Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Klatka schodowa i korytarz - aranżacja

Recommended Posts

Witam

Jestem tu nowy dlatego od razu chciałem się przedstawić: nazywam się Radek. Chciałem poprosić Was o pomoc w aranżacji korytarza i klatki schodowej. Dodam, że całe piętro tj. kuchnia, dwa pokoje, korytarz, łazienka wymagają remontu dlatego wchodzi w grę gruntowna przebudowa. Załączam zdjęcia jak to teraz wygląda. Na podłodze w korytarzu jest coś w rodzaju kawałków płytek marmurowych zalanych lastrikiem. Ta akurat podłoga podoba mi się. Chciałem ją zostawić i dobrać coś na ściany - starą boazerię (lata 80) chciałem usunąć tylko nie mam pomysłu jak to zagospodarować. Na klatce schodowej także jest boazeria - także do usunięcia. Podobno boazeria jest teraz w modzie - mi się niestety nie podoba. Schody są z wykończone lastrikiem - chciałem to skuć i położyć płytki gresowe tylko nie wiem - jasne? ciemne?, fajnie jakby zgrywały się ze ścianami... Tylko no właśnie...

IMG_20201104_094158.JPG

IMG_20201104_094305.JPG

IMG_20201104_094310.JPG

IMG_20201104_094411.JPG

IMG_20201104_094417.JPG

IMG_20201104_094508.JPG

IMG_20201104_094550.JPG

IMG_20201104_094555.JPG

IMG_20201104_094449.JPG

IMG_20201104_094500.JPG

lastriko jest teraz bardzo modne.

może schody wystarczy wypolerować?

Albo tylko zrobić drewniane stopnie:
images?q=tbn:ANd9GcSttjb64o-TkzB6TjcFhSv

Inny pomysł na ocieplenie schodów z lastriko:

48374043_624258333804_57236835232003520_

Z drewnem:

bc2b352cc04daedbb32729975d7802e1.jpg

tutaj lastriko z cegiełką na ścianie:
Ceramica-Fioranese_Maxi-Grigio-60x60_pia

hol wejściowy z lastriko:
m-j-design_4.jpg

Pamiętaj, że po zdjęciu boazerii trzeba na nowo zrobić tynki prawdopodobnie.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)

Przy tej pstrokaciźnie na zdjęciach Autora tematu trzeba się poważnie zastanowić nad uspokojeniem tego "dobrobytu". Zamiast boazerii można dac lamperie z tynku mozaikowego (jak na cokołach) i do tego jakieś delikatne listewki z drewna jako odcięcie lamperii. Niczym barierki na korytarzach przychodni. Zaznaczam jednak - bardo delikatnie. Do tego "zlepieńca zygmuntowskiego" (to taka niby fachowa nazwa która opisuje naturalny twór podobny do tego konglomeratu :) bym dopasował jakiś wzór z posadzek przemysłowych, ale to rozjaśnił. Te zdjęcia w postach powinny Ci pomóc bo pomysły ciekawe i nie "krzykliwe".

Witam

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Wczoraj przyszły mi do głowy takie pomysły:

a. klatka schodowa: - zrywamy boazerię i na jedną ścianę dajemy taki kamień dekoracyjny jak na zdjęciu: (To zdjęcie ściany mojego ganku). Druga ściana biała. Lub na obydwie ściany kamień dekoracyjny ze zdjęcia. Tylko wg mnie wypadało by skuć lastriko ze schodów, gdyż jest ono w kolorze "a la bordo". Kolejny dylemat: przy takiej konfiguracji jakie zrobić schody???

b. korytarz (na załączonym przeze mnie trzecim zdjęciu od góry, widać ścianę z lustrem -  zamiast boazerii też dajemy kamień dekoracyjny - tylko teraz pytanie: czy na całą ścianę czy tylko na to uwypuklenie (tam gdzie jest lustro). Reszta ścian - biała. Białe ściany napewno rozjaśnią pomieszczenie tylko obawiam się że będzie trochę za dużo tego kamienia dekoracyjnego.

IMG_20201105_093528.JPG

Strach się potem będzie plecami oprzeć :) Pomysł ciekawy. Teraz w zasadzie każdy pomysł można szybko zrealizować. Jest wybór. Nawet beton architektoniczny lub system dekoracyjny, który go "udaje" Kiedyś były farby, lamperie i boazerie a teraz mamy systemy dekoracyjne. Takie czasy nastały. :) Zatem do dzieła. Apropos systemów dekoracyjnych.

Uwielbiam beton .... świetny, nowoczesny, wydaje się być surowy — ale jakimś dodatkiem typu fajne lustro i oświetlenie można ocieplić wnętrze. Jednak - beton nie jest dla każdego wnętrza. Cała reszta domu musi być stylizowana na styl nowoczesny. Bo jak to tak - hol nowoczesny, a w salonie wczesny Ludwik XVIII?

W temacie pomysłu autora wątku .... nie bawiłabym się w kamień przy tym lastryko. Za dużo wszystkiego wszędzie, zamiast efektu WOW, uzyskasz efekt „ja pierdzielę, co tu wybuchło" ;)

Pomysł 1 (nowoczesny i industrialny) - zostawić lastryko, beton na ściany — są różne odcienie i możliwości, nie musi to być rodem z chodnika koło bloków ;) , na schody betonowe stopnice.

Pomysł 2 (do każdego stylu) - zostawić lastryko, zrobić białe ściany i drewniane stopnice na schody.

Nie musisz ładować kasy na potęgę ... podstopnice możesz zwyczajnie przemalować (w sklepach znajdziesz farby do każdej powierzchni).

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Ireneusz
      Dodaję bo nie uwidoczniło się moje całe zdanie :) ... wiele gmin odpowiada że TAK można się wybudować na działce rolnej jako „nie-rolnik” . Ciekawi mnie to jakie zasady prawne o tym decydują , bo wg artykułu nie ma takiej możliwości ?
    • Gość Ireneusz
      Bardzo proszę redakcyjnego znawcę prawa o proste wyjaśnienie następującej kwestii : Czy jest możliwe wybudowanie domu na działce rolnej przez „ nierolnika” jeżeli zakupi 3001 m2 pola rolnego i do tego wynajmie (tylko na papierze :) średnią hektara w danej gminie ? Tutaj dodam że w wielu gminach informują urzędnicy że TAK i mają na to decyzje prawnicze. Jak to możliwe w świetle prawa o którym mówi artykuł ???
    • Gość Konrad
      Nie warto się budować jest już przyklepany podatek katastralny jak to wejdzie to bęndzie jak w wewłoszech ceny domów spadną.
    • W planach mam jeszcze takie doświadczenie w miejscu kilku cieków ustawić dwa łóżka jedno wyłożyć wewnątrz skóra. Przy kolejnym wykonam lustra które będą skupiać wszystko na osobie śpiącej. Łóżka przydzielić losowo.   Dziś niestety problemem ludzi jest gonitwa za pieniądzem i słaba wiara. Nawet jeśli coś widzą nie wierzą.  Osoby które są nie wierzace bądź małej wiary, mogą się zapisać i zobaczyć np egzorcyzmy na własne oczy (Częstochowa).  Oczywiście na własną odpowiedzialność.  Pozdrawiam 
    • Witam wszystkich. Taki mały problem mam. Otóż na wiosnę planuję małą rozbudowę domu. Moja rozbudowa będzie polegać na dobudowaniu dwóch ścian do istniejącego budynku ,tak jak to przedstawiłem na rysunku. Wymiary 2,7mx3m.Ściany będą na parterze i piętrze w technologii lekkiej szkieletowej ,dach pokryty papą .Strop między piętrami drewniany z wylewką pod płytki(będzie tam łazienka).Stary dom natomiast jest z cegły .No i teraz moje pytania .Czy mogę postawić tylko dwie ściany i połączyć je na stałe z istniejącym budynkiem czy muszą być cztery ściany czyli jakby osobna kostka z dylatacją miedzy starym a nowym budynkiem. Wolałbym oczywiście zrobić tylko dwie ściany, tylko czy jeżeli budynek będzie połączony na stałe to czy podczas osiadania fundamentów nie zaszkodzi to konstrukcji.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...