Skocz do zawartości

Jaki komin wybrać do remontowanego domu: w środku czy dostawiony od zewnątrz?


Recommended Posts

Remontujemy z żoną stary dom po jej rodzicach. Chcemy zasadniczo zmienić podział przestrzeni na parterze, wyburzając większość ścianek działowych. Jednak tu pojawił się istotny problem. Najlepiej byłoby przenieść kotłownię. Ale to wymaga zrobienia nowego komina. Jeżeli się na to zdecydujemy, to co wybrać - komin w środku czy dostawiony od zewnątrz? Czytałem, że przy ścianie zewnętrznej mogą stać nawet kominy prefabrykowane z ceramiki.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kominki-i-kominy/porady/386-kiedy-remontowac-komin

Link do komentarza
Gość Kominy-Poznan
Na rynku jest też ciekawe rozwiązanie które ma Jeremias. Marka solidna i stal wysokiej klasy. Kominy izolownae zewnęrzne jak choćby DW-ECO 2.0 z łatwymi do montażu obejmami. Znam z autopsji ten problem. Wiele kominów poprostu nie da się złozyć na budowie.
Link do komentarza

Jeżeli jest komin sprawny w środku, ja bym wstawił wkład kominowy adekwatny do źródła ciepła i zadbał o drożne kanały wentylacyjne. Jeżeli zastanowić się nad wentylacją mechaniczną, planowanie kanałów wentylacyjnych będzie przebiegało całkiem inaczej. Komin w środku nie wychładza się tak jak na zewnątrz. Teraz są systemy kominowe dwuścienne z izolacja termiczną, dedykowane do montazu na ścianie zewnętrznej, ale mimo wszystko .....

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Długi artykuł i nic się nie dowiedziałem, "kominy dwuścienne są lekkie, a kominy ceramiczne są ciężkie. Budując wewnątrz musisz sie przebić przez dach, a na zewnątrz nie musisz..." haha no poprostu dzięki, że mi to wyjaśniłeś bo niewiedziałem....Widać że płacą wam za ilość słów, a nie za treść... ŻENADA!!!!!!!!!
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
2 godziny temu, Gość Magdalene napisał:

Czy w kamienicy wielorodzinnej lokator strychu może sam sobie wybudować komin czy wymaga to zezwolen

W kamienicy wielorodzinnej lokator może sam  wybudować szafę... nie ma prawa samodzielnie i bez zgody zarządzającego budynkiem ingerować we wspólne części budynku, a takimi są - między innymi - ściany zewnętrzne, konstrukcyjne, dach, układ wentylacyjny itp...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
    • Warto byłoby zaktualizować badania geologiczne, przy obecnych warunkach hydrologicznych kiedy poziom wody gruntowej jest niski, być może udałoby się posadowić fundamenty. Jeśli mielibyśmy wodę w poziomie posadowienia lub powyżej, trzeba by było odwodnić teren. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...