Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano

Cześć, mam pewien problem. W łazience mam zamontowaną wannę w rogu. Po jakimś czasie z pod wanny zaczęła ciec woda. Zutylizowałem kafelek, przebiłem się przez ściankę gipsową - rury sprawdzone, wszystko w porządku (z odpływem również). Udało mi się ustalić, że prawdopodobnie przecieka izolacja  pomiędzy wanną a kafelkową ścianą(szczególnie w rogu) z tym że nie mam pewności czy to aby na pewno to. Na kaflekach widoczne były kropelki wody, prawdopodobnie z powodu kiepskiej wentylacji łazienki, która nie posiada wywiewu(tylko okno i ramka w drzwiach)

 

Zrobiłem kilka fotek jak wygląda sytuacja, jesteście w stanie odpowiedziec mi czy jest to wilgoć czy po prostu brud, który za się zmyć? Dostęp do tego miejsca jest bardzo trudny i musiałbym rozmontować pół łazienki aby się tam dostać

90958928_508153133192370_8285227681918746624_n.jpg

90938835_241417530314894_2319952835774513152_n.jpg

90727816_213987333277384_230044478507843584_n.jpg

Napisano

W łazience zacieka, a przez ścianę w pokoju widać zacieki. Miałem tak. Zastanawiam się również nad remontem i wie jedno. Teraz będzie kabina prysznicowa i folia w płynie. Kabina i brodzik będą murowane albo Walk-IN. Brodzik prefabrykowany to też nie jest wyjście bo znam przypadki zalania sąsiadów na dole przez zacieki na styku - niecka/ściana.

Napisano

Miałem podobnie.

 

28 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

W łazience zacieka, a przez ścianę w pokoju widać zacieki. Miałem tak. Zastanawiam się również nad remontem i wie jedno. Teraz będzie kabina prysznicowa i folia w płynie. Kabina i brodzik będą murowane albo Walk-IN.

A ja kiedyś zaniedbałem.

Albo inaczej.

Zaufałem wykonawcy kabiny.

Napisano (edytowany)

Dzień dobry,

 

niestety, ale chyba zostaje opcja rozmontowania tego i zabezpieczenia folią w płynie. Polecamy np. weber.tec 822. Ważne jest też, aby spoina pomiędzy wanną a glazurą była dobrze wykonana.
Więcej informacji o produkcie znajdzie Pan nas stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/srodki-uszczelniajace/webertec-822

 

Pod odpływy liniowe rekomendujemy jednak wykorzystanie hydroizolacji mineralnych (tzw. szlamów), jak np. webertec Superflex D3. :)

 

Pozdrawiamy!

Edytowano przez Eksperci Weber (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...