Skocz do zawartości

Jak naprawić sufit po zalaniu?


levy52

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Garaż murowany, kiedyś musiał przeciekać dach. Na suficie widać wystające pręty, które trochę przyrdzewiały. Załączam zdjęcia. Sufit oczywiście już dawno suchy, dach naprawiony.

Chciałbym to rozwiązać dość tanio i mało czasochłonnie. Ktoś ma jakieś pomysły? Co mogę zrobić z tym sufitem, żeby jakoś wyglądał?

IMG_20210419_172329.jpg

IMG_20210419_172334.jpg

IMG_20210419_172343.jpg

Link do komentarza

Wydaje mi się że nie ma tu żadnych wielkich mecyi. Podstawowa sprawa to czy ten sufit jest już na tyle suchy by cokolwiek można by robić z nim. Nie wiem jaka wilgotność powinna być w garażu, ale pewnie max 70%. Dobrze byłoby zmierzyć sam sufit. Jak jest wszystko ok, to gips budowlany, albo zarzucić tynkiem gipsowym i na to gładź. Natomiast co do tego zardzewiałego zbrojenia to spróbuj wydłubać tego tynku na ile się da, bo tak to co napisałem wyżej to może być rozwiązanie doraźne na max 5 lat, bo od rdzy i tak to raczej spuchnie. A jakby się dało dostać do tego pręta, skuć na tyle, wyczyścić i zamalować jakimś Hamerajtem to tylko na plus.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Dzięki za odpowiedź. Właśnie zastanawiałem się czy jakikolwiek tynk gipsowy w połączeniu z tymi prętami nie spowoduje, że wyjdzie rdza przez ten tynk. W sumie pomalowanie ich farba antykorozyjną powinno załatwić ten problem. Czy mógłbym to zakleić czymś innym co by nie powodowało korozji tych prętów, w razie gdyby nie udało się ich całkiem zamalować?

Link do komentarza

to wygląda na dach z płyt, takich paneli, akurat jakby jedno łączenie się wykruszyło (a widocznie łączenia były dozbrajane prętem) widać taki pas tylko nie wykruszony na prawo od kabla elektrycznego i dalej

 

dziura- wydłub ten szajs, i albo zaprawą klejową lub czymś w podobie (elastyczne, mrozoodporne)

sufit - zdrap to co jest i albozostaw goły beton, albo pomaluj farbą do betonu (?), jeżeli jest suche (przydałby się pomiar, roboty po dobrym wywietrzeniu, latem lub suchą zimą)

 

garaż masz zapewne nieocieplony więc dach może przemarzać, wszystko co położysz na sufit - zwróci Ci się w podobny sposób jak jest teraz, szkoda walki; jak będzie zimno to na suficie będzie się skraplać para, namaczać materiał na suficie, mróz spulchniać i efekt widzisz

może lepiej pomalować jakąś farbą wapienną (pobielić) dla zachowania estetyki :scratching:, ale nic na grubo

Link do komentarza

Są takie zaprawy szczepne, które kładzie się na odkryte zbrojenie, rdzę etc. Potem ewentualnie gładź i farba na plamy po kilku dniach obserwacji jezeli wyjdzie rdza. Raczej po "zakitowaniu" dedykowaną zaprawą nie powinna wyjść. Punkt 4., 5. i 6. z instrukcji webera. Dokładnie o tym mowa.

https://www.pl.weber/zaprawy-budowlane/jak-naprawiac-elementy-betonowe

Link do komentarza
Na pewno nie można użyć zapraw gipsowych powodują korozję i tak zardzewiałej stali, a w wilgotnym garażu tracą wytrzymałości. Szczeliny po oczyszczeniu trzeba wypełnić cementową zaprawą naprawczą .
Słuszna uwaga. Nie zdażyło mi się nic klajstrować z elementami metalowymi. Także nawet nie wiedziałem o tym.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Co sprawia, że zegarki Audemars Piguet są wyjątkowe dla mieszkańców Warszawy? Dla wielu klientów z Warszaw https://expertyco.com/pl/catalog/audemars-piguet/ zegarki Audemars Piguet to nie tylko czasomierze, ale wyraz statusu, gustu i zamiłowania do doskonałości. Ich niepowtarzalny charakter, ręczne wykonanie i prestiżowy wizerunek sprawiają, że są chętnie wybierane przez osoby ceniące najwyższą jakość.
    • teraz to może lepiej zaproponować i ze 350 PLN/m2, a nie propozycja obniżenia ceny 50 PLN/m2 z 2019r. a jak handlarz nie sądzisz, że już opylił tę działkę i temat nieaktualny? nie wróżę sukcesów
    • chyba rozgraniczenia, ewentualnie wznowienia granic, ale to już technikalia
    • Cześć! Sprzedaż działek może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli są one nieuzbrojone. Oto kilka pomysłów, które mogą pomóc Ci przyspieszyć sprzedaż: Zrewiduj cenę – Może warto rozważyć delikatne obniżenie ceny. 50 zł/m2 to rozsądna kwota, ale rynek może mieć inne oczekiwania. Sprawdź ceny podobnych działek w okolicy, może Twoja cena jest wyższa niż średnia. Wyróżnij ofertę – W ogłoszeniu warto zaznaczyć plusy działek, takie jak dostępność mediów w pobliżu. Zwróć uwagę na przyszły potencjał (np. możliwość rozwoju okolicy, planowana inwestycja w infrastrukturę). Zrób atrakcyjne zdjęcia i pokazuj działki z różnych perspektyw. Dodatkowe działania marketingowe – Zainwestuj w reklamę na lokalnych portalach nieruchomościowych oraz na Facebooku. Warto też dodać ogłoszenie na stronach tematycznych związanych z działkami budowlanymi. Spróbuj z profesjonalistami – Jeśli nie masz odzewu, może warto spróbować współpracy z firmą zajmującą się skupem nieruchomości. Dzięki nim możesz szybko sprzedać działki bezpośrednio, nawet jeśli cena będzie niższa. Firma, jak abcskupnieruchomosci.pl, może pomóc Ci w tej kwestii – oferują szybki proces i bez zbędnych formalności. Rozważ podział działek – Jeśli jest to możliwe, podział na mniejsze działki może zwiększyć atrakcyjność oferty. Mniejsze działki są łatwiej sprzedawalne i mogą przyciągnąć większą liczbę chętnych.
    • prawdopodobnie z większej łatwości rozróżnienia geodezyjnego czy idzie wzdłuż granicy czy jest cofnięte niż gdyby było cofnięte o 2 cm .
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...