Skocz do zawartości

Czy warto kupić ten dom?


Recommended Posts

Jeżeli nie ma jakiś niedoróbek i Wam pasuje lokalizacja jak i sam domek oraz cena to tylko i wyłącznie wasza decyzja. Zanim  go kupicie dobrze aby oglądnął go ktoś kto zna się na tym, najlepiej wynająć rzeczoznawce budowlanego do takie przeglądu.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

1. Dom spełnia prawdopodobnie obecne wymagania cieplne, ale nie jest specjalnie energooszczędny jak na obecne czasy. Lepsze parametry to min. 20-30 cm styropianu w podłodze i min. 30 cm wełny w dachu. Szyby w oknach o U 1,3 to dość kiepski wynik.  Zwłaszcza, że ciepło ucieka bardziej przez ramy niż szybę. A ramy na pewno mają jeszcze gorszy wynik. 

Nie podano współczynnika U dla drzwi. Antywłamaniowe zwykle oznaczają drzwi stalowe - kiepsko ocieplone.

2. Ścianki z betonu komórkowego słabo tłumią hałasy. Ma to duże znaczenie gdy dom jest w zabudowie szeregowej, bo może być słychać sąsiadów. 

3. Ważne - gdzie odprowadzana jest woda z dachów?  Jaki jest dojazd na działkę? Jaki jest odpływ wody z dojazdu na działkę?

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

Witam, jeśli obecne ściany z betonu komórkowego zostały ocieplone styropianem o grubości 18 cm, nie spełniają one aktualnych wymagań pod względem termoizolacyjności. Należy zerwać obecne docieplenie i zastosować styropian grafitowy o współczynniku lambda 0,031 W/mK i minimalnej grubości 15 cm, np. http://www.knauf-industries.pl/products,product,204,etixx-fasada--31.html  Tak jak pisał przedmówca, na pewno należy wymienić okna, obecne wymagania termoizolacyjności dla okien to minimum Uw=0,23 W/m2K, a od 2021 roku – 0,2 W/m2K. Doprowadzenie budynku do poziomu obowiązujących a nawet przyszłych wymagań energooszczędności będzie miało znaczenie dla wartości nieruchomości.

Link do komentarza

moim zdaniem kwestia ceny. Wygląda z opisu nieźle, jak na deweloperski. Kwestia dokladności wykonania, w tym ocieplenia. Poddasze zazwyczaj łatwo docieplić, ścianyc-to większy problem - ae raczej bym dodał styropianu, jeśli już, niż zdzierać i dawać nowy. Podłoga ocieplona 15 cm styropianu - jeśli dokładnie - wg mnie nieźle, choć nie pasywnie.

 

Konstrukcja, ściany - z opisu solidne. Okna - tu może być mizeria. 

Jak napisałem - kwestia ceny + ewentualne poprawki - albo trochę wyższe koszty ogrzewania. Przy tym nowym domu chyba wybrałbym trochę wyższe koszty grzania. 

 

Ale porada fachowca na miejscu po wizji - jeśli się nie znacie na budownictwie - wskazana.

 

Dnia 12.09.2017 o 17:01, Elfir napisał:

Lepsze parametry to min. 20-30 cm styropianu w podłodze i min. 30 cm wełny w dachu.

To już chyba parametry domu pasywnego, tylko wtedy na  dachu 40 - 50 cm wełny :14_relaxed: 

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...