Skocz do zawartości

Jaki laser budowlany do pionowania i poziomowania polecacie?


zenek

Recommended Posts

Jaki polecacie LASER BUDOWLANY DO PIONOWANIA I POZIOMOWANIA ? 

1. Jednoosobowa obsługa pomiaru - żeby nie trzeba było pomocnika.

2. Dokładny.

3. Najlepiej "do wszystkiego" - uniwersalny. Do zewnątrz, do wnętrz - do poziomowania ogrodu też.

4. Wady i zalety danej opcji.

5. Cena ważna - ale użyteczność najpierw.

Wiem, że można waserwagą i szlaufwagą mierzyć - wiem jakie są ich wady i zalety. I UŻYWAM. :12_slight_smile:

Jednak proszę o konkretne modele LASERA BUDOWLANEGO.

 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Polecamy wielofunkcyjny laser liniowo - punktowy  BOSCH GCL 2-50 CG Professional z nową technologią GreenLaser Technology. Zielona linia jest lepiej widoczna dla ludzkiego oka, dzięki czemu wykonanie pomiaru staje się łatwiejsze i szybsze. GCL 2-50 CG z możliwością  pozycjonowania za pomocą aplikacji, pilota (dzięki wykorzystaniu RM 3 Professional) i ręcznie sprawdzi się w każdej sytuacji - nawet gdy pracuje tylko jedna osoba.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...

Plusy i minusy obu laserów są w zasadzie kwestią subiektywną, w związku z tym spójrzmy na specyfikacje techniczne: kompaktowy GLL 3-80 P umożliwia pomiar trzema liniami w zakresie 360°, a zasięg pracy dochodzi nawet do 80 m z odbiornikiem. Laser ten posiada najwyższą precyzję samopoziomowania ± 0,2 mm/m. Wiązki lasera są czerwone. Dla porównania GCL 2-50 CG daje możliwość mierzenia dwoma liniami, jednak wiązka lasera jest zielona. W związku z tym widoczność jej jest znacznie lepsza, nawet w jasnym otoczeniu. Dodatkowo możliwe jest ustawienie dwóch czerwonych punktów pionu. Dokładność pomiaru wynosi ± 0,3 mm/m. GCL 2-50 CG posiada podwójne źródło zasilania, jednak zasięg jego pracy jest niższy niż w przypadku GLL 3-80 P. Z odbiornikiem dochodzi bowiem do 50 m. GLL 3-80 P cechuje wysoka odporność na pył i wodę. Oba lasery można obsługiwać za pomocą aplikacji na smartfon dzięki wbudowanemu systemowi Bluetooth. Ostateczną decyzję, które cechy są na plus, a które na minus, pozostawiamy do oceny użytkownika.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...