Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

mhtyl

Uczestnik
 • Zawartość

  21129
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  170

Reputacja

924 Doskonały doradca

O mhtyl

 • Ranga
  mhtyl
 • Urodziny 19.01.1970

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  8034

Ostatnio na profilu byli

48488 wyświetleń profilu
 1. Wszystko fajnie ale o jaką frezarkę Ci chodzi? górnowrzecionową czy dolnowrzecionową? I do jakich celów chcesz ja kupić.
 2. A ja chcę zwrócić uwagę wg danych technicznych tej pompy Max liczba uruchomień 20/h i uważam, że tu jest pies pogrzebany. Przy małym zbiorniku i podlewaniu gdzie woda leci cały czas z kranu pompa na pewno włączała się ponad 20 razy, po przekroczeniu dwudziestego następuje automatyczne zablokowanie pompy aby się nie zagotowała.
 3. Animus, nie będziemy się licytować bo nie ma sensu, ale dla przykładu pokażę kompletne rozdzielacze jakie można kupić, czy producent też popełnił błąd dając odpowietrznik automatyczny na powrocie? i wiele, wiele jeszcze. I na prawdę,nie wyobrazić sobie znając budowę odpowietrznika automatycznego aby przez niego było możliwe zassanie powietrza do instalacji. Nie wiem czy wszystkie automatyczne maja możliwość odpowietrzania ręcznego jak i automatycznego ale są takie bo jak tu jeden taki mówił - Bo ja tak mam I jeszcze jedno, wg mojego zdania ręczne odpowietrzniki mogą być montowane w rozdzielaczach tylko jest to utrudnienie dla inwestora bo musi co jakiś czas odpowietrzać ręcznie, nie widzę przeciwwskazań do montowania ręcznych, dlatego automatyczne mają tu lepsze zastosowanie bo są bezobsługowe. Jeżeli jest to ta pompa z taka wydajnością (wydajność zmienia się od wysokości podania) to uważam, że w tym przypadku zbiornik jest za mały.
 4. Chodzi o to, że zbiornik w obecnym hydroforze masz malutki i przy zapotrzebowaniu po prostu nie nadążą, szybciej oddaje wodę niż pompa nadąży podać do zbiornika. Gdyby zbiornik był większy to automatycznie pompa nadążyła by z podaniem wody. A jeżeli nie masz zamiaru wymiany zbiornika to trzeba wymienić pompę która będzie posiadać większą wydajność. Baszka, zawory nie odwrotnie tylko na jednym masz prawidłowe a na drugim nie prawidłowe. Wiesz które są prawidłowe? Wiem, że nie wiesz Prawidłowe są automatyczne i takie maja być na miejscu ręcznych, znaczy się na tym pierwszym od góry rozdzielaczu. Zawór automatyczny jest tak skonstruowany, że nie ma możliwości aby zassał powietrze do instalacji. To jest niemożliwe. A na powrocie i zasilaniu w rozdzielaczu powinny być zamontowane odpowietrzniki automatyczne.
 5. Uważam, że każde są dobre, ale nie każdemu muszą się podobać jedne i drugie i nie do każdego pomieszczenia pasują zarówno pierwsze jak i drugie, więc pisząc, że plastykowe listwy to badziew a za chwile wychwalając drewniane i jeszcze podając nazwę firmy jest nie na miejscu i nie świadczy to o Twojej obiektywnej opinii.
 6. Redukcja uniwersalna i po problemie. Lub coś na wzór jak pokazano poniżej. Chodzi o połączenie z rurą pcv.
 7. Jak zniknął, jezdem I nie chodzi o zawór zwrotny tylko o zawór antyskażeniowy.
 8. Nic ciekawego Z twierdziłem tak, gdyż wczoraj pisałaś po różnych tematach tylko nic w swoim, i nie mam Ci złego za to ale jeżeli inni starają się o Twoje dobro a Ty nie odpisujesz będąc na forum to cóż, takie wnioski mnie naszły To jest ta pompka pod bojlerem. A czemu? Masz ogrzewanie na gaz a pompka cyrkulacyjna miesza wodę co jakiś czas, zależy to od ustawień, ta cyrkulacja cwu ma za zadanie aby po odkręceniu ciepłej wody w baterii od razu poleciała ciepła woda, tylko że to mieszanie/cyrkulacja ostudza cwu i nie używając cieplej wody kocioł będzie ja grzał. Teraz można sobie policzyć jakie będą straty spowodowane wychładzaniem i zużytą energią w stosunku do wygody pojawienia się ciepłej wody zaraz po odkręceniu kurka w kranie. A tak na marginesie odnośnie hydroforu,to co opisałaś (widocznie wtedy musiało umknąć to mojemu oku) to są objawy niewyrabiania pompy w stosunku do zużycia wody. Gdyby zbiornik był większy 100-150 l to mając obecną pompę wyrabiałaby z dostarczaniem wody.
 9. Tylko jedna uwaga, jak mamy pomóc jak Baszka sama nie chce abyśmy pomogli. Na tyle pytań, tez, stwierdzeń, przypuszczeń nie zabiera głosu w swoim DB, chyba się obraziła na Nasze wywody i woli zaufać swoim fachowcom.
 10. Bzdury piszesz, przemawia przez ciebie tania reklama, pisząc tak jak piszesz robi więcej złego temu produktowi niż dobrego.
 11. Jaki jest to kominek? Kominki oryginalne do dachówki posiadają rurę harmonijkową która jeżeli jest za długa wystarczy dociąć ale w zasadzie jej się nie docina bo po to jest harmonijka aby długość była dopasowywana elastycznie. Natomiast co do połączenia, jeżeli jest różnica średnic to są do kupienia redukcje aby połączenie było szczelne. Co do lejącej wody to nie wiedziałem tego połączenia (najlepiej zrób fotkę jak to wygląda) to czy aby nie jest to spowodowane nieszczelnością przy kominku wentylacyjnym? I jeszcze ciekawi mnie co masz na myśli pisząc, że leci pionem do kuchni, jaki to pion? wentylacyjny?
 12. Fakt, że te pompki energooszczędne są droższe niż zwykłe, ale biorąc pod uwagę kilku lub nawet kilkunastoletnie użytkowanie daje to niewymierne korzyści. A te które teraz ma też posłużą naście lat, a ile w tym czasie prądu zużyją? Instalacje którą ma Baszka spokojnie opękały by dwie pompy, a cyrkulacyjna bym wywalił całkiem.
 13. W zasadzie ja też nie oglądam, ale w zwiastunie wspomnieli o Brennej i tak sobie skojarzyłem ze zlotem, dlatego akurat oglądałem
 14. Wczoraj w wieczornych wiadomościach o tym domku mówili.
 15. PE to nazwa tworzywa polietylen i każdy kabel ma otulinę z tworzywa, ale czy z PE czy z innego nie wiem, ważniejsze uważam aby był podwójnie ekranowany. Jeżeli ułożysz już kabel pod ociepleniem to jakie siły mechaniczne będą na niego działały?