Skocz do zawartości

Wybor gotowej gladzi polimerowej


Recommended Posts

Napisano

Czesc wszystkim,


Szukam gotowej gladzi polimerowej, ktora chcialbym nalozyc na wszystkie sciany pod malowanie.
Niestety dostepnych produktow jest tak duzo, ze ciezko sie zdecydowac na cokolwiek.
Wstepnie rozwazam Knauf Goldband lub Rotband (roznica w cenie 1zl na wiadrze). Co lepsze? Co polecicie?

Zalezy mi na gotowym produkcie - nie mam czasu na rozrabianie, a gladz chcialem polozyc po pracy.

  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Kupiłem w Castoramie i wypróbowałem Goldbanda... takie małe wiaderko 3kg, żeby położyć na klatce przed malowaniem po wymianie drzwi wejściowych. Szczerze? Jestem troche rozczarowany, ale nie wiem czy to wina produktu, czy moja.

Do rzeczy: Z wierzchu masa była twardsza niż na spodzie. Ciężko było ją wymieszać, szpachelka wyginała mi się w literę C - myślałem że ją złamie a nie wymieszam. W końcu udało się, wymieszałem, konsystencja miekkiego masla. Przy paca robily sie takie jakby warstwy, cos jak na rysunku poniżej:
http://lh3.ggpht.com/_83tmosUe46o/S4q_L0n9HvI/AAAAAAAADCg/X4YkL4OiQTg/s720/IMG_3203.JPG

Czy to ja robie coś nie tak, czy trafiłem na taki produkt?

BTW: W Castoramie kupiłem też przy okazji 5kg wiaderko Smig C-50 (zbrojonej masy do plyt g/k). Pierwszy raz kupilem Smiga w Castoramie, do tej pory bralem w OBI. Ten z Castoramy też jest twardszy, zawiera grudki ... dla porównania tego z OBI nie musiałem nawet mieszać i nakladając szpachelka uzyskiwałem niemal idealnie równą powierzchnie - co więcej wyglądała lepiej niż ta gładź.

Co do tego fragmentu ściany pod progiem który zrobiłem Goldbandem - myśle ze poczekam az wyschnie, przetre papierem sciernym i ew przeszpachluje jeszcze raz Rotbandem z OBI...

Napisano

Nie kupuje się chemii budowlanej w marketach budowlanych.

Sprawdzałeś datę ważności produktu?

Napisano (edytowany)

Tak, sprawdzalem. Produkt nie byl przeterminowany.

 

Tak jak pisalem wczesniej, przelecialem to jeszcze raz Rotbandem z OBI. Konsystencja, kolor, zapach ... generalnie pwiedzialbym to samo co Goldband. Nie bylo w nim jednak grudek, nic zaschnietego, pecherzykow powietrza, itp. Powiedzialbym idealna masa o takiej samej konsystencji na wierzchu i w srodku. Tez ciezko sie miesza ale nie az tak tak Goldband z Castoramy. Poza tym po przemieszaniu stwierdzam, ze w sumie to nie trzeba bylo go mieszac.

 

Idealnie nie jest, ale to juz chyba brak mojej wprawy w nakladaniu tego typu produktow, mimo to nieco latwiej i szybciej mi poszlo, co wiecej takie nierownosci mam tylko po bokach, gdzie sciana byla niedokonca rowna i czym sie specjalnie nie przejmuje - w koncu to tylko klatka schodowa ;) Na 99% powierzchni lustro, jedynie u gory zrobil mi sie maly waleczek po odklejeniu tasmy z progu, ale to sobie przeszlifuje delikatnie siatka scierna jak wyschnie :D

 

Jutro zobacze jak to wyszlo ;) i jak bedzie ok, to przejade cale drzwi wokol, bo dzis skusilem sie na probe zrobic tylko fragment pod progiem.

Edytowano przez Belliash (zobacz historię edycji)
  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Szanowny Państwo,
 

zachęcam do wypróbowania gotowej do użycia, wykończeniowej gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ, którą można nakładać ręcznie i maszynowo. Gładź charakteryzuje się lekką, jednolitą konsystencją, w trakcje nakładania nie zmienia swojej konsystencji. Po wyschnięciu bardzo łatwo się szlifuje, tworzy gładką, śnieżnobiałą powierzchnię. Wyrób należy aplikować zgodnie z zaleceniami producenta.
 

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka
 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...