Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry, a raczej dobry wieczór. Mam do wyremontowania mieszkanie na parterze domu piętrowego z poddaszem. 1 piętro domu jest zamieszkane. Na dole pojawia się problem z tylną ścianą domu (Ściana łazienki, ubikacji i kuchni). Ściana ta jest zagrzybiona. Z tego co wiem dom jest wybudowany 3 warstwowo tj. Pustak-ocieplenie- pół pustaka. Problemem może być brak tynku zewnętrznego na tej ścianie i piwniczka dostawiona do niej z niewielką przerwą. Co zrobić by pozbyć się tego szkodnika. Na pewno chcę wyburzyć tę piwniczkę i okleić ścianę styropianem ale co dalej. Taki zabieg wystarczy czy jeszcze np. nakleić styropian lub wypełnić wełną i postawić lekką ściankę g-k? Będę też wymieniał okna i chcę postarać się zrobić jakąś sensowną wentylację.

Link do komentarza

Na razie to priorytetem jest sprawdzenie skuteczności działania wentylacji (Jak szybko ręczniki w niej wysychają? Czy lustro zaparowuje po wzięciu prysznica?). Następnie sprawdzenie czy wilgoć nie jest podciągana od fundamentu.

Z ewentualnym docieplaniem należy się wstrzymać. Pokrycie zawilgoconych ścian styropianem lub czymkolwiek innym utrudni ich wyschnięcie.

Link do komentarza
Dnia 11.07.2020 o 22:14, Arteriuss1 napisał:

Co zrobić by pozbyć się tego szkodnika.

 

Na początek potraktuj tego grzyba środkiem przeciwgrzybicznym w aerozolu, bez ruszania tego zagrzybionego miejsca szczotkami, czy ścierkami, żeby nie rozsiewać nie wytrutych zarodników. Po czasie określonym w instrukcji obsługi środka, należy grzyba z warstwą tynku zeskrobać i wyrzucić. Tynk wyrównać zaprawą cementowo-wapienną, nie gipsową!

Po rozebraniu piwniczki, poczekaj, aż ściany powysychają i dopiero wtedy myśl o ociepleniu ściany od zewnątrz!

Przed ociepleniem potrzebne jest

3 godziny temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

sprawdzenie czy wilgoć nie jest podciągana od fundamentu.

 

Link do komentarza

A jeśli wilgoć podciągana jest od fundamentu? Jak to zrobić i w razie czego jak to naprawić? Wentylacja podejrzewam będzie do zrobienia od nowa. W tym mieszkaniu mieszkała teraz osoba która go nie wietrzyła i o nie nie dbała. Jeszcze zastanawiam się nad tym że nie będę tam mieszkał jeszcze prawdopodobnie tej zimy. Ciekawi mnie to czy robić ogrzewanie szybko i grzać tam choć trochę jak nie będę tam mieszkał czy na spokojnie. Nie grzanie może pogorszyć sytuację?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...