Skocz do zawartości

Dom 50 m2 piec CO+CWU


Recommended Posts

Piec gazowy radzilbym kupić z mocą minimalną w okolicach 2kw, nie wiem czy są takie dwufunkcyjne, bo te mają raczej dużą moc z powodu CWU, żeby ją szybko podgrzać. Z wyższą mocą może wystąpić taktowanie, czyli np piec będzie się załączął na 2 minuty i wyłączał, bo nie zdąży oddać ciepła, a co za tym idzie może nie być w stanie równomiernie ogrzać całego domu. Godny polecenia jest np ten: https://www.buderus.com/pl/pl/ocs/budynki-mieszkalne/logamax-plus-gb122i-k-1-9-25-2-kw--1107407-p/ albo ten: https://www.termet.com.pl/produkt/ecocondens-gold-plus/63 sporo tańszy ale moc zaczyna sie już od 3kw. Albo rozważyć pompę ciepła ale tu już podejrzewam koszt 2-3 razy większy.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza
16 godzin temu, aaa123 napisał:

Tak jest w projekcie zrobionym przez pracownię projektową.. Pytanie było o piec a nie co ma na celu ogrzewanie wodą- no jak sama nazwa mówi ma na celu ogrzanie zimą

Zapotrzebowanie na ciepło jak w mieszkaniu w bloku w mieszkaniu narożnym. Wystarczy pewno mały kociołek elektryczny max 5kW razem z przygotowaniem cwu. Alternatywnie może byc ogrzewanie rozproszone grzejnikowe - pewno max 3-4 kW + przygotowanie cwu jako ogrzewacz przepływowy lub pojemnościowy. W sumie - A=B i tak wyjdzie 5-kW.

Myślę, że powinieneś porozmawiać z architektem o alternatywie. Przecież dodatkowo będzie ciepło z gotowania, oświetlenia, AGD.

Link do komentarza

Urzekła mnie twoja historia Olku :) Przy moich  130 m2 według CW co zgadza się z praktyką zapotrzebowanie przeciętne jest u mnie 2,3kW a max przy -20 4,8 kW (bez cwu) , cwu zabezpiecza pc cwu 300 l silnik 440 W moc grzewcza średnia 1,8kW. A dodam ze nie mieszkam na razie w Chorwacji. 

 

To przy domu 2,5 raza mniejszym jakie będzie zapotrzebowanie na moc grzewczą? Podpowiem na pewno nie większe. 

Link do komentarza

Czytalem ostatnio historie w domu chyba szeregowym 70m2 gdzie piec miał 9kw minimalną i załączał się właśnie na 2 minuty, efekt był taki, że w ogóle w tym domu było zimno, bo zładu chyba na podłogówce nie był w stanie piec zagrzać, bo zanim cokolwiek zaczęło się dziać piec się wyłączał, ale facet niewiele mógł zrobić bo domek kupił już tak wyposażony. Dlatego ostrzegamy przed zakupem, bo potem płacz i zgrzytanie zębów.@aaa123 przekop sieć i może Ci się uda znaleź dwufunkcyjny o minimalnej mocy w granicach 3kw, to wtedy będzie taktował ale w okolicach 0-5°C a nie całą zimę.

e z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...