Skocz do zawartości

Podłoga w starym budownictwie


xsunnyx

Recommended Posts

Napisano

Witam

Jestem w trakcie remontu piętra w domu. 

Jest to dom w starym budownictwie. Chciałbym wyremontować podłogę jednak nie jest to takie proste.. pod tą podłogą jest pokój rodziców a cała podłoga jest podtrzymana 3 grubymi belkami. Belki są widoczne u rodziców w pokoju na dole. Na górze gdzie jest remont pod starymi deskami podlogowymi znajduja sie grubsze deski konstrukcyjne które nie są do niczego przybite. Cala podłoga wyłożona jest grubą warstwą gliny wymieszaną z trzciną.. Pod tym jest kolejna podłoga wykonana z cienkich desek pod tymi deskami jest już sufit rodziców... Pytanie teraz czy lepiej jest pozbyć się na górze wszystkiego czyli starych desek i pozbyć się również całej gliny z trzciną, wtedy stworzyć nową konstrukcję przymocowana do 3 grubych belek nośnych, czy może lepiej zostawić wszystko tak jak jest, dostać się tylko do miejsc gdzie są belki nośne i na ich podstawie stworzyć konstrukcję? Bardzo proszę o pomoc ponieważ przez to stoi cała robota w miejscu :/

Napisano

Dziękuję za odpowiedź. Cała podłoga na górze jest luźną konstrukcją której dopełnieniem jest glina wymieszana ze słomą + deski konstrukcyjne które nie są do niczego stałego przymocowane. Na samym spodzie tego wszystkiego są ułożone jeszcze cienkie deski- imitacja podłogi a pod tym wszystkim są 3 grube bele konstrukcyjne- nośne i sufit pokoju na dole u rodziców.

Napisano

Pan z redakcji już wszystko powiedział. Można usunąć polepę (glinę z sieczką/ słomą) i zastąpić ją wełną . W tym wypadku polecałbym Ci wełnę ROCKTON  która charakteryzuje się nie tylko dobrymi parametrami termicznymi ale również najwyższą klasę pochłaniania dźwięku. Następnie na belki powinna przyjść taśma izolacyjna (akustyczna) lub filc potem płyta osb i warstwa podłogi. 
Taśma izolacyjna lub filc jest tu dość znaczącym elementem gdyż pozwala na wytłumienie drgań przenoszonych na konstrukcje stropu. 
www.rockwool.pl/produkty/rockton

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • a jednak dam https://www.onet.pl/informacje/newsweek/przez-ponad-dwa-miesiace-stosowalam-post-przerywany-co-poszlo-nie-tak/vbsvfw7,452ad802   akurat dla mnie te argumenty nie są decydujące, bez problemu potrafię wytrzymać nawet kilka dni bez jedzenia... a intensywne życie towarzyskie? to też się da, wiem coś o tym  
    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...