Skocz do zawartości

Panele na ogrzewanie podłogowe??


Recommended Posts

Od kilku tygodni mam panele na podłodze z ogrzewaniem podłogowym w jednym pokoju. Panele takie tanie, dosyć cienkie, pseudo drewnianego. Wylewka to anhydryt, podkład dedykowany pod ogrzewanie podłogowe, taki cienki i kruchy z dziurkami.

Podczas tych paru tygodni nie zauważyłem żadnych minusów takiego połączenia, fajnie się stawia gołą stopę na nie zimnej podłogę nie będącą z ceramiki.

Jednej nocy przez pomyłkę w podłogę poszło około 50 stopni, to rano w całym pokoju było gorąco, więc sterowalność nie jest zła. Jak pokój się wychłodzi np. od wietrzenia, to szybko nabiera temperatury.

Wiadomo, że panele to nie to samo co ceramika, ale bez przesady, pod wylewką mam około 20cm styropianu, który jest dużo większą izolacją w porównaniu do kilku mm panela. Pamiętajmy też, że ciepło idzie do góry. Z punktu widzenia ogrzewania, to jedyny minus to większa bezwładność, o ile? to kwestia rodzaju podkładu i panela.

Co do wypaczania się drewna itp... czy to się nie dzieje w wyniku zmiany wilgotności powietrza a nie temperatury?... wiadomo, że w zimę powietrze jest bardziej suche... A czy drewno wypacza się od zmian temperatury?, wydaje mi się, że nie, ale pewny nie jestem.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam
Cieszą mnie takie odpowiedzi ponieważ ja tez mam zamiar dać panele lub deskę warstwową. Tylko właśnie zastanawiam się nad podkładem.


Jak już to tylko panele, a podkład to musi być specjalny pod ogrzewanie podłogowe, wystarczy z XPS z dziurkami gr 3mm.
Link do komentarza
Cytat

tektura nie ma wpływu? Z celulzozy robi się ocieplenia.


To jest troszkę inny materiał ta celulozy bo o celulzozie nie słyszałem icon_biggrin.gif a konkretnie to są włókna celulozowe.
I zapewniam Cie ,że tektura falista nie ma wpływu na przenikanie ciepła przy ogrzewaniu podłogowym.
Link do komentarza
Cytat

Pytam się, bo właśnie koniecznośc użycia warstwy tłumiącej i izolującej zniechęciła mnie do paneli na ogrzewaniu podłogowym.
Podłoga pływająca na tekturze nie ma poduszki powietrznej? Tektura jest falista w przekroju.
Myslałam, że obligatyryjnie panele muszą być klejone do podłogi.


Paneli nie wolno kleić.
Natomiast jeżeli chodzi o podkład pod podłogówkę to jest ich dość dużo na rynku, wystarczy wpisać hasło w googlach i już icon_biggrin.gif
Ja mam podkład z niebieskiego XPS-a gr 3 mm i panele 8 mm i nie mogę narzekać aby coś nie tak było z grzaniem .
Link do komentarza
Cytat

Chyba firma Soudal tego nie wie...


Soudal ,że robi klej który nadaje się do klejenia paneli nie oznacza ,że panele można kleić. Dla jasności mowie tu o panelach laminowanych. Jak do tej pory nie spotkałem się aby któryś z producentów paneli robił je do montażu poprzez klejenie. Panele maja zamki aby się dobrze ,że tak powiem zazębiały no i musza być kładzione jako podłoga pływająca.

Fotkę którą pokazałaś nie widać wyraźnie aby to były panele.
Link do komentarza
Cytat

Aa.. no bo ja nie chciałam laminowach tylko z drewnem na wierzchu.


Wołają na nie deska warstwowa icon_smile.gif jak np deska barlinecka. Montażem i wyglądem faktycznie przypomina panele laminowane , zresztą w zasadzie ta deska to też panel tylko z innego materiału.
Ale ta deska ma gorsze właściwości przewodzenia ciepła aniżeli panele.
Link do komentarza
Cytat

tylko jak mam po raz kolejny wybierac sztuczne drewno (bo parter mam w drewnopodobnych płytkach), to wolę płytki niż panele laminowane chyba.


Ja jako użytkownik paneli na ogrzewaniu podłogowym polecam bo u mnie się sprawdziły.
Płytki latem lub gdy nie palisz w piecu są zimne a panel chociaż nie palisz jest ciut cieplejszy niż płytka.
Nie ma co się zrażać tak o razu do deski warstwowej.
Poszukaj tematów związanych ta deska albo poczekaj może w tym temacie ktoś się wypowie kto użytkuje taką deskę na ogrzewaniu podłogowym.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Niestety nie jestem w stanie wskazać tych rzeczy prócz farby a była użyta Dekoral Clean&Color Ażurowa Czerń i FARBA DEKORAL CLEAN&COLOR TWEEDOWA ZIELEŃ Niestety nie byłem przy remoncie jak i nie byłem zleceniodawcą, po jakimś czasie wróciłem do mieszkania
    • Nie wiadomo. Bo to co piszesz niczego nie daje. Jakie tynki, jakie gładzie, jaki grunt, jaka farba... Teraz można tylko zgadywać.
    • Mam pewien problem, po pomalowaniu ściany farbą powychodził biały dziwny nalot, wcześniej na ścianie była szara farbą na której mógł występować lecz nie było tego widać. Wspomnę że pokój był w pełni remontowany, tynki, gładzie. Podejrzewam że jest to swojego rodzaju jakiś minerał z tynku lub gładzi bo niestety fachowej okazał się partaczem. Z początku myślałem że to pleśń, lecz po zachlapaniu ściany wodą w miejscu gdzie była wodą nie pojawiła się pleśń a powstał taki ładny zaciek. Jeśli ktoś ma pojęcie na ten temat, czy dobrze myślę że to wytrącenie jakiegoś minerału?
    • Cześć,   Jestem razem z żoną zainteresowany kupnem działki i budowa domu lub opcja kupna połowy bliźniaka. Jeszcze nie wiem na którą opcję ostatecznie zdecydujemy się, dlatego obserwuję i oglądam działki w okolicy Grodziska Mazowieckiego. Wpadła mi w oko działka, która co prawda jest trochę droga, bo za 15 arów trzeba zabulic około 400k, ale chyba w tej okolicy to już zrobił się standard.   Działka wydaje się spoko, całkiem ustawna, w pełni uzbrojona, więc poprosiłem o kopie badań gruntu jakie zostały wykonane na tej działce (deweloper robil wiele odwiertów, bo w sumie na kilku działkach i drodze wewnętrznej, więc na każdej działce wypadły po 2 odwierty). Jako że w temacie jestem kompletnie zielony dlatego przychodzę z pytaniem czy takie parametry gruntu są dobre pod budowę domu czy wymagają jakiś szczególnych rozwiązań? Byłbym wdzięczny za poradę/opinię 
    • Nie będę nazywał serii Ospela, bo już jej nie widuję, ale była taka z długimi śrubkami do szyldów gniazdek (bardzo ładnych zresztą), że śrubki kaleczyły przewody w puszce i mogły zrobić zwarcie do PE. Usterka trudna w diagnozie, bo po zdjęciu szyldu (i odkręceniu śrubki) wszystko niby wracało do normy. Ale jak przy białym montażu jak się założyło czterdzieści gniazdek w kilku obwodach i RCD nie daje się załączyć, to proszę szukać usterki.   Teraz niech się ktoś kieruje kolorem. Jak ten głupi Michał od sera.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...