Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jakie są zalety i wady płyt gipsowo-kartonowych?


Recommended Posts

Oprócz ogólnych zalet związanych z wyeliminowaniem robót mokrych, dla wielu osób bardzo ważne jest to, że gips jest materiałem ekologicznym. To po prostu naturalny materiał mineralny (skała) uformowany w płyty i oklejony papierem. Nie zawiera więc substancji chemicznych, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia lub środowiska.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/sciany-wewnetrzne/a/181-jakie-sa-zalety-i-wady-plyt-gipsowo-kartonowych

Link to postu
Gość Jerzy
Obawiam się, plyty regips są robione głównie z gipsu syntetycznego powstającego z odsiarczania spalin w elektrowniach. Jeżeli nawet gips kopalny znajduje się w płytach regips, to w zdecydowanej mniejszości. Słyszałem o radioaktywności gipsu syntetycznego.
Link to postu
 • 6 miesiące temu...
Gdybym miała te wiedzę 13 lat temu, to bym nie położyła gk w łazience. Sprzedawcy i glazurnik mnie oszukali. Po pęknięciu rury mam grzyba pod glazurą, kilka płyt bezfugowych już skutych, kolejne pewnie też trzeba będzie. Łazienka w strasznym stanie, grzyb w pokoju, przedpokoju, wypaczone framugi drzwi drewnianych. Więcej gk nie chcę widzieć!!!
Link to postu
 • 5 miesiące temu...
Dnia 3.10.2020 o 16:02, Gość B. napisał:

Gdybym miała te wiedzę 13 lat temu, to bym nie położyła gk w łazience. Sprzedawcy i glazurnik mnie oszukali. Po pęknięciu rury mam grzyba pod glazurą, kilka płyt bezfugowych już skutych, kolejne pewnie też trzeba będzie. Łazienka w strasznym stanie, grzyb w pokoju, przedpokoju, wypaczone framugi drzwi drewnianych. Więcej gk nie chcę widzieć!!!

 

Ty nadal nie masz wiedzy. Bo gips obwiniasz o skutki braku izolacji w łazience. Chyba, ze ta pęknięta rura była własnie z gipsu, wtedy sorry.

Link to postu

Szanowni Państwo,
Płyty gipsowo-kartonowe są wygodnym rozwiązaniem, pozwalającym na stosunkowo szybkie wykończenie wnętrz , pod warunkiem, że dobrze przygotujemy podłoże, wykorzystamy do montażu i spoinowania odpowiednie materiały oraz właściwą  technologię pracy. W przypadku klejenia płyt, podłoże musi być oczyszczone i zagruntowane (np. gruntem polimerowym Śnieżka Acryl-Putz® GU40). Do klejenia warto zastosować klej, który jest plastyczny i umożliwia swobodne korygowanie pozycji płyty (Śnieżka Acryl-Putz® KG31). Do spoinowania można zaś wykorzystać masę Śnieżka Acryl-Putz® MS30, która jest odporna na skurcz i pękanie.
 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Mam taki rozstaw płatwi dla dachu kopertowego 35 st. Odległość ok 265-270 cm od ścian kolankowych (na czerwono). Ale wydaje się to dość nieporęczne dla przyszłego poddasza użytkowego gdyż słupy wspierające dach wypadały by na stropie zamiast nad ścianami nośnymi. W tych miejscach nad ścianami nośnymi mogły by być stawiane ścianki działowe przyszłych pomieszczeń a co za tym idzie można by słupy dachu ukryć w tych ściankach działowych (aczkolwiek grubość słupów jest nieco grubsza od ścianek działowych bo aż 14x14 cm). Ponadto występują tu też belki stropu, nadciągi (na fioletowo) na których też będą stawiane ścianki działowe. Czy orientuje się ktoś czy bez zmiany kąta można by przestawić nieco rozstaw płatwi do środka na ok 306cm, a niektóre słupy przesunąć nieco w bok jak pokazują oznaczone na żółto "a"? Czy to jest istotna zmiana wpływająca na nośność dachu?        
  • Mam taki wykusz gdzie nie ma narożników betonowych tylko będą łączniki 90st. Majstry zostawili murek z gazobetonu na 23 cm ale wydaje mi się że to za dużo gdyż ocieplenia będzie 20 cm a dodając piankę/klej 1.5cm to murek będzie wystawał spod styropianu. Więc trzeba wyciąć gazobetonu trochę. Ale jeden przedstawiciel po pomiarze okien powiedział żeby nie robić sobie problemu tylko dokleić jakiś pasek styropianu (np. 5x5cm) na ten kawałek muru jak na rys 1.        Ja widzę tutaj kilka problemów: * Mostki - mały doklejony kawałek ok 5x5 cm  to jednak za mało * Wygląd - po narysowaniu to sobie w 3D widzę że nie będzie to ładnie - rys. 4 * Obróbka tego doklejonego kawałka będzie raczej też kłopotliwa     Ja chciałbym to wyciąć by zamiast 23 cm zostawić ok 19 cm (lub doradźcie ile) tak żeby styropian 20 cm polegał na tyle by móc dojść estetycznie do prowadnicy rolet jak na rys 2.      I tu właśnie pytanie. Chciałbym zastosować prowadnice rolet wąskie typu slim, one mają chyba ok 3m zgadza się?. Czy można je zamontować na ościeżnicy tak jak pokazane na niebiesko na rys. 3 czyli ok 2.5 cm od ościeżnicy by styropian zaszedł na ościeżnicę na te 2,5cm? Jeden przedstawiciel uważa że każde prowadnice muszą dolegać prawie do lica ościeżnicy od strony muru więc bez znaczenia czy będą wąskie czy zwykłe, to na ościeżnicę może zajść zawsze taka sama grubość styropianu (jak na rys 5 poniżej)        
  • też mam takie dwa okna 150x150 ale nie wydaje mi się żeby były praktyczne jako jednoskrzydłowe i chyba podzielę je na dwa skrzydła. Co do wagi to czy zawiasy ukryte nie mają większej nośności?
  • Ta część  tematu została wyczerpana przez kolegę Retrofooda.
  • Nie ja w tym jestem stroną kupującą. A idzie dojść jaki strop powinien być? W coś wątpię że projekty z 1978 roku są gdzieś dostępne dla danej nieruchomości.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...