Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

PORÓWNANIE 35 modeli kotłów gazowych


Recommended Posts

Gaz jest stosunkowo tani, a zasilane nim kotły, w przeciwieństwie do modeli na paliwo stałe, są praktycznie bezobsługowe. Nic więc dziwnego, że większość inwestorów, która ma możliwość korzystania z tego paliwa z sieci, wybiera właśnie tego typu urządzenia.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/a/23905-porownanie-modeli-kotlow-gazowych

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Expert techniki kondensacyjnej

Ten kto zrobił to porównanie nie wie czym jest sprawność i na jednej liście podaje sprawność wg. ciepła spalania (kotły MHG Heiztechnik)oraz sprawność wg. wartości opałowej (wszyscy inni). Sprawność wg. ciepła spalania ZAWSZE jest 100%

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Pomocnik napisał:

Gaz jest stosunkowo tani

To tani eufemizm. Teraz kosztuje ok 2.5 zł za kubik - kiedyś kosztowal 0.5 zł. Od tego czasu pensje wzrosły 2, może 3 razy. To wtedy był tani, czy teraz? 

A w stosunku do drzewa, węgla - też jest stosunkowo tani???.

Właściwie w stosunku do czego jest tani - panie autorze artykułu???

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 miesiące temu...
 • 3 miesiące temu...
Gość Krystian
No i ja mam dokładnie taki z De Dietrich, kupiłem na promocji 3-4 lata temu i zero problemów, prosty w obsłudze, ładny, a co najważniejsze obniżyły mi się rachunki.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 miesiące temu...
 • 4 tygodnie temu...
 • 1 miesiąc temu...
A gdzie Termet w tym porównaniu? Nie zapłacili za reklamę? Przecież piece tej firm oceniane sa przez fachowców za jedne z najlepszych! Do tego dochodzi niska cena za części gdyby naprawa się przytrafiła i jeszcze dowody na kilkunastoletnią bez awaryjną pracę, z czym się osobiście spotkałem i to nie jeden raz. Np DE Dietrich uchodzi za solidną firmę a spotkałem się z przypadkiem kiedy padł po 3 latach i naprawa kosztowała kupę kasy.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 miesiące temu...
Piec jednofunkcyjny nie jest w standardzie z zasobnikiem. JEDNOFUNKCYJNY spełnia jedną funkcję :) Są modele lub zestawy z zasobnikami, ale to osobna kategoria, a za zasobnik trzeba dopłacić. Dezinformujecie czytających.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 8 miesiące temu...
Termet produkuje zle piece. A co wazniejsze nie ma dzialajacego serwisu. Najpierw nie bylo serwisanta by zrobic pierwsze uruchomienie. Niektorzy chcieli lapowki za to, ze mi uruchomia piec, bo w karcie gwarancyjnej jest zapisane, ze pierwsze uruchomienie jest bezplatne. Zatem serwisant by zarobic, zada lapowki-600zl za "dojazd" 7km. Po 8 miesiacach piec sie popsul i przez pol roku nie moglem sie doczekac wizyty serwisanta. Odmawiano mi naprawy. Sprawa oparla sie o Rzecznika Konsumentow.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 11 miesiące temu...
Dnia 27.03.2018 o 13:38, Gość Krystian napisał:

Racja, mój błąd :) Mam zamontowany model MCR3 plus - fajny, wydajny piec

To jest De Dietrich jak się nie mylę i zbiera dobre noty wśród użytkowników. Samo zjawisko kondensacji wpływa pozytywnie na proces spalania i efektywność. Przy temperaturze medium max 45 stopni Celsjusza urządzenie to ideal393909-df7a-970x0_pakiety-standard-tabelnie nadaje się do zasilania podłogówki. Nie bez powodu producent oferuje ten kocioł w korzystnych cenach i pakietach w sezonowych akcjach promocyjnych. Tu akurat wersja EVO w roli głównej.

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 5 tygodnie temu...
 • 1 miesiąc temu...
 • 4 miesiące temu...
Gość Jan
Wymieniłem kocioł gazowy z otwatą komorą na kondensacyjny.Miało być tanie a wyszło gorzej a w najlepszych momentach tak samo jak poprzednio.Było już kilku serwisantów i dalej to samo.Jeden mądrzejszy od drugiego.Następnym razem sam sobie zainstaluję kocioł i obędzie się bez problemów.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Tu szczegóły z dzisiejszego komunikatu NFOŚiGW:   Wycofanie dotacji na kotły węglowe, zwiększenie progów dochodowych uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania oraz poszerzenie listy kosztów kwalifikowanych o kotły na pellet o podwyższonym standardzie – to trzy nowości w programie „Czyste Powietrze”, które zaczną obowiązywać już od 1 lipca 2021 r.   Wytyczne Komisji Europejskiej, zapisy Krajowego Planu Odbudowy oraz Polskiego Ładu, a także obowiązujące uchwały antysmogowe w poszczególnych województwach, które nakazują wymianę starych kotłów węglowych i ograniczają możliwość stosowania paliwa stałego (węgla) – te czynniki zdeterminowały zapowiadane już wcześniej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Znamy datę ich wprowadzenia, będzie to 1 lipca 2021 r. Koniec dotacji na piece węglowe Zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze” będzie możliwy tylko do końca obecnego roku. Zatem, aby otrzymać dotację wnioskujący musi do 31 grudnia 2021 r. złożyć wniosek o dofinansowanie obejmujący kocioł na węgiel, zakupić i zamontować to źródło ciepła a dodatkowo potrzebna jest faktura wystawiona do końca bieżącego roku (warunek ten nie dotyczy wniosków złożonych przed datą wejścia w życie zmian w programie, czyli przed 1 lipca 2021 r.). Wyższe progi dochodowe Kolejna nowość w „Czystym Powietrzu”, to podwyższenie progów dochodowych w drugiej części programu. Zmiana ma na celu ujednolicenie progów dochodowych programów „Czyste Powietrze” i „Stop Smog”, dzięki czemu więcej osób skorzysta z podwyższonego poziomu dofinansowania w „Czystym Powietrzu”, czyli otrzyma bezzwrotną dotację wynoszącą do 37 tys. zł. Od 1 lipca 2021 r. dla gospodarstw jednoosobowych próg dochodowy wzrośnie o 229 zł niż obecnie, czyli do kwoty 2 189 zł. Z kolei dla gospodarstw wieloosobowych próg dochodowy podwyższy się o 164 zł niż obecnie, czyli do poziomu 1 564 zł na osobę. Wyższe dotacje na kotły na pellet o podwyższonym standardzie Zgodnie z dotychczasowymi zapisami w programie „Czyste Powietrze”, począwszy od 1 lipca 2021 r. możliwe będzie ubieganie się o wsparcie na zakup i montaż kotła na pellet o podwyższonym standardzie. To szansa na dotacje do 9 tys. zł (nie więcej niż 45% faktycznie poniesionych kosztów) w podstawowym poziomie dofinansowania. W podwyższonym dotacja ta wynosi do 12 tys. zł (nie więcej niż 60% kosztów). Szczegóły w tym zakresie określają załączniki nr 2 i 2a do programu „Czyste Powietrze”, dostępne na stronie czystepowietrze.gov.pl (zakładka Weź dofinansowanie/Czyste Powietrze, materiały do pobrania), gdzie w poz. nr 12 mowa jest o zakupie i montażu kotła na pellet drzewny z automatycznym sposobem podawania paliwa, o obniżonej emisyjności cząstek stałych o wartości ≤ 20 mg/m3.
  • Gość Karpiuk Stanisław
   Proszę wyprowadzić mnie z błędu ….. Drewno , węgiel , gaz itd, …to jest energia uzyskujemy ją przez spalanie i ogrzewamy budynek Pompa ciepła energii nie wytwarza ….to jest urządzenie …..podwyższające temperaturę nośnika /powietrza/ zużywając prąd Pozdrawiam
  • tia, super artykuł, takie rzeczy to tylko w erze i w większości w teorii a przede wszystkim nie mieszaj NN i nN,, bo Ci słabo to wyjdzie
  • Są specjalne wkręty konstrukcyjne CPW do zbrojenia drewna, żeby drewno mogło przenieść większy ciężar, takimi wkrętami można poskręcać murłaty w obrębie szpilek.  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...