Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
qenik

Odpływ i problem ze zmywarka

Recommended Posts

Mam problem ze zmywarka. Mianowicie... 

Jak się zmywa naczynia w zlewie i zmywarka stoi nieuzywana przez kilka dni to nabiera wody z tego zlewu i w koncu się przelewa i zalewa kuchnie

Wtedy trzeba ja wyciągać, przechylac i wylewac ta wodę dnem za każdym razem bo wywala błąd e5 i nie chce odpompowac wody. 

Mam takie podłączenie do odplywu

Da się to zrobić żeby zmywarka nie nabierala wody ze zlewu jak najtańszym kosztem? 

IMG_20190510_100941.jpg

Wstaw trójnik za syfonem przy ścianie. W niego uszczelka redukcyjna 50/25.

Wydane 8zł plus wykonane jedno cięcie i masz problem z głowy. 

Możesz kopsnac fotkę jak to wygląda? 

Jestem w Niemczech i dopiero uczę się języka, a w sklepie się nie dogadam na ten temat :)

1 godzinę temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Wystarczy wysoko poprowadzić rurę odpływową ze zmywarki. Tłoczona pompą ze zmywarki i tak przepłynie. Mniej więcej tak jak zaznaczyłem na zdjęciu. Można ją tam łatwo choćby podwiązać.

zmywarka.jpg

Narazie spróbuję powiesić i zobaczymy co się będzie działo  bo taka redukcja kosztuje 10e :D trochę szkoda siana a na logikę nie powinno teraz przelewać że zlewu jak rura będzie w gorze :D

To jest problem zmywarki , pewnie na zaworze za pompką siedzi jakiś śmieć i zaworek puszcza wodę do środka . Podwiązanie tego wężyka wyżej powinno pomóc .

6 godzin temu, qenik napisał:

Jak się zmywa naczynia w zlewie i zmywarka stoi nieuzywana przez kilka dni to nabiera wody z tego zlewu i w koncu się przelewa i zalewa kuchnie

Problem jest raczej nie w podłączeniu zmywarki do syfonu bo przecież setki ludzi mają takie syfony i mają podłączone zmywarki a woda się im nie przelewa z syfonu do zmywarki.

Ja szukałbym rozwiązania problemu raczej w drożności rur kanalizacyjnych i czystości syfonu bo aby woda przelała się do węża od zmywarki syfon czy rury muszą być przypchane i poziom brudnej wody przy spuszczaniu podnosi się do poziomu wlotu rury od zmywarki.

Sama zmywarka też musi mieć jakąś wadę bo nawet gdy woda się dostanie do rury spustowej od zmywarki to musi być coś nieszczelne skoro wylewa się ze zmywarki i woda leci na kuchnię.

Dawno temu czyściłeś zmywarkę?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Planował bym to tak zrobić tylko czy zastosować po jednej skrzynce rozdzielczej na parter i poddasze czy na każdą kondygnacje oddzielne czyli 2 nawiewne i 2 wywiewne jak by było lepiej i czy ten plan jest dobry? I co ze strychem czy go wentylować czy nie ?
    • My długo szukaliśmy narożnika do salonu, mieliśmy duże ograniczenia metrażowe, więc zwiedziliśmy z 10 sklepów i w koncu w Agacie się udało. Później żałowaliśmy, że się pospieszyliśmy, bo w necie 2 dni późiej było 400 zł taniej, bo kolega kupił, tu znalazł listę rabatów https://kotrabatowy.pl/sklep/agata-meble/
    • 7. Szambo- ukończone. 8. Tymczasowe dojście do domu( podest z palet)- ukonczone. 9. Schody- do ukończenia. Drewno zamówione i czekamy. 10. Elewacja/tynk- ukończona Chłopaki czekali z robotą bo mi się drzwi opóźniły. 11. Mycie, odkurzanie, mycie, odkurzanie.... Trwa Trochę fotek : Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    • W ostatnich dwóch tygodniach sporo się działo. Goniliśmy z pracami. Nieco info: 1. Gruntowanie i malowanie- ukończone Gruntowanie z wałka- nawet poszło. W planie było malowanie natryskowe. Ale to zabezpieczenia kabli, sufitów, podłóg... Mówimy spróbujemy wałkami. Próba malowania Ytonga wałkami niestety nieudana się okazała. Aby farba weszła w pory, trzeba było siły jak przy wyciskaniu ciężarów na siłowni. Więc wróciliśmy do natrysku. Były plany zakupu pistoletu, wynajęcia lub firmy. Zdecydowaliśmy się na firmę bo czas naglił I też wolałem uniknąć ewentualnych problemów z pistoletem, czyszczeniem itp. Ok. 3 dni zabezpieczania kabli, sufitów, podłóg, słupów, kominów, pieca i natrysk poszedł w ruch. 16 wiaderek farby przemysłowej akrylowo lateksowej Alpol 610 i pomalowane po ok. 2 dniach 400m2 ścian( 2 warstwy choć przy tej ilości farby 2 rakie4 domu by się pomalowało ) Odklejanie taśm z kabli- prawie 2 dni 2. Instalacja gazowa- ukończona( wewnętrzna I zewnętrzna. Gazomierz- ma być zamontowany jutro 3. Odbiór kominiarski oraz pieca CO- ukończony 4. Elektryka- ukończona Montaż gniazdek/łączników plus rozdzielnia. Całość zakończona protokołem. Na kolejny dzień Tauron zamontował licznik. 5. Drzwi zewnętrzne- ukończone. Zamontowane 2szt. czerwonych, strażackich drewnianych drzwi. 6. Drzwi wewnętrzne- do ukończenia. Zakupione i odebrane z magazynu, czekają na montaż. Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    • Nie warto kupować tych sof, niewygodne, a spanie na nich to mordęga, nie idź tą drogą.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...