Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Czy dach odwrócony (zielony) jest problemem?

Recommended Posts

Pytanie z formularza ze stronyhttps://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

 

Odbieram niebawem mieszkanie, blok 4-5 piętrowy dach plaski, posiadam na jednej ze ścian mieszkania (jakby balkon-taras o pow.90-100m) do którego nie mam dostępu. Tzn. posiadam okna wychodzące na stronę tego niby tarasu, ale nie są to okna balkonowe. Jest na nim wysypana ziemia i wsadzone krzaki- karły i rozłożona czarna folia.

Od dachu budynku po ścianie idzie pionowa rynna którą wg. pionu spływać ma woda na taras sąsiada, który to taras ma wybudowany przez dewelopera zgodnie z mapka odpływ wodny. tzw. ściek - wpust dachowy podwójny. Na wysokości ok. 0,5 m przed barierka-murkiem dzielącym mnie i przeszłego sąsiada w/w rynna nie kończy biegu pionowo (na jego tarasie) a na zamontowany jest skos i rynna skierowana jest na ten w/w niby taras, który jest przy mojej ścianie.

Najważniejsze jest to, ze z tego niby tarasu nie ma (faktycznie ani na planach żadnego odpływu wody). Boje się, że spływająca i stojąca woda będzie powodować wilgoć, oraz przy otwarciu okien będę miał tam mnóstwo owadów, które będą tam lęgły. Ewentualnie woda będzie zamarzała stojąc z powodu braku odpływu.

PYTANIE: czy tak powinno być, czy są jakieś przepisy regulujące takie sytuacje? Dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo że próbowałem się maksymalnie skoncentrować, nie bardzo widzę układ tych tarasów i tych rynien i wpustów dachowych podwójnych... Fotki jakieś przydałyby się...

Jak woda będzie stała, to może na zimę lodowisko zrobić... bilety, wejście przez okno... powierzchnia niezła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Pomocnik napisał:

Najważniejsze jest to, ze z tego niby tarasu nie ma (faktycznie ani na planach żadnego odpływu wody)

basen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak deweloper zamiesza pielęgnować owe krzewy?

Bez systemu nawadniania one padną. Pewnie ten dach zielony to fikcja, po to by spełnić wymóg pow. biologicznie czynnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za kontakt.

 

Niestety, ze strony prawnej tu nie pomożemy.

 

Jeśli chodzi o prawidłową hydroizolację dachu zielonego z produktów Weber, możemy polecić informację ze strony https://www.netweber.pl/serwisy/pliki-do-pobrania/detale-projektowe/weber-technologia-deitermann/hydroizolcja-dachow-zielonych-i-odwroconych-balastowych.html

Aby dokładnie wyjaśnić temat, zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z deweloperem.

 

Pozdrawiamy serdecznie

Zapraszamy do kontaktu:

https://www.netweber.pl/aktualnosci/kontakt/dane-teleadresowe.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zastosowanie odpowiedniej warstwy styropianu w żadnym wypadku nie spowoduje zawilgocenia ściany. Z kolei przyklejanie bardzo cienkiej warstwy jest trudne w realizacji, dość pracochłonne  i przynosi małe korzyści z tytułu poprawy cieplnej ścian zewnętrznych. Jeżeli inwestor życzy sobie elewację bez dodatkowego ocieplenia wówczas  elewację można zrobić poprzez wyrównanie podłoża, następnie wykonanie warstwy zbrojonej (siatka zatopiona w warstwie kleju) następnie gruntowanie gruntem sczepnym, który poprawia  przyczepność tynku do podłoża i separuje ewentualne wzajemne oddziaływanie mineralnych podłoży na warstwę tynku. Drugi sposób może okazać się  bardziej racjonalny, ponieważ wykonując prace związane z elewacją, niewielkim nakładem finansowym można poprawić izolacyjność ścian zewnętrznych, co w perspektywie dalszej eksploatacji powinno przynieść korzyści z tytułu mniejszego zużycia energii na potrzeby grzewcze. W sytuacji kiedy już jesteśmy zdecydowani na zwiększenie ochrony cieplnej, najbardziej adekwatnym materiałem jaki powinien zostać użyty do ocieplenia jest styropian grafitowy Termo Organika z linii TERMONIUM, który ma znacznie lepsze właściwości izolacyjne niż zwykły biały styropian przy takiej samej grubości. W przypadku budynków docieplanych grubość stosowanej izolacji zazwyczaj jest kompromisem wynikającym z pewnych ograniczeń architektonicznych (zamontowane okna, obrys dachu, itp.) Na koniec warto podkreślić fakt, iż osiągniecie najwyższych jakościowo standardów będzie możliwe przy zastosowaniu kompletnego systemu, gdzie wszystkie składniki pochodzą od jednego producenta, co daje gwarancję kompatybilności danego rozwiązania i w połączeniu z odpowiednim wykonawstwem będą stanowić o trwałości elewacji.
  • Jak bardzo nietypowe są te otwory? jeśli można wiedzieć... I z grubsza gdzie są te otwory... tzn. w jakiej okolicy...
  • Pytanko do eksperta w sprawie domu, który został wybudowany w 2000r. Ma ściany trójwarstwowe od wewnątrz: beton belit 24cm, styropian miękki 8 cm, beton belit 12cm. W domu jest sucho i ciepło zimą a przyjemnie chłodno latem. W największe upały temperatura nie przekracza 22 stopni. Teraz przyszła planowana jest na zrobienie elewacji. Ekspert/wykonawca twierdzi, że należy dać jeszcze styropian, choćby cienki ale koniecznie pod tynk elewacyjny. Natomiast inny mędrzec:) uważa, że styropian wpłynie na zawilgocenie ścian. Kto ma rację?
  • Przeglądam oferty i zainteresowała mnie blachodachówka płaska. Co możecie polecić, jaka kolorystyka, gwarancja. Może jakieś zdjęcia z realizacji dałoby radę załączyć?
  • Poszukaj w swoich okolicach i popytaj znajomych Lepiej kogoś z okolicy zorganizować żeby spojrzał na wymiar. Chociaż pewnie niektóre z tych większych sieciówek budowlanych mają możliwość wykonania drzwi pod wymiar, posprawdzaj u nich na stronach.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...