Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

mhtyl

Uczestnik
 • Zawartość

  21103
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  169

Reputacja

923 Doskonały doradca

O mhtyl

 • Ranga
  mhtyl
 • Urodziny 19.01.1970

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  8018

Ostatnio na profilu byli

48448 wyświetleń profilu
 1. Gorsze dyskusje tu bywały (z Arturkiem) i Baśka nic nie miała przeciw
 2. Fakt, palili w kominku od listopada do kwietnia, ale tylko wieczorem i wątpię aby było to jedyne źródło ogrzewania domu i na pewno nie było w nim palone do późnych godzin wieczornych, a już na pewno nie było to palenie w celu ogrzania domu po całodniowej nieobecności.
 3. No cóż taka prawda, pierwszy trafiłeś że powodem jest brak zasilania pompy i to jeszcze przed wklejeniem fotem.
 4. Dzięki za uznanie ale to ja nie pierwszy na to wpadłem, że pompa jest wyłączona, ja tylko potwierdziłem po kolegach. Powyżej obiektywnie po kolei (chyba nic nie ominąłem)kto jak doradzał w sprawie hydroforu. Powinien być zawór antyskażeniowy, taki zawór daje 100% pewności, że woda się nie cofnie. Zwykły zawór zwrotny nie daje w 100% gwarancji.
 5. A jednak pompa była wyłączona. Nadzieja okazała się zgubna
 6. Nie chwilowej, maksymalne parametry pracy: temperatura 95°C i ciśnienie 10 bar, chwilowa to jest ponad 100 stopni
 7. Z tego co widzę to są alupexy, a one wytrzymują temp do podajże 90 stopni a okresowo nawet ponad 100.
 8. Ja bym przy tak małej p.u. i planowanym ociepleniu zrobiłbym ogrzewanie elektryczne. Płacisz tylko za prąd, żadnego serwisowania, żadnych napraw i dodatkowych opłat. Na prawdę zastanów się nad tym, a w dodatku jeżeli mama w podeszłym wieku to kto ogarnie obługę kociołka na gaz i nie daj Bóg oby nie doszło do nieszczęścia, bo wiadomo jak gaz potrafi narozrabiać.
 9. Pokazałeś w końcu swoją miejscówkę Najważniejsze, że się sprawdza ale uwierz mi, że jest tu kilku co jak zobaczą to .... Mnie już dwóch tak prostowało bo nie mam zaworu 3D ani 4D a mam podłogówkę/grzejniki Ja też uważam, że im mnie bajerów i prościejsza instalacja tym mniej awaryjna.
 10. Styropianem dojedziesz do nadbitki, ale co to ma za znaczenie? Przecież jak będziesz ocieplał szczyty lukarny czy szczyty domu też ociepleniem dojedziesz do nadbitki.
 11. Właśnie, gdyby kuchnia była usytuowana z tyłu domu to tez uważam, że drzwi były by ok, ale to jest tylko moje zdanie z którym nie trzeba się zgadzać ale podyskutować zawsze można.
 12. Nie wierzę, że 70 stopni idzie w podłogówkę, na pewno masz 70 na piecu a w podłogówkę max może iść 50 stopni bo na tyle pozwoli sterowanie. Na pewno masz głowicę termo z kapilarą.
 13. W zasadzie estetycznie masz, czy raczej będziesz miała jak ów mistrz wszystko zamontuje i schowa ten gąszcz kabli. A to, że masz niektórych bajerów za dużo nie ważne, ważne aby to działało. Czy czasami powodem tej niskiej temperatury nie są owe pompy, nie są włączone albo mistrz ich nie odpowietrzył albo co najgorsza zatarły się.
 14. Witaj - chcę cię zainteresować moim nowym tematem


  ... jesteś tu zaawansowanym forumowiczem. Dałem taki temat:   ogrzewanie elektryczne - wodą czy powietrzem? w dziale energooszczedny dom.

  może coś pomożesz...

   
 15. To z dwojga złego kupić butlę (bo podobno jak bierze się dzierżawę wychodzi drogo) i tankować raz/ dwa razy na rok, chociaż nie mam pojęcia na ile te butle o których piszesz 33 kilowe by wystarczyły. W takim układzie nie lepiej było by iść z ogrzewanie w kierunku prądu? Przyłącze mama ma, kwestia ewentualnie zwiększenia mocy przyłączeniowej, a koszta odliczając wykonanie całej instalacji gazowej do kosztów ogrzewania prądem to masz na kilka lat grzania prądem "za darmo". Chyba wiesz co chciałem przez to powiedzieć, że "za darmo". Jak duży domek ma mama i czy jest on ocieplony?