Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Roman G.

Czy to zależne od komina ?

Recommended Posts

Witam. Mam problem z paleniem w piecu centralnym ponieważ podczas większego wiatru cały dym zamiast wylatywać kominem to cofa się do przedpokoju tam gdzie stoi piec. Niedawno Kupiłem mieszkanie w kamienicy, jakiś rok może dwa lata temu był remontowany dach wraz z kominami... Gdy poszedłem do właściciela wspólnoty i powiedziałem co się dzieje to zalecili mi z kominiarzem wymiane pieca.... Był jakiś samoróbka... wymieniłem piec i lepszych efektów ni ma.... Kominiarz wyczyścił komin... No troszeczkę lepiej ale po 2 dniach to samo.....wszedłem na strych i co widze.... Ta świetna firma co naprawiała dach zwęzili mi komin "bo trzabyło by docinać klinkier " środek komina oryginał wymiar od dołu 26cm a ten nowy co dostawili....zwęzili do 14cm... Bez żadnego wkładu... Po staremu. Komin nie wystaje poza szczyt dachu.... Nie mam pojęcia czy stary wystawał czy nie...  PROSZE O JAKĄŚ PODPOWIEDŹ czy te kopcenie to od komina czy coś innego może być??? Aaa podpowiedziałem czy można zamontować "strażaka" na komin ale kominiarz mówi że niby nic to nie da... Nie wiem za co sie wziąść i co zrobić pomocyyy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekspertyza mistrza kominiarskiego, do wspólnoty/zarządu niech wykonają komin zgodnie z obowiązującym prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że ci kominiarze co mają podpisaną umowę z wspólnotą to oni odbierali komin.... Albo tacy z nich znawcy..... I jeszcze kominiarz mi powiedział że jak odbierali komin to że on wiedział że tak będzie... Nie wiem co robić z właścicielem wspólnoty nie mogę się dogadać bo chyba są rodziną z kominiarzem, i nie chcą sobie koło d..y robić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stan techniczny tego komina budzi poważne wątpliwości, chociaż po jednym zdjęciu trudno coś wyrokować. Są tu jednak paskudne zacieki, tynk, spoiny i same cegły pokruszone. Nawet folia dachowa położona byle jak. Komin powinien spełniać wymogi normy PN-89/B-10425 Przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne murowane z cegły - Wymagania techniczne i badania przy odbiorze.

Zgodnie z nią przekrój kanałów dymowych nie może być zwężany, spoiny zaś muszą być całkowicie wypełnione, kominy otynkowane. To czy komin musi być wyprowadzony ponad kalenicę zależy od rodzaju pokrycia na dachu.

Jest co poprawiać, więc tak jak pisał Bajbaga, pisemna opinia mistrza kominiarskiego i pismo do zarządu wspólnoty. Jeżeli będą robić problemy, powiadomić nadzór budowlany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedzi... Sprawa rozwiązana... Będzie poprawiany komin od nowa... Któryś z nich chyba też jest zalogowany na tym forum bo po opublikowaniu wszystko ruszyło . dzięki bardzo i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Roman G. napisał:

Któryś z nich chyba też jest zalogowany na tym forum bo po opublikowaniu wszystko ruszyło.

O czym albo o kim mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mhtyl napisał:

O czym albo o kim mowa?

Albo administrator, albo kominiarz, albo właściciel budynku, albo wykonawca komina...

 

 

Inna rzecz, że ten temat - chyba - nie wymaga zalogowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.11.2017 o 13:46, Roman G. napisał:

po opublikowaniu wszystko ruszyło

 

14 minut temu, bajbaga napisał:

zgłosił tak jak trzeba i komu trzeba.

No właśnie - zgłosił przez publikację w sieci no i zgłosił właśnie  NAM!!!

 

:yahoo::icon_mrgreen::icon_mrgreen::icon_mrgreen:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zastosowanie odpowiedniej warstwy styropianu w żadnym wypadku nie spowoduje zawilgocenia ściany. Z kolei przyklejanie bardzo cienkiej warstwy jest trudne w realizacji, dość pracochłonne  i przynosi małe korzyści z tytułu poprawy cieplnej ścian zewnętrznych. Jeżeli inwestor życzy sobie elewację bez dodatkowego ocieplenia wówczas  elewację można zrobić poprzez wyrównanie podłoża, następnie wykonanie warstwy zbrojonej (siatka zatopiona w warstwie kleju) następnie gruntowanie gruntem sczepnym, który poprawia  przyczepność tynku do podłoża i separuje ewentualne wzajemne oddziaływanie mineralnych podłoży na warstwę tynku. Drugi sposób może okazać się  bardziej racjonalny, ponieważ wykonując prace związane z elewacją, niewielkim nakładem finansowym można poprawić izolacyjność ścian zewnętrznych, co w perspektywie dalszej eksploatacji powinno przynieść korzyści z tytułu mniejszego zużycia energii na potrzeby grzewcze. W sytuacji kiedy już jesteśmy zdecydowani na zwiększenie ochrony cieplnej, najbardziej adekwatnym materiałem jaki powinien zostać użyty do ocieplenia jest styropian grafitowy Termo Organika z linii TERMONIUM, który ma znacznie lepsze właściwości izolacyjne niż zwykły biały styropian przy takiej samej grubości. W przypadku budynków docieplanych grubość stosowanej izolacji zazwyczaj jest kompromisem wynikającym z pewnych ograniczeń architektonicznych (zamontowane okna, obrys dachu, itp.) Na koniec warto podkreślić fakt, iż osiągniecie najwyższych jakościowo standardów będzie możliwe przy zastosowaniu kompletnego systemu, gdzie wszystkie składniki pochodzą od jednego producenta, co daje gwarancję kompatybilności danego rozwiązania i w połączeniu z odpowiednim wykonawstwem będą stanowić o trwałości elewacji.
  • Jak bardzo nietypowe są te otwory? jeśli można wiedzieć... I z grubsza gdzie są te otwory... tzn. w jakiej okolicy...
  • Pytanko do eksperta w sprawie domu, który został wybudowany w 2000r. Ma ściany trójwarstwowe od wewnątrz: beton belit 24cm, styropian miękki 8 cm, beton belit 12cm. W domu jest sucho i ciepło zimą a przyjemnie chłodno latem. W największe upały temperatura nie przekracza 22 stopni. Teraz przyszła planowana jest na zrobienie elewacji. Ekspert/wykonawca twierdzi, że należy dać jeszcze styropian, choćby cienki ale koniecznie pod tynk elewacyjny. Natomiast inny mędrzec:) uważa, że styropian wpłynie na zawilgocenie ścian. Kto ma rację?
  • Przeglądam oferty i zainteresowała mnie blachodachówka płaska. Co możecie polecić, jaka kolorystyka, gwarancja. Może jakieś zdjęcia z realizacji dałoby radę załączyć?
  • Poszukaj w swoich okolicach i popytaj znajomych Lepiej kogoś z okolicy zorganizować żeby spojrzał na wymiar. Chociaż pewnie niektóre z tych większych sieciówek budowlanych mają możliwość wykonania drzwi pod wymiar, posprawdzaj u nich na stronach.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...