Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
kolodziej.marcin3

Beton architektoniczny, plamy

Recommended Posts

Cześć.

Po ułożeniu oraz po umyciu czystą wodą pozostały plamy na betonie. Wygląda to jak mokra plama, chociaż w dotyku się nie wydaje.

Pomocy 9c88fcfddc43c5c27de7ba79b37cddac.jpg

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Kiedy to było ułożone? Czy jest to na zewnętrznej, nie działowej ścianie?Co jest po drugiej strony ściany? I czy tylko w tym miejscu?

Jeśli to dość świeże, to doschnie klej i będzie okej :)

Na takiej powierzchni. Były układane w piątek/sobota. To jest cienka ścianka działowa w starym budownictwie (ściany były prostowane płyta kartonowa gipsowa)9464633aa0e91b5150cf8d77cf29f592.jpg

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Dnia 14.08.2019 o 15:40, kolodziej.marcin3 napisał:

Były układane w piątek/sobota.

Jak to wygląda po dwóch miesiącach?

Czy Sebastian może mieć nadzieję, że ściany doschną?

Miałam robioną ścianę w domu betonem architektonicznym,.Ogólnie polecam, efekt taki jak chciałam, wszystkich ścian bym na pewno nie zrobiła ale jedna jest ok, dobrze to wygląda. I nie ma problemów tak jak wyzej wymienionym poście

mmm.jpg

Próbował ktoś te płytki z plamami wysuszyć za pomocą np suszarki do włosów czy farelki?

Ja próbowałem z tym że nie ciepłym powietrzem... farelka skierowana w stronę ściany i grzanie na OFF... nie pomaga :( nie mam pomysłu co z tym zrobić...

Może jest jakiś środek do mycia/usuwania takich plam?

37 minut temu, stiv1984 napisał:

. farelka skierowana w stronę ściany i grzanie na OFF... nie pomaga :(

Czyli tylko mieliłeś  powietrze i być może jeszcze bardziej zawilgociłeś ścianę. Włącz grzanie i próbuj to osuszyć.

Tak. Poprzez ruch powietrza ściana powinna schnąć (teoretycznie)

Będę jeszcze próbował... ale również wysłucham pomysłów pomysłów

Powiem tak, trzy miesiące i nic nie zeszło, skończyło się na wymianie kilku płyt ... teraz po fakcie już wiem co jest tego przyczyną i jak temu w przyszłości zaradzić, każdą płytę należy przed klejeniem zagruntować specjalnym środkiem od producenta, dzięki temu beton nie będzie punktowo chłonąć wody z kleju. W sklepie przy zakupie nie raczyli mi tego powiedzieć kiedy pytałem o metodę montażu, zaś moi fachowcy również doświadczeniem nie zabłysnęli w tym temacie. Jeżeli problem wystąpił u was tylko na kilku płytach proponuję je od razu wymienić bo próbowałem wszystkiego, suszenia, zmywania, rozpuszczania różną chemią i nic, chyba że dużo płyt jest uszkodzonych wtedy ciekawą alternatywą jest ich pomalowanie np. farbą Jegger'a o strukturze betonu.  

Dzięki za podpowiedz... niestety mnie też nikt o tym nie poinformował :(  muszę sobie to przemyśleć co z tym zrobić...

Jeszcze raz dziękuję

Pozdrawiam

18 minut temu, Spirit21 napisał:

każdą płytę należy przed klejeniem zagruntować specjalnym środkiem od producenta, dzięki temu beton nie będzie punktowo chłonąć wody z kleju.

Tylko czy tego gruntowania nie powinien zrobić producent na etapie produkcji? Przecież to oczywiste że każda płyta będzie klejona więc pozostawienie gruntowania dla wykonawcy jest tutaj nie ok.

@Spirit21

powiedz mi czy chodzi Ci o 'Jeger Beton'? Z tego co widzę to bardziej jest masa do nakładania niż farba...

Płyta jest dosyć porowata i chciałbym tą strukturę zachować... 

Może jakaś farma sylikonowa dulux-a albo coś podobnego?

@mhtyl

Uważam że powinna być przygotowana do pracy no ale jak widać producent o to już nie dba... Co gorsze w instrukcji montażu nie ma informacji o tym by płytę zagruntować od 'wewnątrz' :( 

3 minuty temu, stiv1984 napisał:

@mhtyl

Uważam że powinna być przygotowana do pracy no ale jak widać producent o to już nie dba... Co gorsze w instrukcji montażu nie ma informacji o tym by płytę zagruntować od 'wewnątrz' :( 

O ile jest to prawda to uważam, że można to reklamować bo producent sprzedaje nie w pełni wartościowy produkt to raz a dwa to brak dokładnej informacji jego sposobu użycia.

@mhtyl

Tylko że płyty już od tygodnia są na ścianie. Wydaje mi się że podczas 'zrywania' nie przetrwają w całości...

56 minut temu, stiv1984 napisał:

@mhtyl

Tylko że płyty już od tygodnia są na ścianie. Wydaje mi się że podczas 'zrywania' nie przetrwają w całości...

Na pewno wszystkich nie oderwiesz bez uszkodzenia, ale jeżeli jest to błąd produkcyjny bo pod taki można to podciągnąć to można zgłaszać reklamację, tylko z drugiej strony czy warto sie szarpać? Chyba lepiej zerwać, kupić brakujące sztuki i ułożyć od nowa.

48 minut temu, mhtyl napisał:

...tylko z drugiej strony czy warto sie szarpać? 

Właśnie...

Biorę jeszcze pod uwagę by to pomalować...ale to wyjdzie w praniu ;)

32 minuty temu, stiv1984 napisał:

Właśnie...

Biorę jeszcze pod uwagę by to pomalować...ale to wyjdzie w praniu ;)

Na pewno  będziesz musiał najpierw zagruntować przed malowaniem aby wyrównać chłonność.

umyć, osuszyć, zagruntować i pomalować...

tylko tak jak pisałem wcześniej nie chciałbym utracić porowatości płyty więc nasuwa się pytanie jaką farbę wybrać? Tak by wyglądało to najbardziej naturalnie... 

10 minut temu, stiv1984 napisał:

umyć, osuszyć, zagruntować i pomalować...

tylko tak jak pisałem wcześniej nie chciałbym utracić porowatości płyty więc nasuwa się pytanie jaką farbę wybrać? Tak by wyglądało to najbardziej naturalnie... 

Jakiej farby użyć nie wiem, nigdy sie z takim czymś nie spotkałem, być może jakąś farba strukturalna. Kiedyś jak odnawiali ogrodzenie betonowe to rozpuszczali cement w wodzie i taką niby farba malowano, efekt był taki jakby od nowa ktoś położył tynk cementowy. Jakby to  wyglądało wewnątrz nie wiem.

Tak jak pisali wcześniej. To brak impregnacji płyty przed położeniem. Już wiem po fakcie. Ale jeśli użyć impregnatu do tego przeznaczonego plamy "wilgoci" wyblaknom ale nie znikną. 

2 godziny temu, stiv1984 napisał:

powiedz mi impregnowałeś 'wilgotne' plamy?

Przecież to nie ma sensu - co impregnacja po fakcie pomoże?

Będzie ona potrzebna, jeśli zdecydujesz się pomalować po wierzchu płytki jakąś farbą "betonopodobną.

Panowie powiedzcie mi przy wymianie nowe płyty zaimpregnować od strony wewnętrznej? 

Tak właśnie trzeba zrobić, aby odciąć możliwość zawilgocenia płyty podczas jej przyklejanie - wyschnięty preparat impregnujący nie przepuści wilgoci z kleju w głąb materiału płyty... impregnować po "lewej' stronie płyty!

Edytowano przez uroboros
literka (zobacz historię edycji)
  • Dziękuję 1

@Spirit21 @mhtyl

Panowie powiedzcie mi przy wymianie nowe płyty zaimpregnować od strony wewnętrznej? 

Koniecznie i wielu producentów tego materiału to zaleca, inni nie, bo pewnie uważają że dla fachowca to oczywiste.

A potem biorą się za klejenie amatorzy chcący zostać bohaterami w swoim domu.:D Czy jakoś tak.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Wiesz... zenkowi to wszystko jedno... Gomółka, Gomułka... aby tylko coś mocno merytorycznego pierd***nąć... i aby smród został... ot, takie zenkowanie...     Czy pierdnięcie - to słowo wulgarne?   Jeśli tak, to przepraszam...
    • Artykuł dotyczący tematu tego posta.   Usuwanie mchu z blachodachówki   __________________________________ Blachy Pruszyński, blachodachówka REN  
    • Sporo jest piecy elektrycznych na rynku. Tutaj masz przykład pieca jonowo-katodowego, ale są też inne alternatywy. Jednak spójrz na jego sprawność: producent chwali się sprawnością 99,98% - to znaczy tyle, że na 1kwh energii elektrycznej uzyskasz 0,9998 kW energii cieplnej. Wynik super, jednak dla mnie to w niczym nie różni się to od ogrzewania elektrycznego. Czy stać Cię na grzanie prądem? Czy masz super ocieplony dom? Inaczej może Cię to sporo kosztować.   Alternatywa: czy nie lepiej kupić zwykłą grzałkę elektryczną + zbiornik na wodę. Grzałka kosztuje kilkaset złotych (w zależności jaka moc, typ). Wyjdzie dużo taniej, a efektywność również grubo ponad 90%. Czy nie bardziej to się opłaca?
    • Nie zależy mi. Ale Demo ewoluował w zdecydowanie bardziej skrajną wersję siebie. Poczułam się jak na przesłuchaniu. Wiesz — lampa w twarz, na glebę i wyznawać jedynie słuszną poprawność polityczną, bo jak nie, to cela. Do tego wycieczki osobiste. Hmmm .... niefajnie. Zenek chociaż metoda zdartej płyty przynudza. Natomiast Demo oprócz prezentowanego chamstwa, wykazał się ewidentną chęcią ukrócenia (w zasadzie nie wiem, doniesie, gdzie trzeba?) mojej tutaj bytności. Przy okazji zarzucając mi coś, co sam sobą reprezentuje (świętoszek ). No niefajnie, niefajnie.   I ta "dziunia" ... nie no ... bossssssko
    • To wejdź tu po wylogowaniu, będziesz miała całość, albo przywróć ustawienia. Jak nie będziesz tak  nachalnie atakować PiS to chłopaki ci odpuszczą. Pamiętaj każdy jest inny, jednemu trzeba dzień, innemu miesiąc, a jeszcze innym 40 lat wędrówki przez pustynię.      Kto potrafi zarobić na wszystkim?  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...