Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano

Szanowni koledzy i eksperci poszukuję informacji o następującym produkcie: masa ocieplająca z aerożelem - muszę ocieplić zabytkowy dom z 1897r z piękną elewacją ceglaną z licowki i tzw werbunkiem murarskim.Konserwator zabytków nie zgodził się na ocieplenie  od zewnątrz chociaż  proponowałem  odtworzenie  elewacji płytkami cìętymi ze starej cegły,argumentując,że zmianie ulegnie obrys budynku. Zaproponowano mi ocieplenie od wewnątrz  produktem http://www.aerotherm.eu .  Czy ktoś z forowiczow lub ekspertów zna ten produkt i co na jego temat moze powiedzieć. U nas na Pomorzu jet on nieznany, dostępny tylko w sprzedaży on line, strona to typowy marketing, Nie chcę być królikiem doświadczalnym i testerem nieznanych rozwiązań. Za tą masą przemawia tylko łatwość aplikacji. Alternatywą jest ocieplenie plytami PIR  wiodącego producenta od środka.Wentylacja mechaniczna + rekuperacja zostanie wykonana.

  • 2 tygodnie temu...
Napisano

Nie znam .

Dnia 21.01.2018 o 22:14, Staszk napisał:

Nie chcę być królikiem doświadczalnym i testerem nieznanych rozwiązań.

 W byciu królikiem nie ma nic złego tylko kup wiaderko, a nie materiał na cały lokal , poszukaj najzimniejszej ściany w całym obiekcie wykonaj aplikację i za tydzień masz odpowiedź .

decyzje podejmujesz w jasno nie w ciemno .

Opisz nam koniecznie co się udało osiągnąć

Przy okazji przypomnę że ocieplenie od wewnątrz na wilgotnych murach nie jest wskazane i długoterminowo przynosi więcej szkody niż pożytku . (nie piszę że masz wilgoć w murach - ale jako że nie piszesz że jej nie masz to wspominam na wszelki wypadek)

Napisano (edytowany)

 

 

Stan sprawy: Odwołałem się od decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków do  Głównego Konserwatora Zabytķów - za pośrednictwem Ministra Kultury ,równolegle znajomi na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej kombinują jakieś inne rozwiązanie,za radą MTW Orle przeprowadzę próbę na małej powierzchni.Wilgoci w murach nie mam - jest zaprojektowana wentylacja mechaniczna + rekuperator.

 

 

 

Edytowano przez Staszk (zobacz historię edycji)
Napisano
Dnia 21.01.2018 o 22:14, Staszk napisał:

Zaproponowano mi ocieplenie od wewnątrz  produktem http://www.aerotherm.eu . 

 

Dnia 21.01.2018 o 22:14, Staszk napisał:

Alternatywą jest ocieplenie plytami PIR  wiodącego producenta od środka.

Trochę mnie zastanawia jakim prawem konserwator zabytków wskazuje produkt do ocieplenia - ocieplenia wewnątrz.

 

Sprawdź ile będzie kosztowało ocieplenie tymi środkami 1m2 (koszt materiału i robocizny).

 

Luknij  na multipor i porównaj.

 

Ps. Może źle szukałem, ale nie znalazłem dla tego patentu, polecanego przez urzędnika, współczynnika lambda.

Napisano (edytowany)

Sam preparat kosztuje 180 zł za 3 litry i 300 zł za 5 litrów. W zakładce "kontakt" podają aukcje na allegro.

A litr starcza na 1 metr2.

W zakładce "referencje" jeden pancio się pyta "czy mogę zamówić tę masę jeszcze raz", bo taka super. :D

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Napisano

Wychodzi na to, że jest to rodzaj "folii" refleksyjnej - przynajmniej tak wynika z opisu.

Ten efekt ciepłej ściany jest dokładnie taki sam jak przy tapecie  flizelinowej - moim zdaniem.

Napisano

Też pomyślałem o takiej tapecie, ale nie pisałem nic żeby się za bardzo nie wygłupić. Ale materiał ten, sama strona i ten syf reklamowy, przywodzą na myśl te cudowne garnki za 12 tys.

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, demo napisał:

Też pomyślałem o takiej tapecie, ale nie pisałem nic żeby się za bardzo nie wygłupić. Ale materiał ten, sama strona i ten syf reklamowy, przywodzą na myśl te cudowne garnki za 12 tys.

Philipiak jest po 7 Zepter po 5 a AMC po 4

kurna to te za 12 z czego są i co to za firma ????

 

EDIT: znalazłem Eco-Vital (http://www.tvn24.pl)

6 godzin temu, Staszk napisał:

za radą MTW Orle przeprowadzę próbę na małej powierzchni.

no to zakup najmniejsze jakie się da

poszukaj najzimniejszej ściany

do tego kup wiaderko gotowej masy szpachlowej zadzwoń do mnie przyjadę i pokrólikujemy

a pomorskie to jakoś nieopodal

Edytowano przez MTW Orle - osuszanie budynków (zobacz historię edycji)
Napisano
11 minut temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Philipiak jest po 7 Zepter po 5 a AMC po 4

kurna to te za 12 z czego są i co to za firma ????

Ale odkurzacz miałem darmo dostać,bo zostałem wytypowany jako szczęśliwy wygrywający.Akurat dzisiaj miałem telefon.

Wiecie jak to działa.

Szczegółów nie znam bo po dwóch zdaniach przerwałem rozmowę.

No....może było to półtora zdania.

Napisano
12 minut temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

no to zakup najmniejsze jakie się da

poszukaj najzimniejszej ściany

do tego kup wiaderko gotowej masy szpachlowej zadzwoń do mnie przyjadę i pokrólikujemy

a pomorskie to jakoś nieopodal

No i okaże się po tych "badaniach" że ściana jest cieplejsza, ale to nic nie wniesie do sprawy, bo ściana z każdą grubszą tapetą też jest cieplejsza.B|

Napisano (edytowany)

Dzięki wszystkim,do bajbagi - konserwator nie narzucił metody i materiału,nie zgodził się na ocieplenie od zewnątrz- brałem pod uwagę różne rozwiązania i pod rozwagę wziąlem te dwa z pierwszego postu,ale oczywiście wiem o innych możliwóściach,koledzy na Muratorze polecają 5cm tynku perlitobetonowego,multipor też jest możliwy,mam nadzieję,że moje odwołanie odniesie skutek,dom leży poza strefą rewitalizacji miasta i nie jest to renesansowa kamienica ale niewielki dom rzemieślnika (przyklad XIX wiecznego domu rzemieślniczego)Orle to to koło Wejherowa?

Edytowano przez Staszk (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...