Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

mhtyl

Uczestnik
 • Posty

  23658
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  217

Reputacja

1038 Doskonały doradca

O mhtyl

 • Ranga
  mhtyl
 • Urodziny 19.01.1970

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  9404

Ostatnio na profilu byli

50719 wyświetleń profilu
 1. Kolejny jakiś chochlik czy co? Rano mam powiadomienie że : i od rana próbuje doszukać sie i amba fatima, było i ni ma. Dziwi mnie fakt, że w tym temacie dawno już nie pisałem, a i pomiędzy mną a Elfir nie było żadnych kłótni czy przepychanek, więc co było przyczyną domniemanego skasowania postu Elfir? Kolejny temat z którego zniknął mój post to temat o basenach, pisałem wczoraj "uświadamiając" poprzedniego piszącego że artykuł był zaktualizowany w bodajże w 2011 roku i też go wcięło, przecież nie był to żaden obraźliwy tekst ani jakaś ukryta reklama.
 2. Co za bzdury mu doradzasz?Gniazdka to inny obwód niż oświetlenie, a do żyrandola wystarczy kabel trzy żyłowy.
 3. Musisz poczekać, teraz to jeszcze będzie śmierdziało bo nie miało kiedy sie tak porządnie "wypalić" i pamiętaj, pal suchym opałem a nie jakimś syfem.
 4. To, że luxfery można dać zostało już potwierdzone. Co do wyroku sadu nie oznacza, że wyrak który sąd wydał dla Pana X będzie obowiązywał Pana Y. Jedynie co mądrego zenek doradził co mogę sie pod tym podpisać to luxfery od zewnątrz a od środka okno fix, nawet z potrójna szybą.
 5. Kolego, sformowanie "na granicy" to nie jest 40 cm czy 1 m od granicy działki, jak sam zauważyłeś odpowiednie nazewnictwo i stwierdzenia mogą dużo namieszać w poradach. Zamiast luxferów możesz wziąć pod uwagę oka fixy, ale to musisz uzgodnić w urzędzie gminy lub starostwie z tym, że owe fixy na pewno musiałyby być nieprzeźroczyste. Co do cen to nieraz trzeba zapłacić z braku innego, tańszego rozwiązania. Wracając do odległości tego budynku od granicy, skąd masz ta wiedzę, że taka a nie inna odległość jest?
 6. I tu jest kolejna przeszkoda, chodzi o ocieplenie. Teraz budynek stoi na granicy, jak dojdzie ocieplenie to z automatu przekroczysz granice działki i wejdziesz na działkę sąsiednia, a to już nie jest ok wg prawa. Nie wiem jaką ma bliżej misje do spełnienia ten kto wie a niby mu sie zdaje. Takimi wydajemisie to niepotrzebnie zaśmieca sie temat. I po co pisać jakieś przypuszczenia jak autor tematu chce wiedzieć na 100% czy można czy nie. Otóż, luxfery możesz zawsze zamontować bo one są traktowane jako pustaki ścienne, nawet w ścianie na granicy.
 7. Tylko w rachubę wchodzą luxfery. Ewentualnie zwrócić sie do gminy, powiatu o zezwolenie na wstawienie okien na tej ścianie.
 8. Odpowietrzenie kanalizacji

  To może ciut za dużo. Mebli kuchennych jeszcze zapewne nie masz aby przymierzyć szafkę ze zlewozmywakiem. Na razie bym nic nie robił, a jak będziesz miał już meble kuchenne to wtedy zrobisz przymiarkę i jeżeli okaże się za wysoko umiejscowiony odpływ to odkujesz, jeżeli będzie możliwość to wyciągniesz rurę z kielicha i obetniesz na żądany wymiar/wysokość, jeżeli nie to przetniesz ją, skrócisz i w miejsce łączenia wstawisz mufę, potem opiankujesz i zatynkujesz. Zresztą i tak tego nie będzie widać bo przecież szafka to przykryje. Jakiej średnicy dałeś rurę na podejście do zlewozmywaka?
 9. Odpowietrzenie kanalizacji

  Ale od czego ten wymiar? od chudej wylewki czy gotowej podłogi?
 10. Należałoby zadać pytanie czy cały czas słabo leci z deszczownicy i jak długo jest ona użytkowana. Być może że sitko się przytkało, być może spadło ciśnienie w sieci, być może coś w junkersie sie przytkało lub sama deszczownica (dysze) zaszła kamieniem.
 11. Zawór termostatyczny do podłogówki

  Ten bajpas służy do obniżenia temperaturę w podłogówce w razie zbyt wysokiej, np jest ustawiona na głowicy termo temp 30 stopni, na rozdzielaczu podnosi sie do np 40, wtedy zawór termo zamyka dopływ na zasilaniu a pompka pobiera wodę z powrotu, schładzając tym samy zasilanie, gdy schłodzi rozdzielacz na zasilaniu do 30 stopni wtedy głowica termo otworzy przepływ na zasilaniu i pompka będzie "ciągła" wodę z zasilania.
 12. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  Stasiu, ale przecież i tak to potem zostanie przysypane, a wiadomo że im głębiej tym szerszy musi być wykop. na tym etapie to możemy tylko gdybać, bo całą prawdę dopiero powie projekt kanalizacji i jej wykonanie. A i tak nawet zakładając, że jest duża różnica poziomów to są przecież studzienki przepompowne czy jakoś tak więc nie nam sie o to martwić
 13. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  Dlatego nie pisałem o głębokości układania rur od kanalizy, ale od działki B uważam że to nie jakaś kosmiczna odległość więc spokojnie da się
 14. Prośba laika o wytłumaczenie dot. uzbrojenia

  Nie mogę tej mapki powiększyć aby dojrzeć gdzie idą media, ale domniemywam że po drugiej stronie ulicy. Rurę z woda układa sie na głębokości 1,2 m a prąd na głębokości 0,8 m i musi być robiony przewiert pd drogą na co tez będziesz musiał mieć zgodę zarządcy drogi. Tez nie widzę problemu aby to załatwić za jednym zamachem, po prostu prąd do Twojej skrzynki w przyszłości będzie podpięta działka B a wodę możesz podciągnąć rurą większej średnicy do swojej działki a w przyszłości w ta nitkę wpiąć wodę do działki B. Z kanalizacja sytuacja może wyglądać podobnie, na Twojej działce zakończą studzienka rewizyjna do której w przyszłości będzie można podłączyć działkę B.