Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jaki komin wybrać do remontowanego domu: w środku czy dostawiony od zewnątrz?


Recommended Posts

Remontujemy z żoną stary dom po jej rodzicach. Chcemy zasadniczo zmienić podział przestrzeni na parterze, wyburzając większość ścianek działowych. Jednak tu pojawił się istotny problem. Najlepiej byłoby przenieść kotłownię. Ale to wymaga zrobienia nowego komina. Jeżeli się na to zdecydujemy, to co wybrać - komin w środku czy dostawiony od zewnątrz? Czytałem, że przy ścianie zewnętrznej mogą stać nawet kominy prefabrykowane z ceramiki.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kominki-i-kominy/porady/386-kiedy-remontowac-komin

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kominy-Poznan
Na rynku jest też ciekawe rozwiązanie które ma Jeremias. Marka solidna i stal wysokiej klasy. Kominy izolownae zewnęrzne jak choćby DW-ECO 2.0 z łatwymi do montażu obejmami. Znam z autopsji ten problem. Wiele kominów poprostu nie da się złozyć na budowie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest komin sprawny w środku, ja bym wstawił wkład kominowy adekwatny do źródła ciepła i zadbał o drożne kanały wentylacyjne. Jeżeli zastanowić się nad wentylacją mechaniczną, planowanie kanałów wentylacyjnych będzie przebiegało całkiem inaczej. Komin w środku nie wychładza się tak jak na zewnątrz. Teraz są systemy kominowe dwuścienne z izolacja termiczną, dedykowane do montazu na ścianie zewnętrznej, ale mimo wszystko .....

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesiące temu...
Gość Buddy
Długi artykuł i nic się nie dowiedziałem, "kominy dwuścienne są lekkie, a kominy ceramiczne są ciężkie. Budując wewnątrz musisz sie przebić przez dach, a na zewnątrz nie musisz..." haha no poprostu dzięki, że mi to wyjaśniłeś bo niewiedziałem....Widać że płacą wam za ilość słów, a nie za treść... ŻENADA!!!!!!!!!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...