Skocz do zawartości

10 najpopularniejszych błędów podczas doprowadzania wody do domu


Recommended Posts

O sposobie dostarczenia wody do domu powinniśmy pomyśleć już na etapie przygotowań do inwestycji, gdyż będzie ona niezbędna do prowadzenia robót budowlanych. Przeczytaj o najpopularniejszych błędach przy doprowadzaniu wody do domu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/18491-10-najpopularniejszych-bledow-podczas-doprowadzania-wody-do-domu

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Anonim
Witam mam nietypowe pytanie. Zapłaciłam za przyłącze wody od gminy ale po jakimś czasie dowiedziałam się że mam złączkę z ziemi. Uważam że lepiej gdyby był jednolity wąż a nie jakieś łączenie potem kostkę brukową położę i kto będzie to rozbierał w razie awarii czy mam prawo ubiegać się o poprawę wykonanie tego od nowa? Nie zapłaciłam za węże różnych średnic połączone ze sobą bo takie węże pewnie im zostały na stanie i wykorzystali.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Kupiłem dom. Studnia głębinowa, hydrofor 200l w kotłowni, pracuje już 15 lat. Wydajność jest duża, cały dzień mogę podlewać ogród i woda jest czy to pora deszczowa czy też długotrwała susza. Problem jest taki że nie mam zielonego pojęcia gdzie jest ta studnia, wychodzi rura pe 40mm i znika w podłodze kotłowni, działka 1800m. Czy takie studnie są bezobsługowe czy też ileś lat pracują po czym ten smok zapycha się i trzeba to reanimowac?
Link do komentarza
1 minutę temu, Gość Arek napisał:

 Czy takie studnie są bezobsługowe czy też ileś lat pracują po czym ten smok zapycha się i trzeba to reanimowac?

Na dwoje babka wróżyła. Wszystko zależy od poziomu wody i włłasciwości pokładów wodonośnych. Może pracować do niepamiętnych czasów, a może się jutro zapchać i klapa. Ja miałem taką wbitą w piwnicy i pracowała przez jakieś 30 lat. Jej żywot się skończył, bo zrobili we wsi wodociąg i nie była potrzebna. Sam ją odłączyłem.

Czyli Ty prawdopodobnie masz "studnię" ze szpilką albo szpicem, jak mawiają u nas. To jest taki kawałek rury okręcony filtrową siateczką i wbity, albo wkręcony w ziemię, aż do pokładów wodonośnych. 

Tu masz trochę materiałów dla orientacji

Link

Link do komentarza
12 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

 Studnia może być wywiercona nawet wprost w ziemi pod budynkiem. Czyli pionowo w dół tam gdzie widać rurę. Czasem tak robiono, bo zyskuje się trochę zmniejszając wysokość ssania pompy.

No i oszczędności materiałowe. Jednak najważniejsze jest to, że nie potrzebuje ochrony w zimie, bo pod domem nie zamarznie. :icon_biggrin:  A starzy hydraulicy mawiają, że woda jest wszędzie.

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Witam. Będziemy wiercić studnię głębinową przy domku jednorodzinnym. Jaką metodę montażu pompy wybrać. Dostałem dwie: jedna w rurze osłonowej a druga bez. Która jest lepsza. Czy ta bez rury osłonowej jest bezpieczna. Dodam że woda będzie używana do wszystkiego w domu, włącznie do celów spożywczych.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość andrzej
Pompa MHI 1300 nie zasysa wody ze studni abisynskiej o lustrze na glebokosci 6 m. Podlaczona jest 2 metrowa rurą PE fi 4 cm biegnącą pod fundamentem do kolanka na studni. Wiercący studnię mieli podłączyc ze spadkiem w strone studni. Tymczasem na długości 1, 5 metra rura pozioma ma lekki spadek w strone domu. Ok. 2 stopnie. Czy moze byc to przyczyna niezasysania, na granicy zasysania 7-8 m? Dodam, ze podlaczenie pompy inna rura o podobnej dlugosvi tylko pod katem 45 stopni dziala prawidlowo. Rura pod budynkiem trzyma cisnienie (sprawdzone sprezarka) jest tez drozna(wezyk hydrauliczny wchodzi az przed kolanko studni). Panowie od studni twierdza, ze wszystko jest w porzadku i zebym wezwal hydraulika, ktory zwrocil na to uwage. Kto ma racje ?
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Gość Tadzio Norek

Straszne bzdury. Kto to pisze? Przedszkolaki? Na zdjęciu jest zestaw hydroforowy dla sieci wodociągowej a nie dla studni głębinowej. Próba wydajności nic nam nie powie bo studnia może z czasem wyschnąć jeśli jest na złej głębokości w złej warstwie gleby (glina), mimo wysokiego poziomu wody gruntowej lub podskórnej. Badanie wody to trzeba mikrobiologiczne wykonać w laboratorium bo fizykochemiczne można we własnym zakresie ale za grosze zrobią to też w laboratorium wraz z określeniem stężenia bakterii kałowych-co jest bardzo ważne. Dalej są większe bzdury: wyłączniki nadprądowe, typu C ??? serio? Trzeba rozróżnić prąd zwarciowy od przeciążeniowego! A do ciężkiego startu stosuje się softstarty i bezpieczniki termiczne. Szkoda słów. Bzdury tutaj straszne. 

 

Badanie wody głównie mikrobiologiczne w laboratorium, fizykochemiczne można samemu. Wyłączniki nadprądowe, typu C ??? serio? Trzeba rozróżnić prąd zwarciowy od przeciążeniowego! A do ciężkiego startu stosuje się softstarty i bezpieczniki termiczne. Szkoda słów. Bzdury tutaj straszne. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Myślę, że warto przyjrzeć się podobnym produktom w sklepie globy platform . Zawsze istnieją produkty wysokiej jakości przeznaczone do różnych celów. Jestem bardzo zadowolony z usługi. Świetny sklep internetowy! Wszystko jest szybkie, wygodne i wysokiej jakości. Zamówię więcej produktów, których potrzebuję.
    • Dzień dobry, Nasze zalecenia dotyczące montażu blachy trapezowej TP-26 SUPER: MONTAŻ - Konstukcja wsporcza z łat drewnianych 40×50 mm, 40×60 mm, 32×100 mm montowanych w maksymalnym rozstawie 350 mm mierzonym od tych samych krawędzi. - Należy sprawdzić i jeżeli to konieczne przeprowadzić jej niwelację zapewniającą kąty proste na połaci oraz jej równą płaszczyznę. - W części okapowej rekomendowane jest użycie pasa nadrynnowego zaciągowego jako elementu nośnego do montażu arkuszy. Arkusze należy przygotować, wykonując w ich części startowej tzw. zaciąg, element zaczepowy o pas. - Mocowanie arkuszy w górę fali w rozstawie wkrętów maksymalnie co 700 mm, za pomocą wkrętów samowiercących typu TORX 4,8 x 60 mm w kolorze pokrycia. Należy zwrócić uwagę na siłę dokręcenia wkrętów, powinna zapewnić odpowiednie przyleganie arkusza do podkonstrukcji bez wgniecenia górnej części fali. Należy odpowiednio wyregulować siłę dokręcenia wkrętów używając do tego np. sprzęgła wkrętarki. - Zaleca się wykonanie wlotowej szczeliny wentylacyjnej okapu o przekroju min. 200 cm2 /1mb oraz w celu jej zabezpieczenia przed owadami i gryzoniami wykonanie specjalnej obróbki z blachy perforowanej. - Zalecana wylotowa szczelina wentylacyjna powinna mieć przekrój czterokrotnie mniejszy od wlotowej, licząc na jedną stronę połaci ( 50 cm2 /1mb). Zapewnia ją pozostawienie 60 mm szczeliny pomiędzy arkuszami przeciwległych połaci w kalenicy oraz obustronny montaż listwy podkalenicowej, w której specjalnie zaprojektowania perforacja zapewnia optymalny przepływ powietrza, chroniąc kalenicę przed wdmuchiwaniem wody opadowej i śniegu. Listwa podkalenicowa do TP26 SUPER jest także elementem nośnym do montażu obróbki kalenicy np. PROSTA PLUS. CIĘCIE - Do cięcia blach należy używać nożyc elektrycznych z głowicą rotującą. Po zakończeniu montażu bezwzględnie oczyścić powierzchnię z opiłków, wkrętów itp. W przypadku uszkodzenia powierzchni należy jak najszybciej wykonać niezbędny (punktowy) retusz, przy zastosowaniu lakieru odpowiedniego z oryginalnym kolorem blach. - W przypadku użycia szlifierki kątowej do cięcia blach powlekanych lub innych materiałów będących w zasięgu powstającego na skutek cięcia strumienia gorących opiłków, następuje utrata gwarancji. Reklamacje nie będą uwzględniane. __________________________ Blacha trapezowa TP-26 SUPER https://pruszynski.com.pl/produkt/blachy-trapezowe/blacha-trapezowa-na-dach/tp26super-blacha-trapezowa-na-dach/
    • Przy kolejnych porządkach tak zrobię, ale mimo to i tak stoi już parę lat. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Komentarz dodany przez Henryk: Jedyny na rynku legalny zestaw do przeróbki szamba. Warunek - trzeba mieć szczelne szambo. Procedura tak jak przy oczyszczalni. Montaż - 1 dzień. W końcu nie śmierdzi, a oczyszczone ścieki wykorzystuje do nawadniania iglaków...
    • To konieczność. Też próbowałem tylko wsuwać, ale wtedy nawet jak się człowiek oprze przypadkowo ręką o taki regał, to się mogą wysunąć. I półki wtedy lecą. Chociaż zaginanie nie jest łatwe. Najlepiej najpierw pod języczek wsuwać ostrze noża i lekko go ugiąć tak, aby później móc złapać koniec małymi kleszczykami i zagiąć już co najmniej o kąt prosty, a najlepiej jeszcze bardziej. Wtedy całość się trzyma, można regał przesuwać, przenosić i nic się nie dzieje.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...