Skocz do zawartości

ogrzewanie gazowe w domku 150 m2


Recommended Posts

@krzy_krzy były już tematy przy okazji ogrzewania i cwu na tym forum. Nie mam pewności, że znajdziesz dokładnie koszty dla rodziny 2+2.

Jeśli chodzi o kotły - wybór ogromny. Dla ciągłego zapotrzebowania na cwu przez okrągły sezon lepiej będzie wybrać zasobnik.

Musisz znać zapotrzebowanie na ciepło bo powierzchnia domu to względnie przydatna informacja.

 

 

Link do komentarza

Przyjmując normatywną ciepłochronność budynku i standardowe zużycie ciepłej wody (wskaźnik  EP 95 kWh/m2) orientacyjny koszt ogrzewania to ok. 150m2 x 95 kWh/m2 x 0,2 zł/kWh = 2850 zł. W praktyce rzeczywiste wydatki mogą znacząco odbiegać od tej wartości - zarówno w dół jak i w górę.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 7.05.2019 o 12:12, krzy_krzy napisał:

Szukam informacji ile kosztuje rocznie grzanie domku 150m2 i wody dla 4 os, za pomocą gazu ziemnego oraz czy opłacalne jest montowanie zasobnika na wodę czy lepiej nie? jaki polecacie piec? 

Witaj! 

Pytanie bardzo ogólne i w zasadzie nie da się na nie odpowiedzieć, bo wiemy bardzo mało o Twoim budynku - aby prognozować roczne zużycia i rachunki, należy zobaczyć projekt lub podać więcej informacji o zapotrzebowaniu na moc grzewczą. Masz zrobione OZC? 

Tak przy okazji - mamy obecnie promocję na kompletne systemy z kotłami gazowymi z 5 letnią gwarancją - akcja nazywa się EKOSYSTEM TWOJEGO DOMU i tutaj znajdziesz nasze ceny i urządzenia objęte promocją. Zapraszam do kontaktu!

Link do komentarza

Witam,

Niestety nie ma możliwości obliczenia kosztów ogrzewania jedynie na podstawie powierzchni i technologii wykonania budynku. Do obliczeń potrzebne będzie wykonanie OZC budynku, dzięki któremu będzie można wyznaczyć wskaźnik zużycia energii Ek budynku wyrażony w kWh/m2/rok. Na jego podstawie i powierzchni budynku otrzymamy roczne zapotrzebowanie na energię budynku kWh/rok. Wynik należy przemnożyć przez średni koszt uzyskania kWh z gazu, który wynosi 0,20 zł/kWh. Wynikiem mnożenia będą roczne koszty ogrzewania budynku za pomocą gazu ziemnego. Dla przykładu posiadając wskaźnik zużycia energii Ek wynoszący dla przykładu 120 kWh/m2/rok dla budynku o powierzchni 150m2 otrzymujemy zużycie energii wynoszące 18000 kWh/rok. Mnożymy je razy średni koszt kWh gazu 0,20 zł/kWh, dzięki czemu otrzymujemy roczny koszt ogrzewania 3600 zł/rok.
Równocześnie należy pamiętać o tym, że powyższe obliczenia przeprowadzane są dla temperatury obliczeniowej 20oC. Przy wzroście utrzymywanej temperatury w pomieszczeniach, wzrosną również koszty ogrzewania
Kotły jednofunkcyjne z zasobnikiem cechują się wyższym komfortem użytkowania ciepłej wody użytkowej oraz jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne i komfortowe. Wadą takiego rozwiązania jest wyższa cena w porównaniu do kotła dwufunkcyjnego. Natomiast kocioł dwufunkcyjny jest to idealne rozwiązanie do budynków o małej powierzchni, gdzie występuje mała odległość pomiędzy kotłem a punktami poboru. Kocioł posiada kompaktowe wymiary umożliwiające jego montaż na ścianie w łazience lub kuchni. 
W celu doboru odpowiedniego typu kotła polecam skontaktować się z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Junkers - Bosch, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem: 801 900 810. 
Przy okazji polecam zapoznać się z ofertą jednofunkcyjnych gazowych kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur lub Bosch Condens. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Junkers- Bosch
 

Link do komentarza

Ciężko ocenić ile wyniesie ogrzewanie domu znając tylko metraż... Jak widze po swoich znajomych to te różnice są spore i czynników które na to wpływają jest wiele. Zawsze można się wesprzeć poradnikami w necie i obliczyć +/- ile mniej więcej tego powinno wyjść, ale do pierwszych rachunków tak naprawdę nie wiadomo ;) jedyne, co mogę polecić to wybór kotła - tutaj nie ma co oszczędzać. Ja posiadam piec de dietrich mcr home i jestem zadowolony. Sam mam mieszkanko ponad 80m2 i jak najbardziej taki piecyk daje rade i rachunki są takie, że portfel aż tak bardzo nie cierpi. Zrób porządny research w sieci ;)

Link do komentarza
Dnia 22.05.2019 o 12:12, Igornofy napisał:

Ciężko ocenić ile wyniesie ogrzewanie domu znając tylko metraż... Jak widze po swoich znajomych to te różnice są spore i czynników które na to wpływają jest wiele. Zawsze można się wesprzeć poradnikami w necie i obliczyć +/- ile mniej więcej tego powinno wyjść, ale do pierwszych rachunków tak naprawdę nie wiadomo ;)

To ja może podpowiem:

Kalkulatory kosztów ogrzewania mamy na swojej stronie: TUTAJ dział KALKULATORY DOBOROWE

A dobory urządzeń w naszym konfiguratorze TUTAJ

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Niestety nie jestem w stanie wskazać tych rzeczy prócz farby a była użyta Dekoral Clean&Color Ażurowa Czerń i FARBA DEKORAL CLEAN&COLOR TWEEDOWA ZIELEŃ Niestety nie byłem przy remoncie jak i nie byłem zleceniodawcą, po jakimś czasie wróciłem do mieszkania
    • Nie wiadomo. Bo to co piszesz niczego nie daje. Jakie tynki, jakie gładzie, jaki grunt, jaka farba... Teraz można tylko zgadywać.
    • Mam pewien problem, po pomalowaniu ściany farbą powychodził biały dziwny nalot, wcześniej na ścianie była szara farbą na której mógł występować lecz nie było tego widać. Wspomnę że pokój był w pełni remontowany, tynki, gładzie. Podejrzewam że jest to swojego rodzaju jakiś minerał z tynku lub gładzi bo niestety fachowej okazał się partaczem. Z początku myślałem że to pleśń, lecz po zachlapaniu ściany wodą w miejscu gdzie była wodą nie pojawiła się pleśń a powstał taki ładny zaciek. Jeśli ktoś ma pojęcie na ten temat, czy dobrze myślę że to wytrącenie jakiegoś minerału?
    • Cześć,   Jestem razem z żoną zainteresowany kupnem działki i budowa domu lub opcja kupna połowy bliźniaka. Jeszcze nie wiem na którą opcję ostatecznie zdecydujemy się, dlatego obserwuję i oglądam działki w okolicy Grodziska Mazowieckiego. Wpadła mi w oko działka, która co prawda jest trochę droga, bo za 15 arów trzeba zabulic około 400k, ale chyba w tej okolicy to już zrobił się standard.   Działka wydaje się spoko, całkiem ustawna, w pełni uzbrojona, więc poprosiłem o kopie badań gruntu jakie zostały wykonane na tej działce (deweloper robil wiele odwiertów, bo w sumie na kilku działkach i drodze wewnętrznej, więc na każdej działce wypadły po 2 odwierty). Jako że w temacie jestem kompletnie zielony dlatego przychodzę z pytaniem czy takie parametry gruntu są dobre pod budowę domu czy wymagają jakiś szczególnych rozwiązań? Byłbym wdzięczny za poradę/opinię 
    • Nie będę nazywał serii Ospela, bo już jej nie widuję, ale była taka z długimi śrubkami do szyldów gniazdek (bardzo ładnych zresztą), że śrubki kaleczyły przewody w puszce i mogły zrobić zwarcie do PE. Usterka trudna w diagnozie, bo po zdjęciu szyldu (i odkręceniu śrubki) wszystko niby wracało do normy. Ale jak przy białym montażu jak się założyło czterdzieści gniazdek w kilku obwodach i RCD nie daje się załączyć, to proszę szukać usterki.   Teraz niech się ktoś kieruje kolorem. Jak ten głupi Michał od sera.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...