Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Dzień dobry. Remontuję poddasze i mam problem z podłogą, ale od początku. Dom z lat 80 więc strop jakiś mocny nie jest i nie chcę go obciążać tradycyjną wylewką, szukam jakiegoś lżejszego rozwiązania. Strop jest oczywiście krzywy (nierówny) i są wylane belki nie wiem jak to nazwać załączę zdjęcia. W sumie potrzebuję żeby cała podłoga miała około 16 cm. I nie wiem jak do tematu podejść 8 cm styropianu na to 6 cm wylewki perlitowej lub styrobeton. Rozważałem też legary a na to płyta OSB, ale to ostateczność. Proszę o pomoc jak to rozwiązać?

IMG_20200927_174025[1].jpg

IMG_20200927_174039[1].jpg

IMG_20200927_174123[1].jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy to będzie strop pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi w podobnym stopniu, czy może potrzeba, żeby mial dobrą izolacyjność cieplną? Od tego zależy wymagana grubość izolacji.

2. Jak duże są nierówności istniejącego stropu?

3. Czy potrzebna jest izolacyjność akustyczna (podłoga pływająca)?

Przede wszystkim trzeba go wyrównać, bo inaczej układanie kolejnych warstw będzie wybitnie trudne. Na ile mogę przypuszczać po zdjęciach, trudno to będzie zrobić styropianem. Być może da się to wyrównać cienką warstwą keramzytu, spryskujemy go szprycem cementowym, żeby go ustabilizować. Na to możemy już układać styropian, położyć folię i zrobić wylewkę.

Ewentualnie warstwa styrobetonu albo pianobetonu jako wyrównująca (zamiast keramzytu). W grę wchodzi także zrobienie jednej warstwy wyłącznie z pianobetonu albo styrobetonu. Masa na 1 m2 podłogi może być porównywalna do wersji z typowym jastrychem. Za to znacznie łatwiej. Ale izolacyjność akustyczna przy takiej jednej warstwie będzie do niczego.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Izolacyjność cieplna nie będzie potrzebna góra i dół ogrzewana, co do akustyki to na poddaszu mają być pokoje dzieci tak więc można trochę wygłuszyć ale to nie jest priorytet. Nie ukrywam, że zależy mi na tym żeby było w miarę tanio i mógłbym to zrobić sam, miedzy warstwami muszę poprowadzić instalację co (podłogówki nie będzie). Podzwoniłem po pobliskich hurtowniach i keramzyt i płyty gipsowo- włóknowe są niedostępne ( Pan powiedział, że jeszcze takich rzeczy nie sprowadzał i nikt nie pytał)

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wygłuszania używano kiedyś płyt pilśniowych. Myślę, ze suchy jastrych załatwi temat. Są na rynku różnego rodzaju płyty g-k, g-w, OSB a nawet płyty MgO, które przy zachowaniu kolejności robót (czytaj technologii) pozwolą na stworzenie lekkiej podłogi/posadzki.

Jak wykonać suchy jastrych z płyt MgO na podłożu betonowym?

384990-b537-750x0_jastrych-mgo-przykleja

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam, Jestem właścicielem działki położonej w atrakcyjnym miejscu nad jeziorem. Gmina jest na etapie zmiany MPZP i przyjmowania wniosków. Według aktualnego MPZP dopuszcza się budowę małych domków wypoczynkowych. Wraz z innymi właścicielami wnioskujemy o możliwość zabudowy jednorodzinnej. Słabo znam się na temacie, stąd mój post. Chodzi mi o Wasze porady, co uwzględnić i jak argumentować wnioski, aby pozwolić sobie na większą dowolność niż narzucona dotychczas i nie borykać się różnymi przeszkodami przy budowie. O co warto zadbać na tym etapie? Proszę o wasze sugestie, uwagi. Dodatkowo nieprzekraczalna linia zabudowy (100 m od jeziora) przecina działkę w połowie. Da się jakoś temat ugryźć, aby zyskać trochę "pola"? W załącznikach część aktualnego planu.
  • Są to 2 pomieszczenia przedpokój i kuchnia połączone oba po ~4m2. Największe pęknięcie jest na łączeniu gdzie kiedyś były drzwi, teraz jest odrobinę poszerzone. Zaznaczylem je na zdjeciu. Dylatacji nie było robionych w ogóle.  Pytanie co z tym teraz zrobić?  Czy po nacieciu pęknięć i uzupełnieniem odpowiednim środkiem żywica dałaby radę? Fachowiec poleca rezygnację z żywicy i zrobienie kafelków.  I w razie czego lepiej żywice poliuretanową czy epoksydową?  
  • Dzień dobry,   wygląda to tak, jakby nie było dylatacji i pęknięcie poszło od narożnika ściany. Czy pomieszczenie ma kształt litery "L" i czy została zrobiona dylatacja? Jeżeli nie ma dylatacji obwodowych to może pękać dalej. Jeśli dylatacje są, ale ich nie widać na zdjęciu, to jeśli wylewka się trzyma, pęknięcie należy skleić żywicą z laminatem a potem naciąć dylatację w odpowiednim miejscu. Jeśli to jest pomieszczenie w kształcie L to bez dylatacji w tym miejscu będzie pękać.   Dokładne wykonanie laminatu, krok po kroku, można zobaczyć na filmie o naprawie posadzki i aplikacji żywicy w garażu a samą pracę wykonać np. przy pomocy żywicy weber.tec EP 10 oraz maty z włókna szklanego.  https://www.pl.weber/zywice-epoksydowe-i-poliuretanowe/zywica-epoksydowa-w-garazu-na-istniejacej-posadzce-betonowej    
  • Co byś polecił do wypełnienia nacięć szlifierką? Czy wszystkie powstałe pęknięcia nacinać? Fachowiec mówi, że będzie to widać. Nawet takie małe u innego klienta stały się widoczne mimo wyrównania. Te pęknięcia są o sporych zakrętach to powinien po pęknięciu iść czy mniej więcej w linii prostej?
  • Witam, W tym roku postanowiłem postawić altanę, pracę będę wykonywał we własnym zakresie, proszę o konsultację czy w założeniach nie ma błędów. Altana ma stać na 6 słupach 10x10 cm, o wysokości 2,15m w rozstawie 3,2 m oraz 2,6m + 2,6m. Dach dwuspadowy kąt 30st. Płatwie stropowe 6x16 cm spięte ze sobą nad słupami takimi samymi deskami. Zastrzały 6x12 cm o długości 50 cm. Płatew kalenicowa 6x16 cm podparta w 3 miejscach. Krokwie 6x12 cm w rozstawie 1m, łaty 2,5x5 cm w rozstawie 45 cm. Dach kryty onduliną wystający 40 cm poza obrys słupów z każdej strony. Wszystko poza łatami będzie wykonane z drewna KVH, połączenia będą wykonane na wkręty ciesielskie w systemie, najprawdopodobniej dmx. Będę wdzięczny za fachową poradę.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...