Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, mam pewien problem. W łazience mam zamontowaną wannę w rogu. Po jakimś czasie z pod wanny zaczęła ciec woda. Zutylizowałem kafelek, przebiłem się przez ściankę gipsową - rury sprawdzone, wszystko w porządku (z odpływem również). Udało mi się ustalić, że prawdopodobnie przecieka izolacja  pomiędzy wanną a kafelkową ścianą(szczególnie w rogu) z tym że nie mam pewności czy to aby na pewno to. Na kaflekach widoczne były kropelki wody, prawdopodobnie z powodu kiepskiej wentylacji łazienki, która nie posiada wywiewu(tylko okno i ramka w drzwiach)

 

Zrobiłem kilka fotek jak wygląda sytuacja, jesteście w stanie odpowiedziec mi czy jest to wilgoć czy po prostu brud, który za się zmyć? Dostęp do tego miejsca jest bardzo trudny i musiałbym rozmontować pół łazienki aby się tam dostać

90958928_508153133192370_8285227681918746624_n.jpg

90938835_241417530314894_2319952835774513152_n.jpg

90727816_213987333277384_230044478507843584_n.jpg

Link do komentarza

W łazience zacieka, a przez ścianę w pokoju widać zacieki. Miałem tak. Zastanawiam się również nad remontem i wie jedno. Teraz będzie kabina prysznicowa i folia w płynie. Kabina i brodzik będą murowane albo Walk-IN. Brodzik prefabrykowany to też nie jest wyjście bo znam przypadki zalania sąsiadów na dole przez zacieki na styku - niecka/ściana.

Link do komentarza

Miałem podobnie.

 

28 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

W łazience zacieka, a przez ścianę w pokoju widać zacieki. Miałem tak. Zastanawiam się również nad remontem i wie jedno. Teraz będzie kabina prysznicowa i folia w płynie. Kabina i brodzik będą murowane albo Walk-IN.

A ja kiedyś zaniedbałem.

Albo inaczej.

Zaufałem wykonawcy kabiny.

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

niestety, ale chyba zostaje opcja rozmontowania tego i zabezpieczenia folią w płynie. Polecamy np. weber.tec 822. Ważne jest też, aby spoina pomiędzy wanną a glazurą była dobrze wykonana.
Więcej informacji o produkcie znajdzie Pan nas stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/srodki-uszczelniajace/webertec-822

 

Pod odpływy liniowe rekomendujemy jednak wykorzystanie hydroizolacji mineralnych (tzw. szlamów), jak np. webertec Superflex D3. :)

 

Pozdrawiamy!

Edytowano przez Eksperci Weber (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień Dobry Mam działkę z domem ze starego budownictwa ogrodzoną prawie w całości prócz wjazdu, który należy do mnie. Ten fragment jest widoczny na mapie jednak nie jest ogrodzony dlatego, że 50 cm od granicy działki stoi dom sąsiada w którym umiejscowione są 2 okna wychodzące na moją działkę. Moje pytanie brzmi czy na swojej granicy mogę postawić płot - to jest 50 cm od domu sąsiada mimo tego, że ma okna ponieważ w tym momencie działka która należy do mnie nie jest w żaden sposób ogrodzona a zależałoby mi na tym aby ten metraż który dla mnie jest dosyć spory bo zmieszczą się tam spokojnie jedno za drugim 3 auta. Czy jest uzasadnienie prawne co do starych budownictw i grodzenia się płotem ? Zdecydowanie nie zależy mi na tym, żeby stawiać betonowy płot który zostawi im całkowicie okna tylko siatkę, która jedynie ma odgrodzić moją posesję od wsi gdzie każdy tak naprawdę na mój wyjazd może sobie wejść.
    • Ciągniemy w górę narożniki a razem z nimi ściany działowe, które będą przewiązywane razem z nośnymi. Zapraszam na krótką relację :)  
    • Ale to zależy, czy można taką operację BEZPIECZNIE wykonać... Zależy od budynku, w którym mieszka nasz pytacz... W jednorodzinnym - przy zachowaniu pewnych zabezpieczeń - można swobodnie, ale już w wielorodzinnym - nie za bardzo, bo to zależy od układu wentylacji...   Samym odkurzaczem - nierealne, ale z pomocą szczotki kominiarskiej i odciągania urobku pracy kominiarza przemysłowym odkurzaczem - już tak...   I dlatego zapytowywuję  
    • W przestrzeń nad dachem, a potem to jak przyroda da.     Wyssać się nie da z odległości większej niż 20 - 30 cm. Czyli najpierw należałoby skonstruować odpowiednią ssawkę wciąganą do kanału  wentylacyjnego i przeciąganą aż na dach. Nierealne.   Natomiast ozonowanie kanału wentylacyjnego jak najbardziej, to przecież oczywistość. 
    • Niestety były potrzebne pewne modyfikacje. Nie ze względu na wiatr ale na deszcze. Przy takiej powierzchni żagla nie pomoże super naciąg. Woda zbierała się w jednej częścią i stworzyła takie jajo pełne deszczu. Przez to sam materiał trochę się naciągnął i trzeba było dorobić jakąś podkonstrukcje   Teraz zwiększył się kąt a całość została podzielona na dwie czesci. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...