Skocz do zawartości

PORÓWNANIE 35 modeli kotłów gazowych


Recommended Posts

Gaz jest stosunkowo tani, a zasilane nim kotły, w przeciwieństwie do modeli na paliwo stałe, są praktycznie bezobsługowe. Nic więc dziwnego, że większość inwestorów, która ma możliwość korzystania z tego paliwa z sieci, wybiera właśnie tego typu urządzenia.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/a/23905-porownanie-modeli-kotlow-gazowych

Link do komentarza
Gość Expert techniki kondensacyjnej

Ten kto zrobił to porównanie nie wie czym jest sprawność i na jednej liście podaje sprawność wg. ciepła spalania (kotły MHG Heiztechnik)oraz sprawność wg. wartości opałowej (wszyscy inni). Sprawność wg. ciepła spalania ZAWSZE jest 100%

Link do komentarza
42 minuty temu, Pomocnik napisał:

Gaz jest stosunkowo tani

To tani eufemizm. Teraz kosztuje ok 2.5 zł za kubik - kiedyś kosztowal 0.5 zł. Od tego czasu pensje wzrosły 2, może 3 razy. To wtedy był tani, czy teraz? 

A w stosunku do drzewa, węgla - też jest stosunkowo tani???.

Właściwie w stosunku do czego jest tani - panie autorze artykułu???

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość Krystian
No i ja mam dokładnie taki z De Dietrich, kupiłem na promocji 3-4 lata temu i zero problemów, prosty w obsłudze, ładny, a co najważniejsze obniżyły mi się rachunki.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
A gdzie Termet w tym porównaniu? Nie zapłacili za reklamę? Przecież piece tej firm oceniane sa przez fachowców za jedne z najlepszych! Do tego dochodzi niska cena za części gdyby naprawa się przytrafiła i jeszcze dowody na kilkunastoletnią bez awaryjną pracę, z czym się osobiście spotkałem i to nie jeden raz. Np DE Dietrich uchodzi za solidną firmę a spotkałem się z przypadkiem kiedy padł po 3 latach i naprawa kosztowała kupę kasy.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Piec jednofunkcyjny nie jest w standardzie z zasobnikiem. JEDNOFUNKCYJNY spełnia jedną funkcję :) Są modele lub zestawy z zasobnikami, ale to osobna kategoria, a za zasobnik trzeba dopłacić. Dezinformujecie czytających.
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Termet produkuje zle piece. A co wazniejsze nie ma dzialajacego serwisu. Najpierw nie bylo serwisanta by zrobic pierwsze uruchomienie. Niektorzy chcieli lapowki za to, ze mi uruchomia piec, bo w karcie gwarancyjnej jest zapisane, ze pierwsze uruchomienie jest bezplatne. Zatem serwisant by zarobic, zada lapowki-600zl za "dojazd" 7km. Po 8 miesiacach piec sie popsul i przez pol roku nie moglem sie doczekac wizyty serwisanta. Odmawiano mi naprawy. Sprawa oparla sie o Rzecznika Konsumentow.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Dnia 27.03.2018 o 13:38, Gość Krystian napisał:

Racja, mój błąd :) Mam zamontowany model MCR3 plus - fajny, wydajny piec

To jest De Dietrich jak się nie mylę i zbiera dobre noty wśród użytkowników. Samo zjawisko kondensacji wpływa pozytywnie na proces spalania i efektywność. Przy temperaturze medium max 45 stopni Celsjusza urządzenie to ideal393909-df7a-970x0_pakiety-standard-tabelnie nadaje się do zasilania podłogówki. Nie bez powodu producent oferuje ten kocioł w korzystnych cenach i pakietach w sezonowych akcjach promocyjnych. Tu akurat wersja EVO w roli głównej.

 

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
Wymieniłem kocioł gazowy z otwatą komorą na kondensacyjny.Miało być tanie a wyszło gorzej a w najlepszych momentach tak samo jak poprzednio.Było już kilku serwisantów i dalej to samo.Jeden mądrzejszy od drugiego.Następnym razem sam sobie zainstaluję kocioł i obędzie się bez problemów.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...