Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano

Cześć, mam pewien problem. W łazience mam zamontowaną wannę w rogu. Po jakimś czasie z pod wanny zaczęła ciec woda. Zutylizowałem kafelek, przebiłem się przez ściankę gipsową - rury sprawdzone, wszystko w porządku (z odpływem również). Udało mi się ustalić, że prawdopodobnie przecieka izolacja  pomiędzy wanną a kafelkową ścianą(szczególnie w rogu) z tym że nie mam pewności czy to aby na pewno to. Na kaflekach widoczne były kropelki wody, prawdopodobnie z powodu kiepskiej wentylacji łazienki, która nie posiada wywiewu(tylko okno i ramka w drzwiach)

 

Zrobiłem kilka fotek jak wygląda sytuacja, jesteście w stanie odpowiedziec mi czy jest to wilgoć czy po prostu brud, który za się zmyć? Dostęp do tego miejsca jest bardzo trudny i musiałbym rozmontować pół łazienki aby się tam dostać

90958928_508153133192370_8285227681918746624_n.jpg

90938835_241417530314894_2319952835774513152_n.jpg

90727816_213987333277384_230044478507843584_n.jpg

Napisano

W łazience zacieka, a przez ścianę w pokoju widać zacieki. Miałem tak. Zastanawiam się również nad remontem i wie jedno. Teraz będzie kabina prysznicowa i folia w płynie. Kabina i brodzik będą murowane albo Walk-IN. Brodzik prefabrykowany to też nie jest wyjście bo znam przypadki zalania sąsiadów na dole przez zacieki na styku - niecka/ściana.

Napisano

Miałem podobnie.

 

  Dnia 27.03.2020 o 12:05, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

W łazience zacieka, a przez ścianę w pokoju widać zacieki. Miałem tak. Zastanawiam się również nad remontem i wie jedno. Teraz będzie kabina prysznicowa i folia w płynie. Kabina i brodzik będą murowane albo Walk-IN.

Rozwiń  

A ja kiedyś zaniedbałem.

Albo inaczej.

Zaufałem wykonawcy kabiny.

Napisano (edytowany)

Dzień dobry,

 

niestety, ale chyba zostaje opcja rozmontowania tego i zabezpieczenia folią w płynie. Polecamy np. weber.tec 822. Ważne jest też, aby spoina pomiędzy wanną a glazurą była dobrze wykonana.
Więcej informacji o produkcie znajdzie Pan nas stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/srodki-uszczelniajace/webertec-822

 

Pod odpływy liniowe rekomendujemy jednak wykorzystanie hydroizolacji mineralnych (tzw. szlamów), jak np. webertec Superflex D3. :)

 

Pozdrawiamy!

Edytowano przez Eksperci Weber (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Generalnie jak nie ma tam wilgoci i w zależności jak długo ta glina jest w środku, to raczej jest już na tyle stabilnie ubita, że nie ma opcji żeby cokolwiek się tam ruszyło. Obstawiam że 5-6 bloczków to jest jakiś metr wysokości i nie ma żadnego w tej sytuacji parcia na ściany. Oczywiście jak byłoby rok temu nasypane, to tak, ryzyko jest, natomiast np za 5 lat glina pod swoim ciężarem ubije się w jeden klocek, który raczej na boki sam się nie rozejdzie. Firmy drenarskie zalecają odkopywać maksymalnie po 2m, ja miałem podobnie, ale fundamenty są z piaskowca, glina na posadzce w dwóch z czterech piwnic, ale do wysokości fundamentów, więc od wewnątrz nic nie naciskało, ale ryzyko było ze względu na ciężar całego domu. W jeden dzień odkopane po całej ścianie, w drugi zasypane. W najgłębszym miejscu było 1.5m. Zrobione i zapomniane o temacie. Ale ja dawałem tylko folię kubełkową, żadnej izolacji, u Ciebie oczyszczenie, izolacja, przyklejenie styropianu to kupa czasu, kiedy fundament będzie odkopany. Na Twoim miejscu jak to jest tylko garaż, jeszcze w trakcie budowy, odkopałbym całą ścianę, bo według mnie większa siła jest od góry, niż na boki od środka. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Hej na allegro pojawiło się pełno nowego sprzętu w bardzo niskich cenach https://allegro.pl/oferta/mlotowiartarka-aku-makita-dhr171rax3-sds-2x2ah-akcesoria-16284295510 sprzedawca informuje że to oryginalny sprzęt ale z dystrybucji „europejskiej” i gwarancja tylko u sprzedawcy. Ktoś z was ma wiedzę na ten temat? 
    • Dokładnie. Gram na nim z bratankami w piłkę, biegają, a ja lubię między drzewami i kwiatami wysadzanymi pod kontrolą rozłożyć sobie leżak i poczytać przy piwku książkę. Tak jest pięknie.
    • Na wydzielonych obszarach, gdzie samosiew łąki nie zagrozi ogrodom.  Bo tu zdjęcie jednego z trawników zrobione 8 godzin temu:   Na szybko przejrzałam profil na FB Uniwersytetu w Oksfordzie i nigdzie się na chwalą widokiem owej łączki. Same wystrzyżone trawniki. Pewnie nie wygląda najlepiej.   W miejscach publicznych jak najbardziej łąki są do wprowadzenia. Ale Łuczaj skupił się na przydomowych ogródkach ze swoim apelem.  Trawnik nie jest łąką. Pełni inne funkcje. Zamiast zakazywać koszenia trawników należałoby się skupić na propagowaniu łąki jako elementu ogrodu/parku . 
    • Nowość w Osmo ,  Plamy na drewnianym parkiecie to zmora wielu właścicieli mieszkań i domów. Pojawiają się najczęściej w wyniku kontaktu drewna z wodą, metalem (np. spod mebli), a także w miejscach o zwiększonej wilgotności – przy wejściu, pod doniczkami czy wokół kuchni. Czy da się je skutecznie usunąć bez szlifowania i uszkadzania powierzchni? Tak!  Rozwiązaniem jest Osmo Odplamiacz 6602.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...