Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

33 minuty temu, artekj napisał:

czy lepiej użyć styropianu 15 cm czy mogę połączyć 10 cm i  5 cm 

Lepiej od razu 15, po co Ci więcej roboty?, no i nie musisz się martwić szczelinami.

Ocieplenie  wykonujemy płytami styropianowymi w jednej grubości (w tym przypadku 15 cm). Nie wolno robić dwóch warstw, gdyż jest to niezgodne z Aprobatą Techniczną (obecna nazwa Krajowa lub Europejska Ocena Techniczna w skrócie KOT, EOT), którą system ociepleniowy jest objęty. Odpowiednie badania jakie są wymagane w celu osiągnięcia Aprobaty technicznej wykonywane są dla jednej grubości płyt styropianowych. również ze względów ekonomicznych, stosowanie dwóch warstw ocieplenia nie jest w żaden sposób uzasadnione. Jeżeli chcemy zminimalizować szczeliny na połączeniu płyt styropianowych to proponuje zastosować płyt frezowane na zakładkę. System ociepleniowy powinien pochodzić od jednego producenta, ponieważ jest to układ sprawdzony, przebadany i posiadający odpowiednie dokumenty. System dobierany przypadkowo (inne kleje, styropian, tynki, grunty itp.) niesie za sobą duże ryzyko w postaci niekompatybilności poszczególnych składników. Kompletny system ociepleń  Termo Organiki posiada rekomendację  Instytutu Techniki Budowlanej. 

Dnia 18.09.2020 o 09:54, artekj napisał:

Dom budowany na początku lat 90 czy można ocieplić w taki sposób? czy lepiej użyć styropianu 15 cm czy mogę połączyć 10 cm i  5 cm i jak unikając szczelin łączących płyty styropianowe przy takim łączeniu

Zrób izolację 15 cm styropianem  grafitowym, szczeliny klej  pianką do styropianu XPS albo grafitowego.

GP-GRAPHITE-STYRO-ADHESIVE-EAN-590285457

do Autora - wiesz jaką masz ścianę? 2W, 3W? a jak 3W to co tam w środku jest

a to mi się podoba

Dnia 18.09.2020 o 14:46, Eksperci Termo Organika napisał:

........System dobierany przypadkowo (inne kleje, styropian, tynki, grunty itp.) niesie za sobą duże ryzyko w postaci niekompatybilności poszczególnych składników. Kompletny system ociepleń  Termo Organiki posiada rekomendację  Instytutu Techniki Budowlanej.

gdybym nie miał co z kasą robić to pokusiłbym się o kwity z ITB, udowadniające, że każdy mix systemów odpowiednio dobranych jest równie dobry jak monogamiczny wybór, a już z tym styro to zupełny odlot; czy przypadkiem na początku nie handlowaliście tylko samym styro? :scratching:

ludzie biorą cały system bo wszyscy straszą utratą gwarancji i tyle, a na 100% jest to najprostszy argument, gdy coś jest nie halo po położeniu, po co się silić na sprawdzenie, że może być problem z samym materiałem, a nie w jakiej konfiguracji został ułożony;

niestety na to wszyscy są skazani, nie ma na to rady... :bezradny:

• Dziękuję 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Konrad
      Nie warto się budować jest już przyklepany podatek katastralny jak to wejdzie to bęndzie jak w wewłoszech ceny domów spadną.
    • W planach mam jeszcze takie doświadczenie w miejscu kilku cieków ustawić dwa łóżka jedno wyłożyć wewnątrz skóra. Przy kolejnym wykonam lustra które będą skupiać wszystko na osobie śpiącej. Łóżka przydzielić losowo.   Dziś niestety problemem ludzi jest gonitwa za pieniądzem i słaba wiara. Nawet jeśli coś widzą nie wierzą.  Osoby które są nie wierzace bądź małej wiary, mogą się zapisać i zobaczyć np egzorcyzmy na własne oczy (Częstochowa).  Oczywiście na własną odpowiedzialność.  Pozdrawiam 
    • Witam wszystkich. Taki mały problem mam. Otóż na wiosnę planuję małą rozbudowę domu. Moja rozbudowa będzie polegać na dobudowaniu dwóch ścian do istniejącego budynku ,tak jak to przedstawiłem na rysunku. Wymiary 2,7mx3m.Ściany będą na parterze i piętrze w technologii lekkiej szkieletowej ,dach pokryty papą .Strop między piętrami drewniany z wylewką pod płytki(będzie tam łazienka).Stary dom natomiast jest z cegły .No i teraz moje pytania .Czy mogę postawić tylko dwie ściany i połączyć je na stałe z istniejącym budynkiem czy muszą być cztery ściany czyli jakby osobna kostka z dylatacją miedzy starym a nowym budynkiem. Wolałbym oczywiście zrobić tylko dwie ściany, tylko czy jeżeli budynek będzie połączony na stałe to czy podczas osiadania fundamentów nie zaszkodzi to konstrukcji.
    • Przez człowieka też to przechodzi Sprawdzalem z bratem i kolegami z pracy.  W takim razie dlaczego osobą które w to nie wierza też pomaga??  Napisałem nie po to by udowadniać tylko po to by pomóc.  Będę wykonywał wiele doświadczeń może kiedyś uda się to naukowo wyjaśnić.  Np nawet osoba która nie jest obdarzona takim darem może tego doświadczyć. Idę za tą osobą ona trzyma rożdźke ja wyciągam ręce w jej str i dokładnie na brzegu żyły opuści się tak do ziemi... ta osoba nie może utrzymać rożdźki. Z jednym z kolegów się zgodzę wiara jest najważniejsza ale w Boga.   
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...