Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano

Dzień dobry, a raczej dobry wieczór. Mam do wyremontowania mieszkanie na parterze domu piętrowego z poddaszem. 1 piętro domu jest zamieszkane. Na dole pojawia się problem z tylną ścianą domu (Ściana łazienki, ubikacji i kuchni). Ściana ta jest zagrzybiona. Z tego co wiem dom jest wybudowany 3 warstwowo tj. Pustak-ocieplenie- pół pustaka. Problemem może być brak tynku zewnętrznego na tej ścianie i piwniczka dostawiona do niej z niewielką przerwą. Co zrobić by pozbyć się tego szkodnika. Na pewno chcę wyburzyć tę piwniczkę i okleić ścianę styropianem ale co dalej. Taki zabieg wystarczy czy jeszcze np. nakleić styropian lub wypełnić wełną i postawić lekką ściankę g-k? Będę też wymieniał okna i chcę postarać się zrobić jakąś sensowną wentylację.

Napisano

Na razie to priorytetem jest sprawdzenie skuteczności działania wentylacji (Jak szybko ręczniki w niej wysychają? Czy lustro zaparowuje po wzięciu prysznica?). Następnie sprawdzenie czy wilgoć nie jest podciągana od fundamentu.

Z ewentualnym docieplaniem należy się wstrzymać. Pokrycie zawilgoconych ścian styropianem lub czymkolwiek innym utrudni ich wyschnięcie.

Napisano
Dnia 11.07.2020 o 22:14, Arteriuss1 napisał:

Co zrobić by pozbyć się tego szkodnika.

 

Na początek potraktuj tego grzyba środkiem przeciwgrzybicznym w aerozolu, bez ruszania tego zagrzybionego miejsca szczotkami, czy ścierkami, żeby nie rozsiewać nie wytrutych zarodników. Po czasie określonym w instrukcji obsługi środka, należy grzyba z warstwą tynku zeskrobać i wyrzucić. Tynk wyrównać zaprawą cementowo-wapienną, nie gipsową!

Po rozebraniu piwniczki, poczekaj, aż ściany powysychają i dopiero wtedy myśl o ociepleniu ściany od zewnątrz!

Przed ociepleniem potrzebne jest

3 godziny temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

sprawdzenie czy wilgoć nie jest podciągana od fundamentu.

 

Napisano

A jeśli wilgoć podciągana jest od fundamentu? Jak to zrobić i w razie czego jak to naprawić? Wentylacja podejrzewam będzie do zrobienia od nowa. W tym mieszkaniu mieszkała teraz osoba która go nie wietrzyła i o nie nie dbała. Jeszcze zastanawiam się nad tym że nie będę tam mieszkał jeszcze prawdopodobnie tej zimy. Ciekawi mnie to czy robić ogrzewanie szybko i grzać tam choć trochę jak nie będę tam mieszkał czy na spokojnie. Nie grzanie może pogorszyć sytuację?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam duży problem a mianowicie muszę wypełnić otwór w suficie o głębokości ok 25-20 cm kotwą chemiczną najszczelniej jak się da. Aplikacja może odbyć się od dołu do góry...inaczej sie nie da. Dzióbek do aplikacji ma dlugość 10-15 cm  czyli zostanie pusta przestrzeń 10-15 cm .Jak to zrobić wg Was, żeby wcisnąć tę masę najdalej jak się da, najlepiej do samego końca pod górę. Myślałem, żeby jakimś kołkiem tam to wcinąć ale możnaby jakoś ten "dzióbek " przedłużyć ....? To taka nietypowa sytuacja, co radzicie ?Jakies pomysły ?    Drugie pytanie - czy znacie jakaś kotwę chemiczną dedykowaną do sufitów , dachów ? właśnie z dłuższym "dzióbkiem" do aplikacji? Czy wystarczy zwykła z marketu budowlanego? Aczkolwiek patrzyłem tam to bieda straszna  o doradztwie nie wspominam, bo co jeden sprzedawca to lepsze "porady" daje ...
    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...