Skocz do zawartości

Problem z Piecem


Annonimous

Recommended Posts

Witam, mam problem z piecem (SAUNIER DUVAL COMBITEK C24E) włącza się co jakieś 5 minut nie potrafię na nim wyczuć jak ostawić optymalna temperaturę przez co grzeje cały czas i wychudzą dość spore rachunki (stara kamienica bez elewacji ) teraz moje pytanie czy regulator temperatury takie zewnętrzny poprawi wydajność a jeżeli tak to jaki ( jestem lajkiem co do pieców gazowych pierwszy raz mam z nimi do czynienia dlatego może dla niektorch pytanie możne być banalne  )

Link do komentarza

Czyli taktuje? włącza i wyłącza? 

Jaka jest temperatura pomieszczeń? Wystarczająca?

Masz skręcone pokrętła głowic w grzejnikach? Może się wyłączać, bo powracająca woda ma temperaturę równą nastawom temperatury na piecu.

Masz dobrze wentylowane pomieszczenie? Może się wyłączać jako zabezpieczenie przy spalaniu z ograniczonym dostępem tlenu.

Masz programator pokojowy?

W jaki sposób dobierałeś moc pieca? Ktoś ci liczył zapotrzebowanie czy było "na oko"?

 

Ale przy starej kamienic bez elewacji to i tak słono zapłacisz za gaz.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

napisałeś wcześniej, że "grzeje cały czas" i jednocześnie się włącza i wyłącza. Czyli jednak nie grzeje cały czas? 

Piec ustawiony na maksa? 

 

Może być tak, że piec ma zadaną temperaturę np. 45 stopni do CO. Nagrzewa ją w ciągu kilku minut i się wyłącza. Woda szybko stygnie i piec się włącza by ją ponownie nagrzać. Sterownik pokojowy dałby sygnał do kotła, że wnętrze domu nie jest nagrzane i piec ma dalej grzać.

 

Może też być problem z pompą obiegową - nie ma prawidłowej cyrkulacji.

Doczytałam w instrukcji obsługi, że domyślnie on ma ustawioną współpracę z termostatem pokojowym. Może nikt nie zmienił tego ustawienia na tryb ciągły?

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Najlepszym to wezwanie instalatora, żeby obejrzał instalację. Nie dam ci przecież gotowej recepty na bazie uproszczonego opisu problemu.

Zwłaszcza,że nie jestem specjalistą z branży CO , ani instalacji na oczy nie widziałam. Przedstawiłam po prostu różne alternatywy mogące powodować ten stan rzeczy. 

 

Rozumiem, że piec był uruchamiany latem?

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  Dnia 7.10.2019 o 17:35, Annonimous napisał:

Witam, mam problem z piecem (SAUNIER DUVAL COMBITEK C24E) włącza się co jakieś 5 minut nie potrafię na nim wyczuć jak ostawić optymalna temperaturę przez co grzeje cały czas i wychudzą dość spore rachunki (stara kamienica bez elewacji ) teraz moje pytanie czy regulator temperatury takie zewnętrzny poprawi wydajność a jeżeli tak to jaki ( jestem lajkiem co do pieców gazowych pierwszy raz mam z nimi do czynienia dlatego może dla niektorch pytanie możne być banalne  )

Rozwiń  

Pogodówka będzie podawała dane do kotła a ten będzie działał wg zadanej krzywej (zależy jaką ma domyślnie ustawioną) do momentu aż temperatura w pomieszczeniach nie osiągnie wartości ustawionej na termostacie pokojowym. Trzeba sprawdzić w instrukcji z jakim czujnikiem zewnętrznym pracuje najlepiej Twój model kotła.

Na razie nie masz pogodówki więc ustaw na termostacie temperaturę 22 stopnie a na kotle zejdź na 47-50 stopni. Zaobserwuj jak się zmieni praca kotła. Jeśli dalej będzie taktował w ten sposób - przyczyna może leżeć gdzie indziej.  instrukcji wynika, ze model C nie jest kotłem kondensacyjnym i potrzebuje do pracy powietrza z pomieszczenia.

Z instrukcji wynika, ze jest to kocioł dwufunkcyjny

https://www.saunierduval.pl/instrukcje-obs-ugi-instalacji/kot-y-niekondensacyjne-2/combitek-c24-e-obsuga-instalacja-2005-790259.pdf

Problem może leżeć w błędnych ustawieniach podgrzewu cwu.

Możesz też sprawdzić, czy tylko na co działa podobnie. Sprawdź czy termostat pokojowy nie stoi w przeciągu.

 

Podobny temat był kiedyś "wałkowany" przy okazji kotła Viessmann. Ten kocioł pracuje jako kondensacyjny ale bez względu na wydajność, niektóre zjawiska są uniwersalne bo fizyka jest jaka jest :)

Zaczyna się sezon grzewczy, ludzie wymieniają źródła ciepłą na nowe i mają podobne dylematy. Ja z kotłem Viessmann pozostałem bez pogodówki i nauczyłem się jego pracy przez poprzedni sezon grzewczy.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...