Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Rozbudowuję instalację grzewczą. Jak połączyć rury PEX z miedzią?

Recommended Posts

Będę rozbudowywał instalację grzewczą, która wykonana jest z rur miedzianych. Ze względu na łatwość montażu i rozprowadzenia, chciałbym nową część ułożyć z rur warstwowych PEX. Problem w tym, że nie wiem, jak włączyć się w istniejące orurowanie. Jak połączyć PEX z miedzią?

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/porady/24456-rozbudowuje-instalacje-grzewcza-jak-polaczyc-rury-pex-z-miedzia

Gość Malibu71
Witam . Posiadam starą łazienkę w której zastosowano do zasilania pionu rury o średnicy 32 mm w podłodze oraz 25 mm w suficie . Rura pionowa jest kilka cm od ściany a w połowie jest rozgałęźnik zasilający moje mieszkanie . Jakie zastosować kolanka by przejść z tych rur do standardowego wymiaru stosowanego dzisiaj ? Potrzebuję zamiast pionowej rury wykonać obejście po podłodze i suficie tuż przy rurze kanalizacyjnej .

Z pytania nie wynika co to za instalacja  = c.o czy wodna.  Jeśli grzewcza  to przekroje  rur muszą być dostosowane do rodzaju obiegu - przy grawitacyjnym nie można ich zmieniać na cieńsze. Samo podłączenie wymaga rozebrania instalacji i wstawienia złącza przejściowego dostosowanego do nowych rur - np gwint na zacisk do PEX.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Po pierwsze - zainwestuj w naprawę wentylacji, po drugie - zleć to firmie, która ogarnie całość i weźmie odpowiedzialność za wykonaną robotę. W temacie luster i  nieocieplonych ścian, sprawa jest prosta - lustra powinny być zdystansowane względem ściany, z możliwością przepływu powietrza, które omywając chłodną ścianę, ogrzeje ją, a tym samym ograniczy osiadanie i roszenie wilgoci z powietrza, które Ty nasycisz wilgocią prężąc swoje muskuły. Można też ocieplić ściany od środka ale to odmienny temat.
    • Kurde, jakie płytki do salonu? Chciałem ogarnąć płytkami na raz salon, kuchnie, hol, schowek i jeden pokój na parterze.   Wstępnie wybór padł na płytki polerowane 60x60cm https://allegro.pl/oferta/plytki-gres-carrara-poler-60x60-gat-i-8752954392?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
    • Do tej pory nie podpisałem żadnej umowy na odbiór energii. ZE też się do mnie nie odzywał.   A w rozdzielnicy zrobiłem lekkie modyfikacje i po konsultacji z elektrykiem, że nic się nie stanie, podłączyłem zasilanie domu z przedłużacza
    • Gość FiltryPlus.pl
      Są dwa rodzaje filtrów hepa Filtry zmywalne i niezmywalne. Jeżeli widzimy, że filtr Hepa to „gąbka” w żadnym wypadku nie powinniśmy go myć ani odkurzacz. Badania wykazały, że takie działanie może tylko i wyłącznie zniszczyć nasz filtr aniżeli pomóc.
    • Generalnie to mam piwnicę nieocieploną, ale mam grzejniki. Dom był kupiony, nie ja budowałem, jakbym budował, to pewnie bym docieplił. Ale to było 20 lat temu. Jak są wyłączone to nie jest zimno, jakieś 10-15 stopni cały rok. Jak są włączone to odpowiednio cieplej.   Generalnie zastanawiałem się czy grzejniki powinienem mieć włączone na "1" (lub wyżej) lub na antyzamarzanie jedynie. Oczywiście, że spodziewam się że włączanie ogrzewania w nieocieplonej piwnicy znacząco wpłynie na rachunki za gaz, ale z drugiej strony co jest bezpieczniejsze jeśli chodzi o uniknięcie grzyba?   Ponadto zauważyłem, że mam tak szczelne okna, że do jednej z kratek powietrze zamiast wlatywać, to całkiem mocno wylatuje. No i to czuć bo powietrze po jakimś czasie staje się mało przyjemne. Dlatego zastanawiam się nad montażem nawietrzników w domu. Są firmy które się w tym specjalizują, mają odpowiednią frezarkę i zajmuje to podobno 20 minut na okno.   Czy mógłbym tak samo postąpić w piwnicy po prostu? Nawietrzniki na oknach? W 2 pomieszczeniach nie mam okien, ale zakładam że są w stanie "zassać" z sąsiadujących, gdzie mam okna. Co myślicie?   Może po prostu trzeba się upewnić, że wentylacja działa prawidłowo, a problem luster jest wtórny?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...