Skocz do zawartości

Nieprzekraczalna linia zabudowy


sobomac

Recommended Posts

Napisano

Witam.

Chcialbym poruszyc temat nieprzekraczalnej linii zabudowy, o ktorej mowa w warunkach zabudowy na naszej dzialce. Rozpoczelismy szukanie projektu, ale zaglebiajac sie coraz bardziej we wszystkie ograniczenia, i rozszyfrowujac wszystkie nowe zagadnienia okazuje sie ze mimo dzialki o szerokosci 30m dlugosci ponad 120m, elewacje frontowa mozna usytuowac tylko w okreslonych miejscach ktore wyznacza nieprzekraczalna linia zabudowy. Myslalem tylko ze to linia ktorej nie wolno przekraczac jak sama nazwa wskazuje, nie wiedzialem ze ona okresla gdzie ma znajdowac sie front budynku. W zwiazku z powyzszym bardzo ogranicza nam to wybor i nie pozwla wykorzystac atutow naszej dzialki. Czy to oznacza ze jestesmy skazani na projekt indywidualny na zamowienie, czy moze istnieje szansa przesuniecia tej linii? Pytalem o to w gminie, powiedzieli ze nam ze nie da rady, ale ja nie potrafie zrozumiec czemu ta linia tak mocno ogranicza spora przeciez dzialke? czemu trzeba odsuwac sie od drogi o wlasnie 10m czemu nie o 80m a czemu nie o 5m? skad bierze sie akurat ta wartosc? Na zalaczonym rys narysowany jest dom ale ja go potrzebuje usytuowac na gorze tego rysunku przy pkt A i B a elewacja ma byc z tej str gdzie jest na zalaczonym rys.

Prosze o pomoc

201908071141.pdf

Napisano
8 godzin temu, sobomac napisał:

  czemu trzeba odsuwac sie od drogi o wlasnie 10m czemu nie o 80m a czemu nie o 5m? skad bierze sie akurat ta wartosc? 

Bo gdy będą poszerzać drogę, to tyle własnie będzie im brakowało, wtedy zabiorą Ci pas działki. Albo jeśli planują tam urządzanie kiedyś defilady wojskowej. Czołgi wąską drogą nie przejdą w szyku bojowym, trzeba będzie płoty rozbierać, ale dom zostanie.

Napisano
8 godzin temu, sobomac napisał:

skad bierze sie akurat ta wartosc?

Siedziała sobie kiedyś rada, radząca nad tym jak okolica, czy gmina ma wyglądać, doszli do punktu:

 

Nieprzekraczalna linia zabudowy przy działce numer xxxxx

 

wójt zaproponował: - dajmy 15 metrów,

Inny radny powiedział: - a może tutaj 10 metrów wystarczy, 10 metrów z jednej strony, 10 metrów z drugiej, dwa czołgi się zmieszczą,

no to wójt mówi: - chyba masz rację. Głosujemy! Kto przeciw - nikt, kto za - jednogłośnie!

 

I stąd wzięła się ta wartość... w innych miejscach 15 metrów, gdzie indziej 12...

 

:)

 

Uradziła gminna rada... tak jak u Grześkowiaka

 

Napisano

Dzialka znajduje sie w polu, droga przy ktorej sie znajduje to tez nasza wlasnosc, dodatkowo mysle ze jesli juz ktos decydowal by sie na urzadzanie defilady to gdybym zostawil wiecej niz 10 m to byloby jeszcze wygodniej ja urzadzic, wiec ta odpowiedz mnie nie uspokaja prosze o jakies powazne odpowiedzi i prosze o zrozumienie tego konkretnego przypadku, powiedzmy ze rozumiem ze to musi byc minimum 10 m ale nie rozumiem czemu nie moze byc wiecej.

Napisano (edytowany)

Ps. Mnie to wygląda na radosną twórczość projektanta.

Ps.2.

 

Nawet w przypadku, że ta linia nieprzekraczalna jest umocowana prawnie, to i tak na tej działce i w takiej konfiguracji, możesz postawić dom o szerokości do 16/17 m.

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Napisano
11 godzin temu, sobomac napisał:

Na zalaczonym rys narysowany jest dom ale ja go potrzebuje usytuowac na gorze tego rysunku przy pkt A i B a elewacja ma byc z tej str gdzie jest na zalaczonym rys.

1. Wg mnie można sytuowac budynek przy pkt. A i B - oczywiście w odpowiedniej odległości od granicy działki i w ramach linii nieprzekraczalnej od drogi, tyle że tam jest chyba więcej niż 10 m.

2. Elewacja główna to jest ta, którą opisze projektant. Niby ma być wejściowa, ale wejście może byc z boku budynku - więc nie ma sprawy. 

3. Kalenica - jeśli kierunek kalenicy jest zapisany w planie miejscowym lub WZ iZT - no to musi być taki. Ale to nie jest jakieś wielkie ograniczenie.

4. Nieprzekraczalna linia zabudowy porządkuje zabudowę wzdłuż drogi - trochę dziwnie jest ona zaznaczona u ciebie - no ale tak to jest czasem z planami i planistami - jeden myśli i rysuje, drugi mniej myśli.

5 Inne zapisy planu mogą coś wyjaśnić - wrzuć, jeśli masz.

Napisano
2 godziny temu, bajbaga napisał:

Mnie to wygląda na radosną twórczość projektanta.

Oj, chyba tak...

W tym miejscu, przy drodze wzdłuż drogi przy granicy D - E - F kalenica musi (chyba jest taki zapis...) być tak, jak narysował projektant na mapce, ale jeśli budynek wyląduje przy drugim końcu działki, to będzie obowiązywał nakaz odnodzący się do drogi wzdłuż granicy działki C- D., czyli  kalenica wzdłuż tej właśnie drogi.

Tak myślę...

2 godziny temu, zenek napisał:

Inne zapisy planu mogą coś wyjaśnić - wrzuć, jeśli masz.

 

Napisano

wysylam wiecej szczegolow, warunki zabudowy a takze mapki ktorymi dysponuje, pewnie niezbyt dokladne ale dopiero zaczynam i jeszcze nie odebralem niczego dokladniejszego, dodatkowo zrzuty z geoportalu, w paincie nanioslem prowizorycznie gdzie chce umiejscowic budynek, oczywiscie jest pod skosem ale powinien byc rownolegle do dzialki a kalenica bedzie prostopadla do granicy z dzialka sasiadujaca tak jak mowa w WZ. pytanie moje brzmi czy moge go tam umiejscowic jesli nie przekroczy 10m do drogi i 4 m do granicy z sasiadem. I jeszcze pytanie czy jest  mozliwosc wnioskowania o zmiane tej odleglosci? nie ukrywam ze ogranicza mnie to do 15 czy moze max 16 m szerokosci elewacji frontowej a podobaja sie nam projekty nieco szersze, szukamy domu parterowego stad te gabaryty. pozdr

Zrzut ekranu (2).png

Zrzut ekranu (3).png

ANALIZA I WNIOSKI STR 2.pdf ANALIZA I WNIOSKI.pdf WZ STR 1.pdf WZ STR 2.pdf WZ STR 3.pdf WZ STR 4.pdf MAPKA.pdf

Napisano
4 godziny temu, bajbaga napisał:

Usuń jak najszybciej te pdf-y.

Takich rzeczy nie publikuje się - dla Twojego spokoju.

a dlaczego? przecież to nie tajne. 

WZiZT oficjalne, mapki - co w tym gorącego?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • W sypialni zrobiłem sufit napinany, to teraz chciałbym wyprowadzić sufit w salonie, ale czymś innym.   Wygląda to tak, malowane 5 razy najtańszym Decoralem akrylowym 60zł/5L. Podłoże to tynk, bez gładzi.   Czym można to pomalować aby było ładnie? Farba strukturalna, czy może jakaś premium ultra matowa wystarczy?   Potrzebuję inspiracji. Może ktoś ma jakiś pomysł, np. kasetony, tapeta, fornir kamienny itp. Lubię niestandardowe rozwiązania.
    • Chciałabym serdecznie polecić firmę Hydraulik Jacek na terenie Łodzi, z której usług ostatnio korzystałam. Profesjonalne podejście, szybka realizacja i rozsądne ceny. Jacek zna się na rzeczy, naprawiał u mnie instalację wodną oraz montował nowy zestaw łazienkowy. Wszystko działa bez zarzutu, a prace zostały wykonane czysto i terminowo. Kontakt: 508 669 031 https://g.co/kgs/5T2GKHs
    • trochę się zeszło z innymi tematami ale w końcu ogarnąłem ten temat, załączam fotki jak to wyszło. Póki co cegiełki wiszą, TV tez. Po prawej stronie dałem gruby profil drzwiowy stojący na podłodze. dodatkowo na całości dałem płytę OSB 15mm. Od góry tez jest wszystko zamocowane do desek w suficie.
    • witam mój elektryk odszedł z tego świata a ja pomału montuje włączniki, żyrandole, kinkiety, rozgryzam co miał na myśli prowadząc przewody i zaciąłem się na jednym pokoju który ma być sypialnia. Może ktoś bardziej rozgarnięty w elektryce pomoże dostrzec tu jakiś sens oraz co autor miał na myśli? Załączam schemat, Liczby oznaczają ilość żył przewodów, kółka A,B,C to puszki na włączniki, A jest na wejściu do pokoju, B i C mają być po bokach łóżka. Żarówki I i II są na suficie w 2 różnych miejscach, żarówka III jest na ścianie, to ma być chyba kinkiet nad łóżkiem.   
    • Rozpoczynam projekt taras. Wykop pod ławy, zbrojenie i beton.     https://youtu.be/7gR-g40ZpKM  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...