Skocz do zawartości

Jakie są zalety i wady płyt gipsowo-kartonowych?


Recommended Posts

Oprócz ogólnych zalet związanych z wyeliminowaniem robót mokrych, dla wielu osób bardzo ważne jest to, że gips jest materiałem ekologicznym. To po prostu naturalny materiał mineralny (skała) uformowany w płyty i oklejony papierem. Nie zawiera więc substancji chemicznych, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia lub środowiska.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/sciany-wewnetrzne/a/181-jakie-sa-zalety-i-wady-plyt-gipsowo-kartonowych

Link do komentarza
Gość Jerzy
Obawiam się, plyty regips są robione głównie z gipsu syntetycznego powstającego z odsiarczania spalin w elektrowniach. Jeżeli nawet gips kopalny znajduje się w płytach regips, to w zdecydowanej mniejszości. Słyszałem o radioaktywności gipsu syntetycznego.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Gdybym miała te wiedzę 13 lat temu, to bym nie położyła gk w łazience. Sprzedawcy i glazurnik mnie oszukali. Po pęknięciu rury mam grzyba pod glazurą, kilka płyt bezfugowych już skutych, kolejne pewnie też trzeba będzie. Łazienka w strasznym stanie, grzyb w pokoju, przedpokoju, wypaczone framugi drzwi drewnianych. Więcej gk nie chcę widzieć!!!
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Dnia 3.10.2020 o 16:02, Gość B. napisał:

Gdybym miała te wiedzę 13 lat temu, to bym nie położyła gk w łazience. Sprzedawcy i glazurnik mnie oszukali. Po pęknięciu rury mam grzyba pod glazurą, kilka płyt bezfugowych już skutych, kolejne pewnie też trzeba będzie. Łazienka w strasznym stanie, grzyb w pokoju, przedpokoju, wypaczone framugi drzwi drewnianych. Więcej gk nie chcę widzieć!!!

 

Ty nadal nie masz wiedzy. Bo gips obwiniasz o skutki braku izolacji w łazience. Chyba, ze ta pęknięta rura była własnie z gipsu, wtedy sorry.

Link do komentarza

Szanowni Państwo,
Płyty gipsowo-kartonowe są wygodnym rozwiązaniem, pozwalającym na stosunkowo szybkie wykończenie wnętrz , pod warunkiem, że dobrze przygotujemy podłoże, wykorzystamy do montażu i spoinowania odpowiednie materiały oraz właściwą  technologię pracy. W przypadku klejenia płyt, podłoże musi być oczyszczone i zagruntowane (np. gruntem polimerowym Śnieżka Acryl-Putz® GU40). Do klejenia warto zastosować klej, który jest plastyczny i umożliwia swobodne korygowanie pozycji płyty (Śnieżka Acryl-Putz® KG31). Do spoinowania można zaś wykorzystać masę Śnieżka Acryl-Putz® MS30, która jest odporna na skurcz i pękanie.
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Potwierdzam, widzę dziury. W czym pomóc?
    • Własnymi siłami, ma być równo i ponadto jeszcze w piwnicy? Będzie ciężko. Podstawowe pytanie brzmi, czy tam jest już jakaś wylewka? W związku z tym, czy trzeba zrobić nową wylewkę, czy tylko wyrównać starą? W tym drugim przypadku wymagana grubość będzie kilka razy mniejsza, ale trzeba do tego użyć zupełnie innej masy. Tak jak radzi vlad1431, najłatwiej podzielić podłoże listwami lub rurami, które wyznaczą docelowy poziom. W piwnicy, a więc miejscu o potencjalnie dużej wilgotności, tylko masy na bazie cementu. Na szczęście są dostępne rozmaite warianty modyfikowane, które łatwiej się rozprowadza. 
    • Nie wiem czy to jest T-cap ale pełna nazwa mojej pompy to : PANASONIC AQUAREA WH-MDC05J3E5 5KW MONOBLOK. Ogrzewa dom o powierzchni 100 m. kw. plus garaż plus CWU. Dom jest dobrze ocieplony więc pompa nie zużywa wiele energii zimą ale niskie rachunki za prąd, to raczej wynik fotowoltaiki na dachu. W pokojach zimą mam temperaturę 21 st. C., dla mnie wystarczy a w garażu 15 st. C. Jak na razie pompa daje radę. Co do innych pytań, to nie pomogę bo się na tym nie znam.
    • Przepraszam za brak konkretow. Dzialka rolna 0.7h jest polozona 130km a 0.3h 20km od miejsca gdzie planowana jest budowa domu. Jeszcze dodam że niedawno takie odległości nie stanowiły zadnego problemu poniewaz znajoma właśnie na takiej zasadzie się wybudowała.
    • Tak z ciekawości jaka moc tego Panasonica? To jest T-cap? Pytam, bo zanim zamontowałem kocioł gazowy też brałem pod uwagę T-capa 9kw. Tylko teraz jak policzyłem ile mocy zwykle używamy na gazie to wychodzi nie do wiary, ale kocioł zwykle chodzi na 6% mocy z 19kw, max było 12% przy mrozach nie wiem czy -10 czy więcej, przy czym % jest liczony od minimalnej mocy, czyli w moim przypadku od 3kw. Na CWU ustawione jest 50% i zasobnik 140L grzeje kilka minut, nie mierzyłem, ale raczej nie więcej niż 5-10 minut. I teraz mam wątpliwości, czy taki T-cap 9kw nie byłby po prostu za duży? Nie wiem czy te wskazania mocy na Termecie są rzeczywiste, ale jak już złapie temperaturę, a zwykle to jest 35°C na zasilaniu, to możliwe żeby chodził na 4-5Kw? Najwyższą jaką ustawiliśmy to było 42°C. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...