Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

mhtyl

Uczestnik
 • Posty

  22348
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  191

Reputacja

1018 Doskonały doradca

O mhtyl

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  8743

Ostatnio na profilu byli

49465 wyświetleń profilu
 1. Jakiego rodzaju tynk kładziesz? Będziesz kład gładź, tapetę czy malował ściany po otynkowaniu i dlaczego tata nie chce wyjąć listw?
 2. To nie tak jak myślisz. W tym dziale jeżeli ktoś pierwszy odpowie na dany temat to ukazuje eis ta sama data, godzina i minuta odpowiedzi i tematu.
 3. Sądzisz, że ktoś Ci odpowie? Nie, nie odpowie, bo nikt tu wróżką nie jest. To, że stan surowy zamknięty nic nie mówi, wszystko zależy jaki to jest domek i jaka ma p.u. i co oczekujesz od tego domku, znaczy si e ile łazienek chcesz mieć, jakie ogrzewanie, jaka wentylacje itp itd.
 4. A moim zdaniem to przesadzasz z tym spamem. Nie stać na reklamę? To ogłoś się w Słupie Ogłoszeniowym, tam możesz za darmo się ogłaszać i reklamować.
 5. No przeca mamy EKO-GROSZEK
 6. Mówisz o abonamencie oczywiście. To ja tak powiem obiektywnie, w imię czego mamy płacić. W zasadzie to płaci się za telewizje publiczną a dlaczego prywatne stacje mogą utrzymać się same? i nie wyciągają reki po nasze pieniądze. Przecież w tv publicznej tak na prawdę nie ma co oglądać, ja tvp1 i 2 nie pamiętam kiedy ostatni raz oglądałem bo nie ma co oglądać.
 7. Ta blacha z ogłoszenia o której gościu pisze, że woda się dostała i że się pokryła patyną to guzik prawda, ona z powodu że arkusze leżały jeden na drugim i nie było dostępu powietrza się odparzyła. Patyna wygląda całkiem inaczej, cała powierzchnia jest równomiernie pokryta szarością. Czy takie odparzenie ma wpływ na jakość nie mam pojęcia.
 8. Z tą ustawą to podobnie jak kiedyś z ustawą o abonamencie za odbiornik tv. Też mieli chodzić po domach i sprawdzać, potem niby mieli to sprawdzać listonosze a w końcu wszystko umarło śmiercią naturalną.
 9. Podniesienie terenu jest i to dość obszerne opisane, tylko poszukać. I pytanie, o ile chcesz ten teren podnieść?
 10. Może być jeszcze tak, że jeżeli instalacja elektryczna jest na aluminium to w puszcze utlenił się jeden z kabli i co jakiś czas tan kabel się zgrzewa i przewodzi prąd po czym po większym obciążeniu się rozłącza, coś na zasadzie bimetalu. Powiedz jeszcze co do tego gniazdka jest podłączone i kiedy ten prąd zanika, czy jak jest coś włączone czy po prostu sam znika bez Twojej wiedzy.
 11. Przy metalowych rozstaw haków jest większy z racji, że to metal i haki możesz dać nadkrokwiowe. Przy plastikach haki muszą być gęściej coś około max 50 cm i przykręcasz je jako doczołowe. Przy hakach doczołowych (przy metolowych tez można je zastosować) łatwiej ustawić prawidłowy spadek, bo przy nadkrokwiowych musisz odpowiednio ugiąć haki przed zamontowaniem lub kupić specjalny przyrząd do uginania haków. Co do trwałości to jedne jak i drugie trochę czasu wytrzymają. Na metalowe niektóre firmy udzielają 30 lat gwarancji. Co do wkrętów i obróbki blacharskie jak gąsiory, wiatrownice itd przykręca się farmerami 4,8X20 ale chyba też spokojnie można dać 4,8X35. Sorki, wprowadziłem Cię niechcący w błąd chyba to podyktowane było moim stanem psychofizycznym spowodowanym psią pogodą Oczywiście 4,8X35 do mocowania blachy a 4,8X20 do mocowania obróbek. Co za wstyd takiego babola strzelić Wkręty dajesz na dolnym przetłoczeniu a mocowanie np śniegołapów na górnym. Widziałem że śniegołapy mocowali za pomocą nitów samozrywających, ale polecałbym nity nie aluminiowe tylko z nierdzewki (nie wiem jak one się fachowo nazywają ale są troszkę inne od tych aluminiowych} Co do blachy to jest blacha trapezowa T18 jak T18PLUS. Różnica polega na przetłoczeniu. ja wybrałbym T18 ze względu że można łatwiej zrobić zakład przy np za dużej szerokości arkusza do przykrycia dachu. Przy T18PLUS zakłd minimalny jest o wiele większy a dlatego że przetłoczenie między trapezem jest większe. Najlepiej zobaczysz o co mi chodzi gdy zajrzysz jak wyglądają te dwa rodzaje blachy. Choć z drugiej strony blacha T18PLUS ma ładniejszy wygląd. Pisza 70 cm ale chyba nie o mocowaniu rynien plastikowych. Przy łączeniach jeżeli chodzi o plastikowe i rozstawie haków 40 czy 50 cm to łączenie jest na tyle sztywne i długie i uważam, że spokojnie usztywni rynnę bez dodatkowego podparcia. Przy metalowych złączki są dość szerokie że też usztywnią całą rynnę bez problemu. Ale najlepiej stosować się do zaleceń danego producenta orynnowania.
 12. Trochę błądzisz, bo widzisz, przy ociepleniu styropianem domku jednorodzinnego stosowanie kołków nie jest konieczne, natomiast przy ocieplaniu bloków mieszkalnych kołki są obowiązkowe ze względu na powierzchnię ocieplenia, sam klej takiego ocieplenia nie utrzyma. W omawianym przypadku, czyli styropian na styropian kołki powinny być tak długie aby zakotwiczyły w ścianie. Nie jest to standardowe rozwiązanie takie docieplanie ale przed jego wykonaniem powinno wykonać się takie czynności o jakich wspomniał wyżej kolega z Redakcji, Cezary.
 13. Bo trzeba najpierw wieść w dział tematyczny, w tym przypadku Ogród i forum Narzędzia.
 14. Nie doszukałem się wymiarów Twojego dachu ale coś się chyba rąbłeś w obliczeniach. Kontrłat wychodzi zawsze mniej i to o wiele mniej niż łat. I łaty co 50 cm są na moje oko ciut za duże, co 40 cm powinno być w sam. Zresztą co do rozstawu łat do danej blachy można zastosować wzór i obliczyć jaki powinien być rozstaw. Na pewno rozstaw zależy od kąta/spadku dachu. Tu przy wkrętach też dostrzegam nieprawidłowość. Wkręty 4,8X35 są do obróbek i jak widzę jest ich 1800 szt a do blachy połaciowej tylko 100szt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??? przecież obróbek blacharskich jest o wiele mniej niż połaci dachu. I mała uwaga, wkręty na połać dachu liczy się na m2, na mb liczy się wkręty do obróbek blacharskich. Rynny domniemywam, że metalowe, a więc długości są raczej tylko jako 3m. Haki możesz spokojnie dać co 80-90 cm. Rury spustowe tez występują w odcinkach 3m. jakiego systemu chcesz kupić rynny? Zapomniałeś doliczyć do wyliczeń uszczelek pod gąsiory Co do wyliczeń ile m2 blachy trzeba kupić to polecam Ci obmierzyć dokładnie dach, zrobić rysunek i wysłać do kilku hurtowniach z zapytaniem o wyliczenie potrzebnego materiału i cenę. Przeważnie firmy wystawiają faktory proforma a na takiej fakturze masz wyliczenie poszczególnych elementów i ich ilość. Mogę dać Ci namiary do hurtowni (ja tam zamawiałem blachę z Blachtrapezu) aby Ci wyliczyli potrzebny materiał, ceny też mieli dobre, nawet bym powiedział bardzo dobre (znaczy się niskie).
 15. Czym to skrajne ryzykowne rozwiązanie zagraża?