Skocz do zawartości

Różnica poziomów podłogi


Recommended Posts

Witajcie,  

Kiedyś:

2 pokoje, jeden duży salon z wydzieloną płytkami częścią, reszta ok. 5 cm niżej. Płytka wykonczona listwą wystająca ponad plytke. Drugi pokoj raczej na tym samym poziomie co płytka w pokoju nr. 1 

 

Teraz: jeden duży pokój, zburzona ściana,  kawalek "dziury" w podłodze po ścianie. 

 

Cel: jedna równa powierzchnia, najlepiej wykonczona panelem.

 

Pytanie: w jaki sposób wyrównać podłogę, jakis podklad? 

Różnica 5 cm jest wyrównana styropianem. 

Link do komentarza
11 godzin temu, Łukasz Marcin Jarych napisał:

Witajcie,  

Kiedyś:

2 pokoje, jeden duży salon z wydzieloną płytkami częścią, reszta ok. 5 cm niżej. Płytka wykonczona listwą wystająca ponad plytke. Drugi pokoj raczej na tym samym poziomie co płytka w pokoju nr. 1 

 

Teraz: jeden duży pokój, zburzona ściana,  kawalek "dziury" w podłodze po ścianie. 

 

Cel: jedna równa powierzchnia, najlepiej wykonczona panelem.

 

Pytanie: w jaki sposób wyrównać podłogę, jakis podklad? 

Różnica 5 cm jest wyrównana styropianem. 

Można zrobić jastrychem te kilka cm.

Link do komentarza
 
Nie wiem, czy dasz radę. Keramzyt trzeba jeszcze ustabilizować, nie zmieścisz się w warstwie 5 cm.
Nie mierzylem ile jest do wyrównania, obawiam się że sporo. Na poddaszu nikt tam raczej nic nie planował i w jednym rogu na oko widać że kilka centymetrów jest wyżej. Musze sobie dozować te wszystkie informacje, bo potem spać nie mogę.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Widziałem kiedyś takie wyrównywanie, ale różnica poziomów była spora. I na warstwę sypkiego keramzytu położono chudziak z keramzytem zmieszany. Warstwą tak ok. 7 - 8 cm. Mówili, że jeśli mniej, to się będzie kruszyła przy dalszych robotach. I dopiero na tym podłożu wykonana została wylewka. 

Link do komentarza
10 godzin temu, Łukasz Marcin Jarych napisał:

Myślę że również max 5 cm. 

 

Może Pan w takim razie:

  • otwór po ścianie wypełnić jastrychem weberfloor 1000 PLUS lub jastrychem z właściwościami samopoziomującymi (do 5 cm): weber.floor 4310 lub weber Renofloor,
  • 5 cm różnicy między pomieszczeniami można wypełnić też jastrychem weberfloor 1000 PLUS lub samopoziomującymi weber.floor 4310 lub weber Renofloor. Jeśli jest to na styropianie - należy położyć folię i dodatkowo wykonać zbrojenie siatką.

 

Więcej informacji o produktach znajdzie Pan:

- weberfloor 1000 PLUS: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/jastrychy-cementowe/weberfloor-1000-plus

- weber.floor 4310: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310

 

Może Pan również skontaktować się z Biurem Doradztwa Technicznego, który jest dostępny pod nr tel. 800 163 121.

Edytowano przez Eksperci Weber (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...