Skocz do zawartości

Beton architektoniczny, plamy


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość mhtyl
37 minut temu, stiv1984 napisał:

. farelka skierowana w stronę ściany i grzanie na OFF... nie pomaga :(

Czyli tylko mieliłeś  powietrze i być może jeszcze bardziej zawilgociłeś ścianę. Włącz grzanie i próbuj to osuszyć.

Link do komentarza

Powiem tak, trzy miesiące i nic nie zeszło, skończyło się na wymianie kilku płyt ... teraz po fakcie już wiem co jest tego przyczyną i jak temu w przyszłości zaradzić, każdą płytę należy przed klejeniem zagruntować specjalnym środkiem od producenta, dzięki temu beton nie będzie punktowo chłonąć wody z kleju. W sklepie przy zakupie nie raczyli mi tego powiedzieć kiedy pytałem o metodę montażu, zaś moi fachowcy również doświadczeniem nie zabłysnęli w tym temacie. Jeżeli problem wystąpił u was tylko na kilku płytach proponuję je od razu wymienić bo próbowałem wszystkiego, suszenia, zmywania, rozpuszczania różną chemią i nic, chyba że dużo płyt jest uszkodzonych wtedy ciekawą alternatywą jest ich pomalowanie np. farbą Jegger'a o strukturze betonu.  

Link do komentarza
Gość mhtyl
18 minut temu, Spirit21 napisał:

każdą płytę należy przed klejeniem zagruntować specjalnym środkiem od producenta, dzięki temu beton nie będzie punktowo chłonąć wody z kleju.

Tylko czy tego gruntowania nie powinien zrobić producent na etapie produkcji? Przecież to oczywiste że każda płyta będzie klejona więc pozostawienie gruntowania dla wykonawcy jest tutaj nie ok.

Link do komentarza

@Spirit21

powiedz mi czy chodzi Ci o 'Jeger Beton'? Z tego co widzę to bardziej jest masa do nakładania niż farba...

Płyta jest dosyć porowata i chciałbym tą strukturę zachować... 

Może jakaś farma sylikonowa dulux-a albo coś podobnego?

 

@mhtyl

Uważam że powinna być przygotowana do pracy no ale jak widać producent o to już nie dba... Co gorsze w instrukcji montażu nie ma informacji o tym by płytę zagruntować od 'wewnątrz' :( 

Link do komentarza
Gość mhtyl
3 minuty temu, stiv1984 napisał:

 

 

@mhtyl

Uważam że powinna być przygotowana do pracy no ale jak widać producent o to już nie dba... Co gorsze w instrukcji montażu nie ma informacji o tym by płytę zagruntować od 'wewnątrz' :( 

O ile jest to prawda to uważam, że można to reklamować bo producent sprzedaje nie w pełni wartościowy produkt to raz a dwa to brak dokładnej informacji jego sposobu użycia.

Link do komentarza
Gość mhtyl
56 minut temu, stiv1984 napisał:

@mhtyl

Tylko że płyty już od tygodnia są na ścianie. Wydaje mi się że podczas 'zrywania' nie przetrwają w całości...

Na pewno wszystkich nie oderwiesz bez uszkodzenia, ale jeżeli jest to błąd produkcyjny bo pod taki można to podciągnąć to można zgłaszać reklamację, tylko z drugiej strony czy warto sie szarpać? Chyba lepiej zerwać, kupić brakujące sztuki i ułożyć od nowa.

Link do komentarza
Gość mhtyl
32 minuty temu, stiv1984 napisał:

Właśnie...

Biorę jeszcze pod uwagę by to pomalować...ale to wyjdzie w praniu ;)

Na pewno  będziesz musiał najpierw zagruntować przed malowaniem aby wyrównać chłonność.

Link do komentarza
Gość mhtyl
10 minut temu, stiv1984 napisał:

umyć, osuszyć, zagruntować i pomalować...

tylko tak jak pisałem wcześniej nie chciałbym utracić porowatości płyty więc nasuwa się pytanie jaką farbę wybrać? Tak by wyglądało to najbardziej naturalnie... 

Jakiej farby użyć nie wiem, nigdy sie z takim czymś nie spotkałem, być może jakąś farba strukturalna. Kiedyś jak odnawiali ogrodzenie betonowe to rozpuszczali cement w wodzie i taką niby farba malowano, efekt był taki jakby od nowa ktoś położył tynk cementowy. Jakby to  wyglądało wewnątrz nie wiem.

Link do komentarza
2 godziny temu, stiv1984 napisał:

powiedz mi impregnowałeś 'wilgotne' plamy?

Przecież to nie ma sensu - co impregnacja po fakcie pomoże?

Będzie ona potrzebna, jeśli zdecydujesz się pomalować po wierzchu płytki jakąś farbą "betonopodobną.

 

2 godziny temu, stiv1984 napisał:

Panowie powiedzcie mi przy wymianie nowe płyty zaimpregnować od strony wewnętrznej? 

Tak właśnie trzeba zrobić, aby odciąć możliwość zawilgocenia płyty podczas jej przyklejanie - wyschnięty preparat impregnujący nie przepuści wilgoci z kleju w głąb materiału płyty... impregnować po "lewej' stronie płyty!

Edytowano przez Gość
literka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, stiv1984 napisał:

 

 

 

@Spirit21 @mhtyl

Panowie powiedzcie mi przy wymianie nowe płyty zaimpregnować od strony wewnętrznej? 

Koniecznie i wielu producentów tego materiału to zaleca, inni nie, bo pewnie uważają że dla fachowca to oczywiste.

A potem biorą się za klejenie amatorzy chcący zostać bohaterami w swoim domu.:D Czy jakoś tak.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...

Cześć Mam pytanie czy ktoś z Was robił beton architektoniczny nakładamy pacą ze złota fuga? Mam problem fachowiec który zarzekał się że potrafi to robić siedzi już prawie miesiąc i ciągle jest coś nie tak.W końcu kiedy doszlismy do ostatniego etapu a mianowicie lakierowanie tegoż baton na jednej ścianie wyszło wszystko ok A na drugiej powstały białe ślady.Lakierowal to lakierem matowym bezbarwnym. Czy ktoś z Was również miał taki problem, macie może pomysły jak z tego wyjść? Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą pomóc 

20200803_221723.jpg

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...

Po zamontowaniu betonu fachowiec pokrył płyty unigruntem twierdząc że to zabezpiecza tak samo jak impregnat a jest tańszy. Zawierzyłem ale okazało się że o ile patrząc na wprost jest ok to z boku płyty nie są już matowe a pojawiły się świecące smugi. Co można z tym zrobić? Czy da się usunąć unigrunt z betonu albo jakoś zmatowić ?

16492573691148185016877479126815.jpg

16492574182801348105856874242088.jpg

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Dnia 24.07.2020 o 11:54, Tomek1111 napisał:

ZACIEKI I CIENIE PO IMPREGNACIE!!

 

Da sie coś z tym zrobić??????

POMOCY!!

received_717638459019777.jpeg

 

Dnia 6.04.2022 o 18:39, joks napisał:

Usunąć się nie da.

 

Witam widzę że już 4 lata temu był problem z zaciekami po impregnacie mam ten sam problem tylko że teraz też po impregnacie zrobiły mi się zacieki wygląda to strasznie . Czy udało się jakoś to zniwelować ? 

20240308_180313.jpg

20240308_180322.jpg

20240308_180313.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • U mnie też taki w piwnicy na krzywej podłodze stoi, ale wypoziomowane od wagi i też już parę lat jest ok. Też miałem problem z tymi blaszko-języczkami, ale o dziwo się trzyma kupy, ale nie pomyślałem żeby je zagiąć. Choć 120kg to raczej bałbym się tam położyć. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Mam trzy takie regały i bardzo je sobie chwalę. Owszem, przy składaniu pierwszego popełniłem błąd, wierząc bezkrytycznie w instrukcje sprzedawcy i nie zaginałem "języczków" wsuwanych w wycięcia kątowników, no i regał mi się rozsypał już pod koniec montowania. Ale gdy wszystkie zagiąłem (łatwe to nie jest, ale da się). regał jest lekki i nie do zdarcia. Nośność jednej półki to 125 kg, więc w warunkach domowych spokojnie wystarcza do niemal wszystkiego. Nawet w garażu.   Regałów niczym nie mocuję do ścian. Nie ma potrzeby. Oczywiście, jeśli stoją na wyrównanym i pewnym podłożu.  Da się je kupić w cenie poniżej 80,00 PLN, więc uważam, że naprawdę warto.   PS. To się nie chwieje, zapewniam!
    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...