

Będę bardzo wdzięczna za komentarze zwrotne oraz polecone firmy budowlane, które spełnią moje wymagania :)

 

Podwój kwotę i może się uda za 400k to pozostaje ci kawalerka w Warszawie. 

Link do komentarza

Dziękuje za wszystkie wiadomości. Natomiast do końca się nie zgodzę, do tego czasu znalazłam kilka firm, mieszczących się w Warszawie który oferowały mi budowę domu pod klucz w okolicy 500 000zł.

Nie zależy mi żeby dom był murowany, może być szkieletowy. Wiem że są firmy które dojeżdżają z z różnych miast i cenią się jeszcze mniej. Robię spory research i myślałam że tu uzyskam pomoc, a nie zbędne komentarze. :13_upside_down:

Link do komentarza
Przed chwilą, Dad dag napisał:

Dziękuje za wszystkie wiadomości. Natomiast do końca się nie zgodzę, do tego czasu znalazłam kilka firm, mieszczących się w Warszawie który oferowały mi budowę domu pod klucz w okolicy 500 000zł.

Nie zależy mi żeby dom był murowany, może być szkieletowy. Wiem że są firmy które dojeżdżają z z różnych miast i cenią się jeszcze mniej. Robię spory research i myślałam że tu uzyskam pomoc, a nie zbędne komentarze. :13_upside_down:

To jest czas przeszły dokonany radzę zejść na ziemię. 

Link do komentarza
3 minuty temu, gawel napisał:

To jest czas przeszły dokonany radzę zejść na ziemię. 

Rozumiem że jesteś doświadczony w tym temacie że tak się zapierasz komentując a w Internecie kłamią?  -https://www.homebook.pl/artykuly/3570/10-domow-ktorych-budowa-kosztuje-od-230-do-350-tys-zl
https://www.tooba.pl/projekt-domu-Hary-I-TIN-494

 

Rozmawiałam już z kilkoma firmami z polecenia i oferowały mi dom pod klucz w okolicy 500 000zł. 

Z jakiego powodu te złośliwe komentarze? Chyba jestem na nieodpowiedniej grupie.. :icon_rolleyes:

Link do komentarza
13 godzin temu, Dad dag napisał:

Rozmawiałam już z kilkoma firmami z polecenia i oferowały mi dom pod klucz w okolicy 500 000zł. 

Z jakiego powodu te złośliwe komentarze? Chyba jestem na nieodpowiedniej grupie.. :icon_rolleyes:

Wydaje mi się, że najpierw trzeba się zdecydować na jakiś projekt domu, bo przecież to jest najważniejsze. Żeby wam najpierw odpowiadało wnętrze, program - potem zewnętrze. I żeby pasowało do działki, stron świata. 

Może znajdziesz projekt typowy, może indywidualny.

Potem jest kwestia szukania wykonawcy.

I wtedy jest na czym oprzeć bilans kosztów - na projekcie!

Chyba ze znajdziesz firmę, która zaprojektuje i wykona. Solidnie.

 

Natomiast koszt zależy jest również od jakości materiałów, standardu wykończenia i różnych jego elementów.

Więc bardzo starannie trzeba ocenić, co dana firma oferuje za daną cenę.

Jeśli są firmy z ofertami za 500 tys - trzeba sprawdzić, co wykonały za ta cenę - czyli realizacje. Zapytać użytkowników, co dostały w tej cenie, czy były kłopoty z wykonawcami, czy są usterki, co z gwarancją. 

Jeśli chcecie bezproblemowe wykonawstwo - to niestety trzeba znaleźć sprawdzoną taką właśnie firmę.

Z drugiej strony - co tanio - to drogo.

Nie wiem, czy znajdziesz godną zaufania firmę budującą solidnie i w miarę tanio. To b.trudne.

 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
13 godzin temu, Dad dag napisał:

Rozumiem że jesteś doświadczony w tym temacie że tak się zapierasz komentując a w Internecie kłamią?  -https://www.homebook.pl/artykuly/3570/10-domow-ktorych-budowa-kosztuje-od-230-do-350-tys-zl
https://www.tooba.pl/projekt-domu-Hary-I-TIN-494

 

Rozmawiałam już z kilkoma firmami z polecenia i oferowały mi dom pod klucz w okolicy 500 000zł. 

Z jakiego powodu te złośliwe komentarze? Chyba jestem na nieodpowiedniej grupie.. :icon_rolleyes:

akurat w tym jednym masz rację, to nie temat i forum wykonawców

 

pierwszy link z czerwca 2018, drugi nie wiadomo z kiedy, moim zdaniem obecnie niedoszacowany min 25%

jest taka zasada, masz trzy "punkty" i tylko jedną prostą którą możesz połączyć wybrane 2 punkty z tych trzech, to co pozostanie - zeneguj, jako awykonalne

pkt 1 dobrze

pkt 2 szybko

pkt 3 tanio

 

 

Link do komentarza
7 godzin temu, zenek napisał:

Wydaje mi się, że najpierw trzeba się zdecydować na jakiś projekt domu, bo przecież to jest najważniejsze. Żeby wam najpierw odpowiadało wnętrze, program - potem zewnętrze. I żeby pasowało do działki, stron świata. 

Może znajdziesz projekt typowy, może indywidualny.

Potem jest kwestia szukania wykonawcy.

I wtedy jest na czym oprzeć bilans kosztów - na projekcie!

Chyba ze znajdziesz firmę, która zaprojektuje i wykona. Solidnie.

 

Natomiast koszt zależy jest również od jakości materiałów, standardu wykończenia i różnych jego elementów.

Więc bardzo starannie trzeba ocenić, co dana firma oferuje za daną cenę.

Jeśli są firmy z ofertami za 500 tys - trzeba sprawdzić, co wykonały za ta cenę - czyli realizacje. Zapytać użytkowników, co dostały w tej cenie, czy były kłopoty z wykonawcami, czy są usterki, co z gwarancją. 

Jeśli chcecie bezproblemowe wykonawstwo - to niestety trzeba znaleźć sprawdzoną taką właśnie firmę.

Z drugiej strony - co tanio - to drogo.

Nie wiem, czy znajdziesz godną zaufania firmę budującą solidnie i w miarę tanio. To b.trudne.

 

Dziękuje za wiadomość. Mamy już wybrane dwa projekty, jeszcze rozważamy za i przeciw. Teraz jestem w trakcie szukania wykonawcy, zgłosiłam projekt do 3 firm budowlanych i czekam na wycene, jedna z tych firm z okolic Warszawy zaoferowała mi realizacje projektu pod klucz w okolicy 500 000zł. Oczywiście zrobiłam research tych firm, ich prace i opinie klientów. Nadal poszukuje, udzielam się na forum, aby zebrać cenne uwagi, podpowiedzi, polecenia, także bardzo dziękuje za cenne wskazówki :1_grinning:

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...