Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

mhtyl

Uczestnik
 • Posty

  24612
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  236

mhtyl last won the day on września 16

mhtyl had the most liked content!

Reputacja

1146 Doskonały doradca

O mhtyl

 • Ranga
  mhtyl
 • Urodziny 19.01.1970

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  10419

Ostatnio na profilu byli

54918 wyświetleń profilu
 1. mhtyl

  Warunki zabudowy na kilka domów

  Czyli zafundowałaś sobie bardzo drogi ogródek działkowy (oczywiście oby nie, życzę abyś postawiła na tej działce swój wymarzony domek)
 2. mhtyl

  Warunki zabudowy na kilka domów

  Jeżeli nie jest to taje,nicą Poliszynela to podaj ile zapłaciłaś za ta działkę
 3. mhtyl

  Warunki zabudowy na kilka domów

  Jak miałbym wybudować dom i mieszkać w tak ciasnej zabudowie to wolałbym kupić mieszkanie w bloku. Co za sens budować się na działce o pow 600 czy 400 m2 gdzie nawet po cichu pierdniesz a sąsiad będzie słyszał. Co do działek w środku miast to entuzjazm szybko minie jak już wspomniałem wcześniej, gdy przyjdzie czas budowy a i za przyłącza zapłaci sie majątek. Jeden gości za przyłącze wody na takiej działce w środku miasta zapłacił 30 tys gdzie dla przykładu ja zapłaciłem 1,5 tys.
 4. mhtyl

  Warunki zabudowy na kilka domów

  I na pewno zapłaciłaś więcej niż ci którzy kupili działki na obrzeżach. A UM ucieszył się że pozbył sie tak nieudacznej działki a nie to że był niekompetentny I twoje zadowolenie pryśnie gdy zacznie się budowa i zwożenie materiałów gdy ciężarówki będą blokować drogę albo co gorsza ciężki sprzęt uszkodzi coś tu i tam.
 5. mhtyl

  Warunki zabudowy na kilka domów

  Teraz możesz zaskarżyć sprzedającego jak i notariusza bo notariusz jest od tego aby papiery były zgodne z prawem, a sprzedającego że sprzedał Ci bezużyteczną działkę.
 6. mhtyl

  Sciany działowe na poddaszu.

  Jest do więźba płatwiowo-kleszczowa. I te słupy co podpierają? ta belkę co idzie wzdłuż (płatew) czy te belki (kleszcze) co idą w poprzek?
 7. mhtyl

  Sciany działowe na poddaszu.

  Masz pokazane poniżej, zwróć uwagę na słupy które podpierają płatew a kleszcze są poniżej płatwi w przeciwieństwie do jętek które są powyżej i są krótsze od kleszczy, ich t na rysunku nie ma ale pisze jaka jest różnica pomiędzy kleszczami a jętkami a druga różnica jest taka że kleszcze nie muszą łączyć każdej pary krokwi(chyba że nad użytkowym poddaszem ma być stryszek wtedy kleszcze łącza każdą parę krokwi tworząc legary pod podłogę stryszku), natomiast jętki łącza każdą parę krokwi.
 8. mhtyl

  Sciany działowe na poddaszu.

  Nie może być to jętka, w żadnej więźbie słupy nie podpierają jętek ani kleszczy. Najlepiej wklej projekt dachu/więźby i przekrój A-A domu. Zresztą w projekcie powinieneś mieć opis więźby co jak sie nazywa.
 9. mhtyl

  Sciany działowe na poddaszu.

  Nie mówiłem, że źle opisujesz/nazywasz. To nie chcesz podeprzeć jętki ani kleszczy tylko płatew. Jeżeli ścianki wypadają w miejscu podparcia płatwi wg projektu to z reguły można tak zrobić, ale ostateczne zdanie należy do Kierownika.
 10. mhtyl

  Sciany działowe na poddaszu.

  Dalej coś nie tak piszesz, chyba chodzi o kleszcze bo jętka to jest bardzo krótki element więźby dachowej, ale czy to kleszcze czy jętki t mogą opierać sie o ściany działowe. Jak widać nie po kolejnym pytaniu autora.
 11. mhtyl

  Sciany działowe na poddaszu.

  Żebyś napisał o co C i chodzi to może i bym coś konkretnego napisał, ale pomimo mojego trudu rozszyfrowania twojego pytania ni .. nie łapie co chcesz zrobić. Jedynie co mogę napisać bo to dla mnie zrozumiale to to, ze strop nie może opierać sie na ściankach działowych.
 12. Jest fakt w bród ale kto je używa? po drugie u mnie okno z emotkami otwiera sie dosłownie wieki.
 13. No widzisz, jakie szczęście że jestem O co chodzi? bo nie łapię.
 14. Możesz ofertę znaleźć na allegro lub sprzedajemy.pl https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjiktr7jcDdAhWJhSwKHRWwDngQjhx6BAgBEAM&url=https%3A%2F%2Fsprzedajemy.pl%2Fdeska-elewacyjna-plazowka-imitacja-polbala-mszenia-limanowa-2-a1d299-nr53192204&psig=AOvVaw0UK7QbNt6sMhKyOp0sCx_6&ust=1537207390331775 https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiqjYe7jsDdAhULiCwKHfB3D08Qjhx6BAgBEAM&url=https%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fdeska-elewacyjna-podloga-polbal-imitacja-bala-bal-i7485293661.html&psig=AOvVaw0UK7QbNt6sMhKyOp0sCx_6&ust=1537207390331775
 15. Może coś w ten deseń. albo alternatywnie
×