Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Dzień dobry. Remontuję poddasze i mam problem z podłogą, ale od początku. Dom z lat 80 więc strop jakiś mocny nie jest i nie chcę go obciążać tradycyjną wylewką, szukam jakiegoś lżejszego rozwiązania. Strop jest oczywiście krzywy (nierówny) i są wylane belki nie wiem jak to nazwać załączę zdjęcia. W sumie potrzebuję żeby cała podłoga miała około 16 cm. I nie wiem jak do tematu podejść 8 cm styropianu na to 6 cm wylewki perlitowej lub styrobeton. Rozważałem też legary a na to płyta OSB, ale to ostateczność. Proszę o pomoc jak to rozwiązać?

IMG_20200927_174025[1].jpg

IMG_20200927_174039[1].jpg

IMG_20200927_174123[1].jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy to będzie strop pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi w podobnym stopniu, czy może potrzeba, żeby mial dobrą izolacyjność cieplną? Od tego zależy wymagana grubość izolacji.

2. Jak duże są nierówności istniejącego stropu?

3. Czy potrzebna jest izolacyjność akustyczna (podłoga pływająca)?

Przede wszystkim trzeba go wyrównać, bo inaczej układanie kolejnych warstw będzie wybitnie trudne. Na ile mogę przypuszczać po zdjęciach, trudno to będzie zrobić styropianem. Być może da się to wyrównać cienką warstwą keramzytu, spryskujemy go szprycem cementowym, żeby go ustabilizować. Na to możemy już układać styropian, położyć folię i zrobić wylewkę.

Ewentualnie warstwa styrobetonu albo pianobetonu jako wyrównująca (zamiast keramzytu). W grę wchodzi także zrobienie jednej warstwy wyłącznie z pianobetonu albo styrobetonu. Masa na 1 m2 podłogi może być porównywalna do wersji z typowym jastrychem. Za to znacznie łatwiej. Ale izolacyjność akustyczna przy takiej jednej warstwie będzie do niczego.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Izolacyjność cieplna nie będzie potrzebna góra i dół ogrzewana, co do akustyki to na poddaszu mają być pokoje dzieci tak więc można trochę wygłuszyć ale to nie jest priorytet. Nie ukrywam, że zależy mi na tym żeby było w miarę tanio i mógłbym to zrobić sam, miedzy warstwami muszę poprowadzić instalację co (podłogówki nie będzie). Podzwoniłem po pobliskich hurtowniach i keramzyt i płyty gipsowo- włóknowe są niedostępne ( Pan powiedział, że jeszcze takich rzeczy nie sprowadzał i nikt nie pytał)

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wygłuszania używano kiedyś płyt pilśniowych. Myślę, ze suchy jastrych załatwi temat. Są na rynku różnego rodzaju płyty g-k, g-w, OSB a nawet płyty MgO, które przy zachowaniu kolejności robót (czytaj technologii) pozwolą na stworzenie lekkiej podłogi/posadzki.

Jak wykonać suchy jastrych z płyt MgO na podłożu betonowym?

384990-b537-750x0_jastrych-mgo-przykleja

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...