Skocz do zawartości

Dostęp do drogi publicznej


Marcelinho

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Interesuje mnie działka ewidencyjna o numerze 51/2 zaznaczona na poniższym rysunku (pod budowę domu jednorodzinnego). Jest ona oddzielona od drogi gminnej, wydzielonym należącym do miasta prostokątem (51/1)  o szerokości 2m, który ma użytek "BP". Zwykle takie prostokąty wydzielane były na poszerzanie drogi i najczęściej miały status "dr". Tu zastanawia mnie ten status "BP" i wynikające z niego konsekwencje. Czy urząd przy decyzji o pozwoleniu na budowę może uznać, że interesujący mnie grunt nie posiada dostępu do drogi publicznej?

Oczywiście świadom jestem, że jako właściciel mogę zapewnić sobie służebność drogi koniecznej poprzez mediacje z właścicielem a w najgorszym scenariuszu idąc z tym do sądu, ale to wszystko kolejne formalności.

Czy ktoś może spotkał się z podobną sytuacją i może powiedzieć jak do tego podchodzą urzędy?

 

505074676_dziaka.jpg.f7f1e6fcbd762aa52c37aeef848ca626.jpg

Pozdrawiam,

 

Edytowano przez Marcelinho (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

BP - zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy. Musisz mieć dostęp wynika on z określonych przepisów. W tym materiale znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie, a resztę musisz "dogadać" w odpowiednim wydziale w UM ( lub Powiecie, Gminie etc.)

https://www.mpoia.pl/index.php/39-p-zespol-rzeczoznawcow-mpoia-rp/1561-opinia-nr-124-droga-wewnetrzna

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...