Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

mhtyl

Uczestnik
 • Posty

  23067
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  210

Reputacja

1076 Doskonały doradca

O mhtyl

 • Ranga
  mhtyl
 • Urodziny 19.01.1970

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  9132

Ostatnio na profilu byli

50144 wyświetleń profilu
 1. A więc, po pierwsze nie odnosiłem się do lamera który niechlujnie pisze a cytując moje posty obraża mnie, po drugie wyjaśniłem aż nadto.
 2. Komin nie może być podporą stropu w żadnym przypadku i bez względu jakiego rodzaju jest komin.
 3. Z 8 Zrobiłbyś nawet cieńszy gdybyś z rozpędu ciągnikiem szarpnął dlatego napisałem aby najpierw wybrać luz/napiąć drut a potem z wyczuciem, czyli lekko szarpnąć. Samochód mógłby też być ale kotwa raczej odpada, ale cóż masz prostowarkę, tylko prostowarką dłużej schodzi zabawa niż moim sposobem. Powiem czy podpowiem Ci że teraz wyprostujesz równiusieńko drut a jak go wciągniesz i zamocujesz będzie wyglądał jakby jeszcze potrzebował prostowania, innym słowy nie będzie idealnie jak struna.
 4. Masz stalowy czy aluminium? Jeżeli stalowy bo tak ja prostowałem to jeden koniec np do pnia drzewa a drugi do zaczepu ciągnika, z wyczuciem napiąć drut po czym lekko szarpnąć ciągnikiem, drut będziesz miał prosty jak struna. Jeżeli aluminiowy nie wiem czy taką "operację" można przeprowadzić.
 5. Dla małego wyjaśnienia jest tu jasno napisane odnośnie do ścian że mówi się potocznie a oddychające zostało ujęte w cudzysłowie, tak samo jeżeli chodzi o termos. Co innego gdy pisał i chyba jeszcze napisze tu taki jeden oświecony gość o oddychających ścianach w kontekście że one naprawdę oddychają.
 6. Czyli miałem dobrego nosa Albo jeszcze takie cuś, to uważam bardziej by się komponowało z trapezem T18Plus
 7. Z opisu Piotra sądzę, że chodzi o przedłużenie wiatrownicy, drugi kawałek blachy po to aby osłonić krokiew. Jeżeli o to chodzi, to można zrobić wiatrownice takiej szerokości aby przykrył całą krokiew bez sztukowania ale z drugiej strony taka wiatrownica dwu elementowa w jakiś sposób przyozdabia szczyt dachu.
 8. Nie, mistrzu użyłeś określenia -punkt skraplania pary i wypisujesz co to jest punkt skraplania rosy. na drugi raz zastanów się co piszesz bo napierniczasz bzdury z których potem nieudolnie chcesz wybrnąć. Jak zwykle piszesz to co tobie pasuje a raczej wydaje się że tak jest, masz trochę skrzywiony punkt widzenia i masz niezłego punkta na punkcie punkta.
 9. Czekam mistrzu na definicje co to jest PUKT SKRAPLANIA PARY. Umiesz czytać? Bo widzę że jak niechlujnie piszesz tak też niechlujnie czytasz bez zrozumienia, pisałeś o punkcie skraplania pary a nie o punkcie skraplania rosy, widzisz mistrzu różnicę? Pogrubiłem abyś się nie musiał za bardzo wysilać w szukaniu różnic.
 10. Cytat mówiący o warstwie która skleja/łączy papę z podłożem i z druga papą. Czy jest gdzieś napisane w zacytowanej treści, że zawiera lepik czy raczej, że warstwa sklejająca toi lepik? A co to jest lepik to dzięki mistrzowi już wiemy, więc ... I jeszcze gwoli wyjaśnienia do położenia papy termozgrzewalnej używa się palnika dekarskiego, aby papę termozgrzewalną przymocować do podłoża palnikiem nie wytapia się nic z papy tylko powierzchniowo roztapia spodnią warstwę papy/bitum.
 11. Wklejasz linki i co? Nie mówię i nie dyskutuje na temat lepiku czy lepiku na zimno o ile możesz to zrozumieć. Wkleiłeś link do definicji asfaltu, i jak ten link ma się do papy zgrzewalnej a dokładnie do warstwy która odpowiada za połączenie/sklejenie z podłożem? O ile zrozumiesz porównanie to tak jakbyśmy rozmawiali co to jest etylina a Ty wklejasz definicje co to jest ropa naftowa. Etylina to pochodny produkt który jest wytwarzany z ropy naftowej tak samo jak lepik pochodny jest z asfaltu. I nie odwracaj kota ogonem mistrzu.
 12. Zawsze podobała (i nadal podoba oczywiście) mi się u Ciebie ta wrodzona skromność
 13. US nie musi się upomnieć zaraz po ukończeniu budowy, może nawet za kilka lat wezwać do wyjaśnień i razie nie mając pokrycia skąd wzięło się pieniążki na budowę domu zapłaci się karę i to nie małą. W tamtym roku jeden gość z mojej miejscowości miał taka kontrolę. prowadzi firmę budowlaną, wybudował dom kilka ładnych lat temu i żyje na jako takim poziomie a że jak to ludzie domniemają, zaniżał dochody aby nie płacić podatków to po kontroli przyszło mu podobno do zapłaty kary 150 tys. A czy ktoś uprzejmy, niechcący doniósł czy US tak od siebie zrobił kontrole tego nie wiem.
 14. Tylko małe sprostowanie, ostatnie posty dotyczyły papy termozgrzewalnej i jej warstwy zgrzewalnej a dokładnie jak mistrz stanowczo stwierdził że : a to jest nie prawda bo ta warstwa to tzw bitum i na pewno nie jest to lepik. I niech mistrz nie wprowadza ludzi w błąd pokazując linki np do definicji lepik asfaltowy bo to jest substancja która nie jest jedna z warstw w papie termozgrzewalnej.