Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano

Witam drodzy forumowicze,

 

Mam już zadeskowany dach i zastanawiam się czy przed przykryciem go papą muszę deski zaimpregnować? Często widzę, że wykonawcy tego nie robią. Więźbę kupiłem zaimpregnowaną, desek nie, dlatego teraz się zastanawiam czy to zrobić przed pokryciem papą - później będzie już za późno i można będzie tylko od spodu impregnować.

Napisano

Nie możliwe, a jednak..... Impregnacja przeciwko grzybom, owadom i ppoż jest zawsze konieczna przy drewnie budowlanym pozyskanym z naszych lasów, jako elemencie konstrukcyjnym budynku. W tymczasowym, nie jest konieczna.

Napisano

https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/a/11233-by-dach-byl-dobrze-wykonany

"Niestety drewno, o ile w ogóle jest impregnowane, to najczęściej robi się to przy pomocy pędzla. Taka metoda jest mało skuteczna, bo preparat wnika bardzo płytko. Lepsze wyniki osiąga się zanurzając elementy drewniane w zbiorniku z impregnatem, najlepsza jest jednak tzw. impregnacja ciśnieniowa w specjalnej komorze, ale tak przygotowane drewno jest droższe i trudno dostępne."

Napisano
1 godzinę temu, kamien13 napisał:

Czyli wnioskując - lepiej zaimpregnować pędzlem niż wcale. 

Tylko jakim środkiem chciałbyś te deski zaimpregnować. 

2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Właśnie - każda deska na kobyłkach, pędzel i do dzieła. Ewentualnie OSB zakupić.

:) 

8 godzin temu, kamien13 napisał:

Mam już zadeskowany dach

 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...