Skocz do zawartości

Budowa domu na działce rolnej


dagixfire

Recommended Posts

Dzień dobry.
Ojciec narzeczonej jest właścicielem dwóch sąsiadujących ze sobą działek rolnych o klasie V o łącznej powierzchni niecałego 1ha.
Część obydwóch działek jest objęta MPZP z przeznaczeniem na użytki rolne. Pozostała część ziemi nie jest objęta Planem.
Działki chce przepisać na swoją córkę, czyli moją narzeczoną i chcemy postawić na niej dom jednorodzinny.
Jakie kroki należy podjąć i od czego zacząć aby było to możliwe?
W Urzędzie Miasta uzyskaliśmy informację, że na terenie objętym MPZP nie ma możliwości budowy domu. Możemy jedynie wnioskować o warunki zabudowy dla dalszej części działki.
Dodatkowo, według mapek, przez działkę przebiega jakiś rów, którego fizycznie na działce nie ma.
Czy w związku z niską klasą gruntu musimy starać się o wyłączenie gruntów z produkcji rolnej czy możemy od razu wnioskować o wydanie warunków zabudowy?
Jeżeli nie, to rozumiem, że wydanie warunków zabudowy będzie skutkowało z automatu przeznaczeniem pozostałej części działki pod zabudowę?
A jeżeli tak, to jaką powierzchnię można odrolnić bez ponoszenia dodatkowych, dużych kosztów?
Dodatkowo, aby był dojazd do części działki nieobjętej MPZP droga dojazdowa musi przebiegać przez część, która jest w Planie jako użytki rolne. Jak wyglądałaby kwestia poprowadzenia tam dojazdu?
Dla ułatwienia podam numery działek: 374/4 oraz 375/2 leżące we wsi Zakęcie w gminie Otyń.

Z góry dziękuję za odpowiedź,
pozdrawiam

Link do komentarza

Na terenie objętym MPZP jedynie zmiana jego zapisu może pozwolić na budowę domu na obszarze wykluczonym z takiej możliwości. Teoretycznie można złożyć wniosek o zmianę zapisów w MPZP , ale w praktyce pozytywne efekt mało prawdopodobny. (czas i koszty ponoszone przez gminę.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • pozytywów nie brakuje, kiedyś usłyszałem komentarz nie byle kogo, że wcześniej z tego budowano chlewy i obory i tak było, niemniej materiał ok silikaty (czyli wapienno-piaskowe) też piją wodę, z czasem nabierają wytrzymałości i zmniejsza się ich "wodożądność" ; skoro budowę rozwlekacie w czasie to i z pozbyciem się wody nie będzie raczej problemu, nawet i z gazobetonem   co do formalności - projektantowi płacić nie musisz, odnośnie wpisu do DB w tej sprawie to byłbym ostrożny, bo KB to obecnie doopa, a nie znaczący uczestnik procesu inwestycyjnego i takim wpisem mógłby namącić, bo jednak najprawdopodobniej to kompetencje projektanta; jaką grubość ścian konstrukcyjnych z gazobetonu chcesz zamienić na silikat?   woda stojąca na płycie - możesz na ścianie od wewnątrz zrobić pasek izolacji ścian na grubość posadzki, albo i wyżej, ale wtedy materiałem, który nie pogorszy przyczepności tynków/gładzi (szkło wodne?)b bawić się w różne materiały to moim zdaniem przesada, ale jak masz tak wypaśną budowę, to i to możesz
    • To mi brzmi bardziej jak inwestor zastępczy. Większość deweloperów ściany działowe wrysowuje w planach jako koncepcję a nie docelowe, właśnie po to by kupujący mógł w razie czego wprowadzić zmiany. To jest dużo tańsze niż kucie, wywożenie gruzu, przekładanie instalacji elektrycznych.  Od lat czytam czasopisma wnętrzarskie i w opisach realizacji często jest wspomniane, że zmiany w układzie wprowadzano na etapie budowy domu. Sama udzielam na forach rad co do układu wnętrz, bo ludzie piszą, że deweloper będzie stawiał ścianki i prosi o rysunek jak mają stać, jesli będzie wprowadzona zmiana
    • dziadzie, ty się wyprzesz samego siebie jak zajdzie taka potrzeba, żałosne
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...