Skocz do zawartości

Jak wykonać system ogrodzeniowy Blooma?


Pomocnik

Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

 

Witam serdecznie,

chciałbym zamontować ogrodzenie a raczej część ogrodzenia. Mieszkam w domu w zabudowie szeregowej i po bokach jestem odgrodzony od sąsiadów wysokimi tujami. Natomiast środkowa część ogrodzenia to zwykła siatka, którą chciałbym zamienić na płot. Zdecydowałem się na system Blooma, czyli między słupkami układam panele (drewniane lub kompozytowe jeszcze nie wiem).

Natomiast kwestią, która mnie nurtuje jest samo osadzenie słupków w ziemi. Jak to zrobić? Jeśli słupki metalowe, to mają one w podstawie cztery otwory na wkręty. Na czym i do czego je przytwierdzić. Czy drewniane słupki mogę po prostu zalać np. betonem. Proszę mi poradzić jak mam się za to zabrać. Z góry dziękuję.

 

Link do komentarza

Z reguły robiona jest też podmurówka odgradzające panele od gruntu. W wersji uproszczonej można wykorzystać gotowe płyty podmurówkowe i współpracujące z nimi fundamenty pod słupki (wystarczy zalać je betonem). Sposób łączenia paneli ze słupkami powinna zawierać instrukcja montażowa produktu, ewentualnie strona internetowa producenta.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jeśli ogrodzenie budowane jest przed głównym wejściem do domu, to może warto zainwestować w rozwiązanie, które jest nie tylko trwałe, ale też estetyczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zarówno ogrodzenia łupane GORC® https://www.joniec.pl/oferta/ogrodzenia-lupane.html, jak i ogrodzenia modułowe ROMA https://www.joniec.pl/oferta/ogrodzenia-modulowe.html można zbudować wg własnych potrzeb i preferencji. Elementy systemów pozwalają na budowę zarówno delikatnych ogrodzeń z wąskimi słupkami i niską podmurówką, jak i wzniesienie pełnych murów. Przestrzenie między słupkami oraz bramkę wejściową można uzupełnić metalowymi profilami https://www.joniec.pl/oferta/przesla-ogrodzeniowe.html. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...