Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

mhtyl

Uczestnik
 • Posty

  21667
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  181

Reputacja

962 Doskonały doradca

O mhtyl

 • Ranga
  mhtyl
 • Urodziny 19.01.1970

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  8329

Ostatnio na profilu byli

48884 wyświetleń profilu
 1. a ja też nie rozumiem twojej wypowiedzi. A co ma gwarancja 2-3 letnia? A gdyby miała 12 miesięcy to było by ok? To nie idiotyzm, to postęp technologiczny przed którym nie uciekniemy i na którego nie mamy wpływu (na zatrzymanie tego rozwoju oczywiście).
 2. Eeee , teraz to się dopiero zacznie kafelki te albo tamte albo jeszcze inne, panele, farby itd itp
 3. a Można na to z innej strony spojrzeć i stwierdzić - jaka stara już córcia
 4. Najgorsze to było by wtedy gdy wanna pełna wody a senior czy seniorka zapomni i otworzy drzwi aby wyjść
 5. Piec na gaz masz? jak tak to butlę kup i jedź na razie na butli aby wygrzać i pozbyć się wilgoci z posadzki. Innej możliwości czy sposobu ja nie widzę. Nie znam się na procedurach z gazem, ale widzę u innych że budowa jeszcze nie zakończona a przyłącze gazu już stoi, tak więc coś ten zakład gazowniczy zbywa Ciebie.
 6. Nie mając źródła ogrzewania (gazu) nie powinno się przystępować do wykonywania instalacji c.o. taka jest jest kolej rzeczy , bynajmniej ja tak uważam. Minęło już prawie trzy miesiące od wylania wylewki a dopiero teraz się pytasz co zrobić. Jeżeli nic do tej pory nic się nie stało niepokojącego z wylewką to raczej nic się już nie stanie, ale wygrzać powinieneś aby pozbyć się ewentualnie wilgoci z wylewki. Dlaczego PGNIG zwleka z tym podłączeniem gazu? A co zrobisz jak do planowanego terminu zamieszkania nie będziesz miał podłączonego gazu?
 7. Możesz nawet i ognisko rozpalić aby wygrzać posadzkę To po co zaczynałeś robotę od tyłu, Jak teraz sprawdzisz czy podłogówka grzeje? Poczekaj z tym wygrzewaniem aż podłącza Ci gaz. Dawno temu wylewałeś posadzkę? Jeżeli chcesz wysuszyć, bo o wygrzaniu to raczej nie ma mowy możesz użyć nagrzewnicy olejowej.
 8. Rozumiem, że masz podłogówkę.
 9. a A jak teraz ocieplisz i zaizolujesz ściany ? Chyba stelaż będzie ściągnięty prze ocieplaniem. I wysokość tego stelaża też wydaje mi się za niska. Śruby mocujące miska wc powinny być na wysokości od gotowej posadzki około 34-36 cm od gotowej posadzki.
 10. a Definicja jest prosta, dom murowany a więźba krokwiowo-belkowa oparta na drewnianych belkach stropowych. jedynie czego mi brakuje w więźbie Szwajcara to brak kleszczy czy jętek. A na rysunku co wkleiłem z poprzedniej strony uważam, że jest to tzw ślepa ścianka kolankowa. Gdyby ta więźba miała taka konstrukcje jak poniżej to wtedy można by było mówić o ściance kolankowej.
 11. Ścianka kolankowa jest przedłużeniem ściany zewnętrznej powyżej stropu i stosowana jest po to aby podnieść dach i tym samym zwiększyć p.u. U Piotra takie czegoś nie widzę. Jest jeszcze coś takiego jak ślepa ścianka kolankowa i tu można by było podciągnąć tę ścianę pod tą nazwę tylko , że taka ślepa ścianka kolankowa przeważnie nie jest aż tak wysoka i taka ścianka nie pełni funkcji konstrukcyjnej więźby jest to jakby powiedzieć - ścianka działowa. Mowa tu o zabudowie owych łupów które podtrzymują płatwie, no chyba że Szwajcar ma faktycznie zamiar dobudować ślepą ściankę kolankową poniżej tych słupów. Tylko jeżeli ma to być strych nieużytkowy to ja nie widzę najmniejszego uzasadnienia aby coś tam dobudowywać. a W przekroju B-B a raczej w opisie nie mogę dopatrzeć się nic o ściance kolankowej.
 12. a Ja to bym musiał na czworakach czyli była by po mojemu czworakowa
 13. a Ale to nie zmienia faktu, że ścianki kolankowej nie masz
 14. a Akurat w tym przypadku ścianki kolankowej nie ma.
 15. a To dziady a nie fachowcy. Założę się, że nie mają aż tak dużo zamówień i innych traktują tak samo jak Ciebie. na Twoim miejscu jeżeli nie zadzwoni to olej go i szukaj innych. Gdybym ja tam był to moja cierpliwość dawno by się skończyła a upust mojej cierpliwości zakończyłby się chyba oklepaniem facjaty temu stolarzowi strugiem do drewna.